Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Osłona maski


DaveLove

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie większość z nas boryka się z problemem powstających odprysków na masce. Myślałem o jakimś zabezpieczeniu i po rozmowie ze znajomym, odradził mi on ceramikę (facet pracuje w tym fachu). Efekt spoko i zabezpieczenie jakieś jest, jednak nie na tyle by chronić przed odpryskami pojawiającymi się w trakcie szybszej jazdy. Pomyślałem o osłonie na maskę. Może nie wygląda to rewelacyjnie, jednak głównie chodzi mi o efekt. Czy ktoś miał już z tym doczynienia i czy zdaję to efekt? Przykładowa aukcja allegro - http://allegro.pl/oslona-maski-bra-na-maske-audi-a4-b5-producent-i5729156315.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie elementy możesz zabezpieczyć folią. Trzeba się tylko liczyć z tym, że musisz mieć lakier ideał o minimalnym przebiegu lub świeżo po malowaniu gdzie nie ma żadnych odprysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połóż sobie przezroczysty plastidip na przód maski jak tak bardzo Ci to potrzebne, będziesz miał gumową osłonę, prawie niewidoczną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety lakier już nie jest w idealnym stanie. Był niedawno odświeżany, jednak po ostatniej trasie powstało kilka odprysków. Całkowicie pomijając aspekt wizualny, chodzi mi o najskuteczniejszy z powyższych sposobów.  Na wspomnianej aukcji producent/sprzedawca zapewnia, że nie będzie żadnych problemów z lakierem spowodowanych przez osłonę. Wiadomo, że na alledrogo zawsze piszą co klient chce usłyszeć, dlatego jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenie z tego typu osłoną to chętnie bym przeczytał taką opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta osłona pomoże Ci tylko w "dolnej" części maski a co z resztą ? Miałem u siebie przypadek że kamień sypnął mi jakieś 10cm przed końcem maski przed szybą i narobił tym sporo szkód... Niestety ale 100%-owej ochrony przed takimi uszkodzeniami nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie i spoko, tylko mnie zastanawia co dzieje się pod taką osłoną po deszczu lub w zimę. Cały kurz i piasek z maski będzie spływał pod tą osłonę i gromadził się, w krótkim czasie powodując zarysowania lakieru. To tylko moje przypuszczenia, nie żebym mówił z doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Arek8888 napisał:

Wszystko fajnie i spoko, tylko mnie zastanawia co dzieje się pod taką osłoną po deszczu lub w zimę. Cały kurz i piasek z maski będzie spływał pod tą osłonę i gromadził się, w krótkim czasie powodując zarysowania lakieru. To tylko moje przypuszczenia, nie żebym mówił z doświadczenia.

I teraz poruszyłeś najważniejszą kwestie. Jeśli tam będzie gromadziła się woda a później bedzie na to grzało słońce to można sobie wyobrazić efekt końcowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego prosiłem o opinię osoby, która miała styczność z tego rodzaju zabezpieczeniem. Na aukcji sprzedawca zapewnia, że żadnych problemów nie będzie z odparzeniami maski oraz, że osłona nie trzyma wody. Niestety z doświadczenia wiem, że w praktyce zazwyczaj różnie to wychodzi... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sprzedawca raczej złego słowa nie powie o swoim produkcie. Przez pół roku raczej nie będzie żadnych uszkodzeń widocznych ale później bankowo. A czy po tym czasie będzie kon takt ze sprzedawca to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja siostra ma na swoim aucie zamontowaną plastikową owiewkę na masce i to jak najbardziej spisuje się dobrze. Tylko że nigdzie nie znalazłem takiej owiewki do Audi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...