Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B5 skrzynia automatyczna, kilka pytań przed zakupem.


michael97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nadzieję, że dobry dział wybrałem jak nie to z góry przepraszam. Przymierzam się do kupna Audi A4 B5, ale mam kilka pytań, nie tylko co do skrzyni.

Może zacznijmy od silnika jaka jednostka najbardziej polecana i mniej awaryjna z całej gamy silnikowej. Nie powiem, że cieszyłbym się jakby auto fajnie szło, ale zależy mi też na tym, żeby silnik nie był awaryjny i, żeby oczywiście tankowanie nie pożarło wszystkich moich pieniędzy, ale chętnie usłyszę opinię o każdym polecanym silniku?

Jak to z tymi diesel'ami jest, ciężko w zimę odpalają? Bo z tego co słyszałem jak ktoś mi mówił, że diesel to nie, bo jak się popsuje to później drogie naprawy, trzeba dużo nim jeździć i w zimę mają problemy z odpalaniem.

Słyszałem też, że automat w B5 jest czterobiegowy, jak to działa? Czy przez to auto nie pali dużo więcej, czy to jest na tej zasadzie, że nie ma piątego biegu, jak to w ogóle jeździ? Ja nie rozumiem w ogóle i dla mnie to takie dziwne bardzo, ale mam nadzieję, że ktoś mi to przybliży.

Na co głównie zwrócić uwagę przy zakupie tego samochodu? Jakieś zakamarki?

Czy w tych autach był montowany multitronic czy tylko tiptronic?

I jak odróżnić te dwie skrzynie?

No dobra to chyba, tyle jak mi się coś jeszcze przypomni to dopiszę.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

 

Edytowane przez michael97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...