Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bicie podczas hamowania.


spectrum89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam do Was pytanie. Otóż ostatnio zauważyłem, ze podczas hamowania (przy wyższych prędkościach) czuć bicie. Auto miało wymienione tarcze i klocki z przodu, na jakieś lepsze (bo było ogromne bicie) które ustało. Teraz pojawiło się na nowo. Nie tak silne ale jednak jest. Tył nie był wymienimy ale mechanik stwierdził przy wymianie w styczniu, ze nie ma potrzeby, ze są w dobrej formie. Od stycznia auto zrobiło może łącznie z 1500 km, bo cały czas stało u mechaników. Pytanie zatem. Czy to mogą być tarze z tylu czy może coś z przodem?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną przypadłość. Ciśnienie w oponach ? Wymarzone koła ? Może krzywe zaciski kloców i one znowu pogięły tarcze ,a ostatnia możliwość to krzywe piasty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła były wytwarzane. Może problem bardziej leży po stronie tych zacisków, ale bardzo mnie to zirytuje, bo wydałem kupę kasy na coś co może okazać Sieńko wywalenia. Ech. O chyba trzeba znowu odstawić na warsztat :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czynników może być wiele

krzywe piasty

nie odpowiedni montaż

kiepskiej jakości tarcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem,  że to może być większy problem. Prawdopodobnie kończy się dwumasa ja tak miałem lekkie bicie z przodu. Koszt nie mały około 2koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marek990 napisał:

Powiem,  że to może być większy problem. Prawdopodobnie kończy się dwumasa ja tak miałem lekkie bicie z przodu. Koszt nie mały około 2koła

a co ma koło dwumasowe do hamowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wyzyk83 napisał:

a co ma koło dwumasowe do hamowania?

Koło dwumasowe przenosi drgania jest wrażenie, ze coś z hamulcami, tarczami. Tak miałem to są początki końca koła dwumasowego.  Do dziś jeżdżę na tarczach nie wymieniałem a dwumasę i owszem. Może być co innego  ale koleś wszystko powymieniał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem przenosi drgania ale nie przy hamowaniu

a co nowa tarcza nie może się skrzywić?

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tez ciągle problem z biciem, raz biło raz mniej i tak w koło, zauważyłem że zawsze była zmiana jak koła odkręcałem, popatrzyłem i okazało sie że tarcza nie dolega do piasty idealnie, ktoś kiedyś coś przywalił i zrobiło się zgrubienie na piaście , pilniczek , zeszlifowałem zadzior , przylega i teraz mam kompletna cisze i 0 bicia, tarcza zwykle się krzywi raz, jak dostanie w palnik odpręża się żeliwo i juz tak zostaje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę podprowadzić chyba do mechanika, niech zweryfikuje. Tarcze z przodu są bardzo ciepłe, w przeciwieństwie do tylu. Zobaczymy co to za problem :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noj jak kolego problem rozwiązany z biciem przyczyna już znana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kiedy zaprowadzić auta do mechanika. Pewnie jakoś na dniach to zrobię. Jak będą jakieś efekty to napisze. :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik stawia na tarcze, jednak na razie nie wymieniam bo jakoś bardzo tragicznie nie biją, chyba ze po prostu zareklamuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy. Okazało się ze po wymianie opon i wyważeniu felg problem się znacząco zmniejszył. Diagnoza krzywych tarcz raczej odpada. Minimalnie czuć przy wyższych prędkościach ale nie ma porównania. Teraz nawet przy mniejszych prędkościach nie czuć bicia. Także sprawdźcie koła na przyszłość mając podobny problem. :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana opon na letnie czy innej marki  ?  Czyli problem był w oponach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana na letnie bić na tych samych felgach. Wszystko zostało wyważone. Problem już znacznie mniejszy choć delikatne bicie jeszcze czuje momentami (jak delikatniej hamuje zazwyczaj) ale bardziej znośnie niż wcześniej. Choć pewnie tarcze delikatnie skrzywione są, bo nawet jadąc powoli słyszę jakby obcieranie podczas obrotu koła, mysle ze to klocki stykają do tarczy co obrót i powoduje to taki dźwięk, jakby piszczenie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie w oponach? Zbieżność? Wyważenie kół? :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i problem dalej się pojawia. Tym razem odczuwalne jest to kiedy tarcze już się nagrzeją mocniej, zresztą szybko się nagrzewają mimo, ze za bardzo nie szaleje, ale czasem mnie to bicie przeraża.. jeden mechanik zgania na zawieszenie, ale inny ewidentnie obwinia tarcze, że te mogły się pokrzywić, bo wczesniej partacze nie wymienili/nie wyczyścili cylinderków i się zapiekają, przez co nie odbijają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...