Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek płynu chłodniczego AVJ. POMOCY


A4 B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z wyciekiem płynu chłodniczego i nie mogę znaleźć miejsca z którego płyn ucieka,  nie jest to duży wyciek ( ok 400ml na 3 tygodnie). Chłodnica jest na 100% szczelna, okolice termostatu oraz przewody suche. Po nocy widać  kropelki płynu na misce olejowej ale skąd spływają już nie ;/ 

Ma ktoś jakieś podejrzenie co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być też, pompa wody.  Moja ori z aso zaczęła cieknać już po kilku tysięcach km, (niestety). :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem, że masz kropelki na misce olejowej. W takim razie obstawiam pompę wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę zakładałem nową w zeszłym roku, myślę że to nie jej wina ale będę szukać po weekendzie majowym (choroba). Wstawię też zdjęcia jak to wszystko wygląda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu głowicy króciec suchy, na skrzyni też  sucho więc on raczej jest cały. Mokro jest po prawej stronie odmy (zdj)

18235867_1171548812957040_1042794604_o.jpg

18236615_1171548122957109_1830480808_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli uszczelka ta przy bloku silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i często zapominamy krócieć za termostatem, takie kolanko bez wylotu. Tzw zaślepka bloku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też już przerabiany temat ;/ tylko zastanawia mnie jak tam ten płyn chłodniczy może uciekać jak on nie wchodzi do bloku tylko przechodzi przez samą chłodniczkę dobrze myślę? 

Możliwe że jest pęknięta chłodniczka? Płyn nie miesza się z olejem, na wchodzących wężach sucho. Cały silnik jest suchy tylko w tym miejscu łączenia podstawy filtra z blokiem mokro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie i tak. Płyn się rozchodzi podczas jazdy. Miałem pęknięty króciec z tylu. Teoretycznie wydawał się ok ale jest taki dostęp ze okazał się on. Później znowu wyciek z tej strony co ty, identycznie. Ja mam LPG tzn reduktor itp tam. Ciekło mi z przewodu od reduktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, gsekulski napisał:

Miałem podobnie i tak. Płyn się rozchodzi podczas jazdy. Miałem pęknięty króciec z tylu. Teoretycznie wydawał się ok ale jest taki dostęp ze okazał się on. Później znowu wyciek z tej strony co ty, identycznie. Ja mam LPG tzn reduktor itp tam. Ciekło mi z przewodu od reduktora. 

Był pęknięty przewód czy na łączeniu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do reduktora to ciekło mi z przewodu którym płyn wpływa do reduktora przy wlocie do reduktora. Przewod był dobry, kupiłem mocniejsza opaskę bo tej nie dało się mocniej skrecic, skręciłem mocniej i brak wycieku. A tak to ciekło jak szalone. Jak masz LPG i reduktor to posprawdzaj łączenia. Oraz sprawdź przy reduktorze we wlocie i wylocie czy nie cieknie tam z przewodu. Co do reduktora mam KME Silver i nie wiem czy mi gazownik nie odpowiedniej jakości przewod dał, czy kwestia krocca w tym reduktorze czy tak być powinno ale opaska musi być bardzo mocno skręcona aby nie ciekło.

Edytowane przez gsekulski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszystkie przewody posprawdzane, uszczelka chłodnicy oleju wymieniona, zaślepka w bloku przy termostacie wymieniona. Co prawda oleju już nie widać na silniku ale płyn chłodniczy nadal cieknie właśnie z okolic termostatu :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj termostat i zobacz czy nie jest pęknięta jego obudowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała :( mam wrażenie że to zaślepka ta przy termostacie co założyłem dopiero oryginał... czym to uszczelnić żeby było dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...