Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AC dwa zabezpieczenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam b8 2012r jest dobrze wypasożona, lecz nie ma alarmu. Wykupując ;np. AC w AXA trzeba mieć min dwa zabezpieczenia. Posiadam tylko immobilizer i mając jedno zabezpieczenie nie wykupię polisy AC, ponieważ samochód powyżej 50tys musi posiadać min dwa zabezpieczenia. Jeżeli skłamię to albo to ktoś zweryfikuje, albo po fakcie nie wypłacą szkody. Koszt alarmu w salonie 1500zł. Pytanie do osób, które nie mają w ogóle alarmu, jak rozwiązaliście problem z AC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam autoalarmu mam zabezpieczenie i mam AC w PZU bez problemu....koszt 1940 zl rocznie za wszystko...wniosek prosty,pier....AXA.

Edytowane przez firefighter79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, firefighter79 napisał:

Nie posiadam autoalarmu mam zabezpieczenie i mam AC w PZU bez problemu....koszt 1940 zl rocznie za wszystko...wniosek prosty,pier....AXA.

Dlaczego taka kwota? Mnie w PZU obliczyli 5500zł AC + OC. Maks znizka OC, AC bez znizek. Jestem w szoku :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę i niech mnie ktoś poprawi ale masz 2 zabezpieczenia przeciwkradzieżowe. Tzn immobiliser oraz blokadę kierownicy tzn po wyjęciu kluczyka i przekręceniu jej blokuje się co jest standardem więc chyba dobrze liczę do dwóch:) Co do Axa Direct oraz jej dziecka Liberty direct zastanów się. Aktualnie mam OC i Ac w Liberty Direct wcześniej miałem w AXA Direct również pakiet ale to kilka lat temu kiedy firmy działały inaczej. Powiem Co tak, miałem szkodę z AC ok 7 mies temu. Tzn naprawa tylnej klapy, lakierowanie zderzaka, błotnika i drzwi pasażera. Cwaniaki przesłali mi kwotę brutto 1150zł, a do reki coś ok 900zł. Naprawa w przeciętnym warsztacie u Pana Mirka którego ludzie chwalą to ok 1200zł a i oczywiscie wypadało by doliczyć koszt trzech nowych emblematów na klapę. Wiec jak widzisz szoku nie ma ale i całkowitej tragedii również. Są firmy gdzie ubezpieczyciel wysyła detektywów, wymiguje się itp. Być moze wystarczyło by odwołanie w sprawie kwoty netto a brutto ale było minelo i tyle. Ten plus, że oględziny przez mój smartfon i można to wykorzystać...:) Kolejna szkoda ok 3 mies temu, wybito mi szybę w drzwiach kierowcy. Dostałem coś ok 250zł. Bo podpisałem umowę na zamiennikach i amortyzacji. Zły nie byłem bo kupiłem używkę za 100zł z tego samego roku i sam wymieniłem. Nie wiem jak w przypadku drogich szkód ale u mnie trzymali się tego co podpisalem. Zgodziłem się na zamienniki i amortyzację i tak mi wyliczyli. Teraz mi tyop wjechał w przód, ma w PZU. Zobaczymy jak to u nich się ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko traktują indywidualnie widzę. W poprzednim samochodzie za to, że gosciu mi zarysował zderzak i pękł dostałem 3tyś w jakimś nieznanym ubezpieczycielu. Wystarczyło go tylko pomalować, a i tak nie było nic widać. Zabezpieczenie w kierownicy nie przejdzie, bo tak samo można by było powiedzieć, że są zamki w drzwiach. Na szczęście jak kolega wyżej pisał w PZU wystarczy jedno zabezpieczenie, a np w link4 żadnego. Nie mam zamiaru się bawić w dodatkowe koszta, bo to nic nie warte zabezpieczenia. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda firma podchodzi indywidualnie do takich kwestii i często zależy to od wartości auta.

Niektóre firmy mają granicę 80 tyś  a inne 150, gdzie musi być drugie zabezpieczenie.

Zamiast autoalarmu to lepiej założyć jakiegoś GPSa za tą samę kasę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja dzisiaj zakupiłem polise OC+AC + wszystkie ASS jakie tylko były możliwe na europe czyli prawde Mówiąc co mi gośc powiedział wziełem FULL co mieli i zapłaciłem 2400 zł za wszystko.

i także zabezpieczenie imo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...