Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podniesienie mocy a katalizator


Kubal2216

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, muzin napisał:

Dzisiaj podjechalem na stacje diagnostyczna sprawdzić samochód; przy okazji poprosiłem o sprawdzenie spalin. Sportowy kat spełnia swoją rolę, nie będzie problemu z przeglądem:)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

Super wiadomość :) . Montuję w takim razie sportowy kat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wiadomość [emoji4] . Montuję w takim razie sportowy kat [emoji6]

Trzeba było zobaczyć minę diagnosty jak mu powiedziałem, że chce sprawdzić spaliny.:)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo... jechaliśmy z kumplem na test to w jednym nie chcieli sprawdzić a w drugim z łachą jak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w fazie zbierania gratów i też będę musiał komuś dać katalizator sportowy, żeby mi wspawał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy kat http://www.rpmotorsport.pl/katalizator-magnaflow-okragly-euro-euro-64mm-3500ccm-99656hm-p-31217.html

będzie ok? Spełnia normy euro 4, jest ceramiczny, więc pytanie czy będzie miał dużo większy przepływ od seryjnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z dźwiękiem przy takich katalizatorach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Panowie montował ktoś te sportkaty w 2.0 TFSI w B7?

Podzielcie się pls wrażeniami (wpływ na pracę turbo, wrażenia akustyczne itp.)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem dylemat czy wstawić DP czy wywalić kata nawet kupiłem DP używanego ale nie pasował tak się Wqr...łem :rant: i kat został org. ale pusty :) walczyłem z nim z 2h miałem zrobiony długi przecinak + wiertaro i wiertara  . Raczej nie będzie problemu przy przeglądzie :) Okazyjnie kumpel mi wspawał nowe połączenie giętkie . 

Ostatnio też koleś z R. Śląskiej mi przerobił wydechy na tyle - końcówki 100mm 2tłumiki  robione przelot , zaje....biście to teraz słychać jak VR6 chodzi ale dopiero od 3 tyś wiec przy cabrio idealnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sportowy kat to jest metalowy katalizator takie były np w 1.8 t bex też troche dusi ale mniej jak ceramiczny, Do dózych mocy na k03 to najlepiej downpipe albo k0464 to i na kacie da rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podłącze się do tematu. Chciałbym troche podnieść moc w swoim BEX`ie i teraz już nie wiem, bo faktycznie coraz częściej spotyka sie te kontrole, i teraz czy zrobi mi to różnice jak wymienię swój katalizator na sportowy jakis inny, czy nie ma sensu bawić się w to i żyje się raz, motujemy DP i jak dowód zabiorą to wtedy spowrotem kat xD jestem laikiem, także jak komuś wydaje się dziwne to pytanie to przepraszam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisał Ci tam kolega wcześniej, że przy sportowym kacie przegląd przechodzi tzn. analizę spalin. Kontrole są i będą pewnie większe w przyszłym roku bo niby się szykują jakieś zmiany na przeglądach itd.  Ja mam wywalony środek a puszka została, nie dymi nie śmierdzi, w dźwięku nic się nie zmieniło nie dzwoni,  czy coś pokaże analizator spalin nie wiem :) podjadę z ciekawości bo mam pod nosem znajomego.

Na pociesznie bardziej skupią się na "gnojówce"  tzn. ON :wink: i DPF bo mase ludzi to powycinało, kiedyś gadałem  z takim kolesiem co mi wymieniał połączenie giętkie jeszcze jak miałem Vectre  C z 2008r 1.9 150KM  chciałem żeby mi wywalił też dpf choć nie miałem z nim problemów przy przebiegu 235tyś wypalał się bez problemu, ale mi odradził bo ze swoim znajomym wycieli w tego znajomego Vectrze i złapali go w Niemcowni , pierwsze co to od razu dowód i sprawdzenie po vin czy ma dpf później bandanie spalin  i mandat 1000E + laweta na auto i parking :facepalm::kox: dowód mu zabrali, jak do niego dzwonił to mu płakał przez tel. :( to samo Czechy, Słowacja. Wiedzą że w PL to bardzo popularne wycinanie dpf .  i czasem polują na PL . dobrze że Audi to moje drugie auto i raczej  poza PL chyba nim nie będę się wybierał :) 

W sumie też mnie to bardzo wqr...wia jak ktoś jedzie jakimś szrotem dymi to na niebiesko bo 50% pali oleju śmierdzi na kilometr trzeba odrazu "to" wyprzedzać bo nie idzie jechać :( za tych powinni się brać a nie za porządne auta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, darekw994 napisał:

Witam podłącze się do tematu. Chciałbym troche podnieść moc w swoim BEX`ie i teraz już nie wiem, bo faktycznie coraz częściej spotyka sie te kontrole, i teraz czy zrobi mi to różnice jak wymienię swój katalizator na sportowy jakis inny, czy nie ma sensu bawić się w to i żyje się raz, motujemy DP i jak dowód zabiorą to wtedy spowrotem kat xD jestem laikiem, także jak komuś wydaje się dziwne to pytanie to przepraszam ;)

Moim zdaniem warto mieć katalizator.

Raz, że ze względu na kontrole, przeglądy (święty spokój), dwa, że nie śmierdzi za autem.

W środę podeślę zdjęcia jak to u mnie wygląda pod maską po montażu kata Magnaflow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak robisz program to downpipe dóżo daje i to najlepiej takiej średnicy jak wylot z turbo 3 cale , a śmierdzi tylko na benzynie jak masz lpg to powinien kontrole przejść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie myślałem nad programem i tym co trzeba wsadzić żeby to osiągnąć, a jakby nie patrzec im lżej ma turbo tym lepiej dla niego i właśnie się zastanawiałem, czy warto zmieniać ten standardowy katalizator na sportowy, czy w ogóle da to jakiś efekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie 

Wywaliłem jakiś czas temu swojego kata bo się rozleciał środek i zatkał mi wydech w 1.8t bfb.

Przerabiam właśnie temat założenia sportowego kata, mam narazie program na 190 kucy i raczej to nie koniec.

Macie jakieś sprawdzone namiary na sportowe katy :))

Denerwuje mnie juz ten smrodek w garażu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chrisx napisał:

 

Denerwuje mnie juz ten smrodek w garażu :)

 

To sobie pomyśl teraz o tych co za Tobą muszą jechać.  Normalnie powinno się takim jak Ty dowody zabierać i grzywną karać. Może wtedy dotrze, że katalizatory egry czy dpfy są tam bo muszą tam być.  

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Muskel1 napisał:

To sobie pomyśl teraz o tych co za Tobą muszą jechać.  Normalnie powinno się takim jak Ty dowody zabierać i grzywną karać. Może wtedy dotrze, że katalizatory egry czy dpfy są tam bo muszą tam być.  

Akurat przy turbo benzynie aż takiej tragedii nie ma, bo dużo więcej jest spalane jak w wolnossaku.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak z tymi katalizatorami i dpfami egr-ami bywa różnie, uważam im więcej eko w samochodzie to mniej prawdziwej motoryzacji :)

Zapach benzyny jest bezcenny ale czasami może denerwować :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...