Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z immobiliser'em


Kunio

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wymienisz to pudełeczko, to będziesz musiał dopisać od nowa kluczyki, więc będzie potrzebny login z przywieszki do kluczyków. I potem należy jeszcze dopasować Immo do ECU, ale w twoim roczniku do tej operacji nie trzeba już loginu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za caps;) wiem ze to krzyk:)

A teraz do rzeczy widze szogun ze znasz sie na tym;) i nareszcie ktos ale teraz potrzebuje takiej info jesli to pudelko czyli sterownik imo bedzie od tego samego samochodu z ktoergo pochodzi stacyjka ktora tez mam zamiar wymienic zeby juz sie z tym nie bujac to co to jest to ECU? po wymianie stacyjki i sterownika musze cos jeszcze zrobic czy jak to wymienie te 2 rzeczy to juz wystarczy ? a jesli nie to bede wdzieczny jak mi napiszesz co jeszcze bede musial zrobic i jak to zrobic i co ewentualnie mi do tego bedzie potrzebne;) Pozadrawiam i bede dozgonnie wdzieczny;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Engine Control Unit - Sterownik silnika.

Jesli wymienisz Immobilizer, cewkę czytającą przy stacyjce to musisz dopisać stare klucze do nowego Immobilizera i potem przeprawadzić dopasowanie Immobilizera do ECU (Immo (25) :arrow: adaptacja :arrow: wybierasz kanał 00 :arrow: zatwierdzasz i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak moge sprawdzic czy moje A4 b6 ma sprawny immobiliser?Potrzebuje tego do ubezpieczenia autka. Dodam ze autko jest z 2004 roku z Niemiec i moge je odpalic kluczykiem serwisowym(tym malym plastikowym).To normalne?Czy moze mam po prostu wylaczony :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak moge sprawdzic czy moje A4 b6 ma sprawny immobiliser?Potrzebuje tego do ubezpieczenia autka. Dodam ze autko jest z 2004 roku z Niemiec i moge je odpalic kluczykiem serwisowym(tym malym plastikowym).To normalne?Czy moze mam po prostu wylaczony :?:

W jednym poscie juz pisalem Ci o kodach wyposazenia, poza tym na wyswietlaczu zolty lkuczyk powinien po przekreceniu zaplonu na chwile swiecic sie po czym zgasnac. Sprawny raczej jest bo pewnie nie odpalilbys autka :) Teraz jeszcze przyszlo mi do glowy, ze w Brief'ie powinienes miec adnotacje odnosnie immobilisera, tj. wegfahrsperre, ewentualnie el. wegfahrsperre. Moze to Ci jeszcze pomoze:

immobiliserss3.th.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienes miec ktorys z tych kodow :a4fan: :

7AA electronic vehicle immobilization device

7AB electronic alarm system with vehicle immobilization device (for RoW)

7AC anti-theft alarm system, electronic with vehicle immobilization device (for Switzerland)

7AD anti-theft alarm system and passenger compartment control

7AE anti-theft protection system for Switzerland, three-way immobilization device and alarm system

7AF anti-theft alarm system and passenger compartment control

7AG electronic alarm system with vehicle immobilization device (for USA)

7AH electronic vehicle immobilization devicewith alarm system, passenger compartmentcontrol and backup horn

7AJ electronic vehicle immobilization devicewith alarm system and backup horn

7AK anti-theft alarm system, passenger compartment control a. towing protection

7AL anti-theft alarm system, passenger compartment control, backup horn and towing protection

7AM electronic vehicle immobilization devicewith alarm system, passenger compartmentcontrol and backup horn

7AN anti-theft alarm system, backup horn andtowing protection

7AP electronic vehicle immobilization devicew/ alarm syst., passenger comp. control,backup horn and all door opening

9V0 without anti-theft protection system

9V1 anti-theft protection system (burglary and theft alarm) for ROW

9V2 anti-theft alarm system (ATAS) for Switzerland

9V3 anti-theft protection system (EATAS) forUSA

9V4 theft protection system (EAS) remote controlled

9V5 anti-theft protection system (EATAS) forMexico

9V6 anti-theft protection system with immobilization device

9V7 electronic vehicle immobilization devicewith anti-theft alarm system and passenger compartment control

9V8 anti-theft alarm system (ATAS) incl. ultrasonic passenger compartment control (for Switzerland)

9V9 anti-theft protection system (EATAS) forEngland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem jade do pracy to sprawdze, mysle, ze da rade. Ktos juz wczesniej na forum pisal, z tego co pamietam, ze mozna nim odpalac i sluzy jako wzornik do dorobienia.

PS. masz moze przywieszke przy kluczykach z numerami? To bylby kod do Twojego imo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ateraz moja historia: wczoraj zostawiłem samochód u mechanika, żeby doprowadzić go do porządku.

Najpierw wymiana rozrządu, potem lampy i amortyzatory. podpięcie do komptera i wykasowanie błędów. Na koniec nie działająca lampka wnętrza i gniazdo zapalniczki, acha no i nowe opony zimowe. Zadowolony stanem samochodu już chciałem odjeżdżać a tu lipa.... wkładam kluczyk, zapalam, rozrusznik kręci a silnik nic... no to szukamy przyczyny. Po wymianie rozrządu silnik odpalił, bo przecież odpowietrzali układ chłodzenia. Znowu podpinamy kompa a tu problem z immo. Nie znam się na tym dokładnie, ale z tego co mi tłumaczył mechanik to podobno stało się dlatego że wykasował błędy?? że ktoś coś wcześniej namieszał i teraz trzeba wyjąć kompa i zawieść do jakiegoś "magika" żeby go zakodować od nowa. Z tego co widziałem to na kompie pokazywały się trzy etapy kodowania immo, pierwszy to chyba zczytanie kodu z kluczyka i tu ok a później wyskakiwał błąd jakby ten kod nie zgrywał się z komputerem samochodu i wyskakiwał błąd wszystkich wtrysków...

Tak więć samochód został i w poniedziałek ma się okazać czy będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura.

Nie trzeba wieźć nigdzie. Ale jeśli koniecznie chcesz to wyciągaj puszkę Immo i sterownik silnika i zawieź do kogoś, kto się zna.

Dopasować Immo do sterownika i powinien zapalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...