Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"Klekotanie"


Igor Słowiński

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, silnik po odpaleniu pracuje dosłownie jak disel z pod maski słychać wyraźne "klekotanie" mam autko od 5 Msc i jest tak od kiedy je mam. Zaraz po kupnie był wymieniany rozrząd oraz napinacz hydrauliczny.  Prosze o pomoc gdzie szukać przyczyny. Dziękuje i życzę miłej majówki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez jaki czas jest klekotanie? Na zimnym czy na gorącym silniku? Mierzyłeś ciśnienie oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klekotanie jest ciagle takie samo czy na zimnym czy ciepłym. Nie sprawdzałem ciśnienia. W jaki sposób sprawdzić ciśnienie oleju,  ciemny w tym temacie jestem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak mam instalacje LPG ale ona została założona 3 kwietnia nowa stag. I przed założeniem to dręczące mnie klekotanie juz było dlatego wykluczam ze to przez gaz. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Igor Słowiński napisał:

Klekotanie jest ciagle takie samo czy na zimnym czy ciepłym. Nie sprawdzałem ciśnienia. W jaki sposób sprawdzić ciśnienie oleju,  ciemny w tym temacie jestem. Pozdrawiam

Moim zdaniem jeśli nie umiesz sprawdzić ciśnienia oleju, to po prostu pojedź do znajomego warsztatu i niech ci zmierzą. Fajnie by było jakbyś dodał jakieś video odnośnie klekotania bo może być to pompa oleju (trzeba sprawdzić ciśnienie) a równie dobrze może to być napinacz łańcucha. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytaj jak zmierzyć ciśnienie oleju jak nie masz o tym pojęcia.

Jedź jak najszybciej na warsztat zmierz ciśnienie oleju, na rozgrzanym na biegu jałowym tzw. " luzie " powinno pokazywać do 1.5 bara.

Jak będzie poniżej to pompa oleju do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Igor Słowiński napisał:

 dlatego wykluczam ze to przez gaz. Pozdrawiam 

Chodziło pewnie o to naszemu Koledze, że czasem słychać wtryskiwacze gazowe(i tak niekiedy musi pozostać), a nie, że gaz coś popsuł.

 

30 minut temu, k232 napisał:

Jak będzie poniżej to pompa oleju do wymiany.

Owszem, to możliwe. Ale jak silnik jest zużyty, puszcza ciśnienie na panewkach przykładowo, to wymiana pompy nie pomoże. Oczywiście mogą zaistnieć dodatkowe okoliczności -picerka przy wymianie np. napinacza, zawalony smok...

A z ciekawości -jaki olej jest lany do auta?

Mój na Shellu 5w40 po kilku dniach postoju podczas kręcenia nieco chrapliwie to robi ale raz, że kręci i odpala szybciutko, a dwa, że potem już nawet na gorącym silniku nawet nie pierdnie więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega pisał chodziło mino wtryskiwacze bo u mnie tak było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w poniedziałek wrzucę filmik oraz zmierzę ciśnienie oleju. Mechanik przez tel powiedział ze prawdopodobnie to pompa olejowa moje pytanko czy jest to duZy koszt wymiana na nowa ? I jeszcze w weekend mam do zrobienie około 600 km spokojnie mogę jechać czy raczej nie ? Dziękuje z góry za odpowiedz. Ps nie pamietam jaki olej był lany jutro zobacze w aucie to napisze. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u mechanika wymienisz to pewnie za wszystko z 800 zł :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Igor Słowiński napisał:

I jeszcze w weekend mam do zrobienie około 600 km spokojnie mogę jechać czy raczej nie ?

Ja bym nie ryzykował chyba, że lubisz powroty na lawecie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie to "klekotanie" to napinacz hydrauliczny polecicie może jakiś ? Jakiś link. Słyszałem ze część jest dość droga 300-450 zł ale za to wymiana to groszowe sprawy. Czy to prawda? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,kupuj u naszych forumowych sprzedawców.Też jestem po wymianie tylko ze w b5 1.8t,robocizna mnie kosztowała w granicach 300zl w mazowieckim.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...