Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wahacze Lemforder, bądź regenerowane?


zbyn2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy górne wahacze pasują do modelu b5 i b6, b7.

Chodzi mi o aukcji z alledrogo np:

http://allegro.pl/lemforder-wahacze-gorne-komplet-audi-a4-b5-b6-i5812496812.html

http://allegro.pl/4-wahacze-wahacz-gorne-audi-a4-b5-b6-b7-a6-c5-lemf-i6102858148.html

Mam audi a4 b6 z 2002r 1.9 AVB (101kM) przebieg 330 000 na liczniku, wahacze założone są jeszcze oryginalne. Przy wymianie ogumienia zobaczyłem że gumy na wahaczach są całe spękane, więc chciałbym je wymienić.

Uważam że górne wahacze Lemfordera w cenie 500 zł są bardzo dobrym wyborem jeżeli są oryginalne. Tym bardziej że górę jest kłopotliwa w wymianie (trzeba odkrecać całą kolumnę). Raz zrobiona może wystarczyć na lata. Dół jest mniej problemowy w wymianie i zastanawiam się nad regeneracją dołu. Czy któś z was regenerował wahacze?  gdzie? jaki koszt? Albo namiary na pewne w dobrej cenie wahacze Lemfordera. Koszt na allegro kompletu LMI to min 2000 zł chociaż dziwią mnie rozbieżności w cenach bo na jednej aukcji można kupic za 2000 na innej za 2500 zł a cena kompletu w intercarsie to prawie 4000zł na dole link

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3216201714350-LMI31913-O16601-zestaw-wahaczy-zawieszenia-przod.html

Z góry dziękuję za sugesstie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2017 o 21:31, Askeladden napisał:

Ile km to auto zrobiło w Polsce na ori zawieszeniu?

Ja w Pl jestem jego trzecim właścicielem poprzedni dwaj właściciele pracowali razem w jednej firmie w Holandii z reszta ja też. Jeden od drugiego go odkupywał. Zrobione po Pl - Nl (z nas trzech 7 lat) *** 130 000km. Ja zrobiłem w sumie 40 tyś/3 lata (przez 2 ostatnie lata 18tys km po samej PL, reszt ok 22tys Nl-Pl).  Jak go kupiłem to tuleje wyglądały już na zmęczone, ale teraz po zimie ewidentnie są do wymiany, no i zaczynają się stuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam zaprzyjaźniona firmę która regeneruje wahacze i dają rok gwarancji na piśmie. Jeżdżę na nich już 1.5 roku po naszych szalonych drogach i spisują się świetnie. Wszystko jest na org częściach.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cię stać to bierz lemfordera

góra w a4 b5  b6 b7 jest taka sama

Dnia 25.04.2017 o 13:13, zbyn2 napisał:

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy górne wahacze pasują do modelu b5 i b6, b7.

Chodzi mi o aukcji z alledrogo np:

http://allegro.pl/lemforder-wahacze-gorne-komplet-audi-a4-b5-b6-i5812496812.html

http://allegro.pl/4-wahacze-wahacz-gorne-audi-a4-b5-b6-b7-a6-c5-lemf-i6102858148.html

Mam audi a4 b6 z 2002r 1.9 AVB (101kM) przebieg 330 000 na liczniku, wahacze założone są jeszcze oryginalne. Przy wymianie ogumienia zobaczyłem że gumy na wahaczach są całe spękane, więc chciałbym je wymienić.

Uważam że górne wahacze Lemfordera w cenie 500 zł są bardzo dobrym wyborem jeżeli są oryginalne. Tym bardziej że górę jest kłopotliwa w wymianie (trzeba odkrecać całą kolumnę). Raz zrobiona może wystarczyć na lata. Dół jest mniej problemowy w wymianie i zastanawiam się nad regeneracją dołu. Czy któś z was regenerował wahacze?  gdzie? jaki koszt? Albo namiary na pewne w dobrej cenie wahacze Lemfordera. Koszt na allegro kompletu LMI to min 2000 zł chociaż dziwią mnie rozbieżności w cenach bo na jednej aukcji można kupic za 2000 na innej za 2500 zł a cena kompletu w intercarsie to prawie 4000zł na dole link

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3216201714350-LMI31913-O16601-zestaw-wahaczy-zawieszenia-przod.html

Z góry dziękuję za sugesstie

 

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie powiem Ci jak dokładnie się nazywają ale mam numer do nich. 723 709 739

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz kartę gwarancyjną jaka otrzymałem. 03862b2e8e351314f9c6c5445f1c368d.jpg

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem z jakiej firmy ale tez klient kiedys przyjechal z takimi wahaczami i wyglądały solidnie. lepiej jak nowe z lmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego powiem jeszcze że jak przyjechały do mnie to elegancko wyglądały i wszystko na org częściach Audi bądź Lemforder. Wypiaskowane i pomalowane. Bardzo polecam.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie regenerowałem ori. Zrobiłem na nich ponad 50k w 2,5 lata i na razie nic się nie dzieje.  Ogólnie trochę sceptycznie podszedłem do tego ale w sumie jestem zadowolony. Z tego co dobrze pamiętam to firma brała do regeneracji tylko ori wahacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zmienilem u siebie i u ojca na MasterSport zawieszenie w bardzo fajnej cenie, zrobily juz 40tys i nic nie słychać 

Takze po co przepłacać xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można tylko pytanie o sens takiego rozwiązania, oraz zruga kwestia: znaleźć dobra firmą która zajmie się regeneracją wahaczy. Cenowo na pewno wyjdzie to taniej niż w przypadku kupno nowych wahaczy,ale z doświadczenia wiem że w wielu przypadkach jest to po prostu lepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2017 o 08:37, karaluch8 napisał:

Wahacze regenerować? No co ty. Nie nie. Kupuj zestaw lemfordera i masz spokój.

Ja zmieniłem na Lemforder, przód, góra dół. 80 000 km przeleciałem na nich i mogę polecić.nie chciałem oszczędzać na zawiasie, chytry dwa razy traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...