Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaria 2.0 tdi BPW


Matmal

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ecobuda napisał:


Program jeszcze nie ruszany, pompki, turbo i całą reszta z bpw.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
 

I z tego co piszesz to jako BPW sprzedali Ci 1,9 PD i

po wymianie wałka na taki pod DPF wszystko hula bezproblemowo ?
Jeżeli tak , to poza tym że Cię trochę skroili pewnie na kasę i nerwów trochę zjadłeś żeby dojść o co biega , to w sumie wyszło na dobre:D

Ciekawe jakby go postawił na hamownie, co za wykresik pokarze ?

 

2 godziny temu, ecobuda napisał:


A tak ogólnie to przy okazji chciałem ci podziękować, bo ty pierwszy pisałeś mi żebym wałek zmienił.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
 

:hi:

 

2 godziny temu, danielstol napisał:

U mnie blok napis Germany czapka też Germany . U kolegi też 2007 rok wszystko Poland . Nie wiem od czego to zależy . Niestety zdjęcia bloku nie mam jak zrobić . Pewnie awaryjność ta sama ale mój na razie daje radę z parametrami 190km/415Nm pompa oleju robiona w Futurum .

14324438_1250478541692496_28720152935873

Już Ci chyba kiedyś pisałem , że jesteś w czepku urodzony,  jak Ci się trafiło BPW made in Germany :P

Tylko ta skleroza .............:facepalm::decayed:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, piotrsob1 napisał:

I z tego co piszesz to jako BPW sprzedali Ci 1,9 PD i

po wymianie wałka na taki pod DPF wszystko hula bezproblemowo ?

Ciekawe jakby go postawił na hamownie, co za wykresik pokarze ?

 

:hi:

 

Już Ci chyba kiedyś pisałem , że jesteś w czepku urodzony,  jak Ci się trafiło BPW made in Germany :P

Tylko ta skleroza .............:facepalm::decayed:

Sam kiedyś myślałem że ktoś pod machę wsadził słupek AVF dlatego było Germany :D Ale wypalanie dpf (który i tak ze mną nie współpracował długo ) oraz pompa oleju nie pasowały do AVF :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jadę do Niemiec ale jak wrócę to jadę do Bart-s sprawdzić multi a później hamowania. Jak Bartek sprawdzi skrzynię i pozwoli coś dołożyć to będę mapował. Chociaż nie narzekam, i nie wiem czy mapa obecna jest w serii, bo furmanka zapierda.a wściekła.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogoś interesuje BRD?

Rozwiń wątek bo nie wiadomo o co chodzi.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci chyba kiedyś pisałem , że jesteś w czepku urodzony,  jak Ci się trafiło BPW made in Germany [emoji14]
Tylko ta skleroza .............:facepalm::decayed:

Tak. Skroili jak za bpw a dostałem xxx, ale przynajmniej pompa normalna i chyba się nie spierdo.i trochę wydaje mi się że ma większy apetyt ale chciałbym to skonsultować z jakimś tunerem. Tak czy siak w mapach trza grzebnąć. Najpierw Multitronik do kontroli a później się zobaczy.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki silnik, pomyslalem ze  moze komus by sie przydal jako baza do modow?

Napisz coś więcej. Jaki stan, z osp czy gola. Może kolega który rozpoczął ten wątek się zdecyduje, albo inna ofiara bpw[emoji2]

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest z osprzetem, ktory rozkrecilem na czesci i postawilem na polce. Sprzedalem z niego turbo i wtryski, wiedzialem ze czas dzial na ich niekorzysc.

Z bloku zdjalem glowice, bo auto mialo zniszczona miske olejowa, aby sprawdzic czy nie mialo to wplywy na reszte silnika.

Wg mojego srednio fachowego oka reszta jest w nienagannym stanie, przebieg byl pewny na 100% i wynosil 125tys.km.

Blok ma 2 gwinty na mocowanie, ktore trzeba poprawic, cylindry bez skazy,ale jest pytanie czy komus sie bedzie chcialo to robic czy wrzuci sobie tylko gore, a dol od swojego.

I tak to bylo...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że BPW to 8v a BRD to 16-tka nie robi tu problemu z podmiana? :wink: z brd najchętniej wziąłbym turbo, które jak piszesz - sprzedałeś :wink: ale dzięki za propozycje. Może uda się trafić jakieś sensowne bpw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakowanie BRD zamiast BPW to gruba robota :decayed:

Poza mocowaniem silnika w budzie i spięciem go ze skrzynią biegów, które nie powinno nastręczyć dużych problemów, dalej już tak łatwo nie będzie :P

Twój osprzęt do niczego się w BRD nie przyda, czyli silnik musiał by być kompletny .

Do wymiany wiązki komory silnika , Ecu,  przeróbka wydechu , układu klimatyzacji i kupa innych pierdół że głowa może rozboleć :D

A tak z 8V masz wszystko P&P ( może poza ewentualnie wymianą miski olejowej ) żadnej rzeźby w elektryce i innych układach :hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Friday, April 28, 2017 o 19:17, danielstol napisał:

U mnie blok napis Germany czapka też Germany . U kolegi też 2007 rok wszystko Poland . Nie wiem od czego to zależy . Niestety zdjęcia bloku nie mam jak zrobić . Pewnie awaryjność ta sama ale mój na razie daje radę z parametrami 190km/415Nm pompa oleju robiona w Futurum .

14324438_1250478541692496_28720152935873

Ja mam z 2006r. I też na głowicy jest GERMANY a co na bloku to nie wiem. Bo nie wiem gdzie ten napis szukać .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, piotrsob1 napisał:

Pakowanie BRD zamiast BPW to gruba robota :decayed:

Poza mocowaniem silnika w budzie i spięciem go ze skrzynią biegów, które nie powinno nastręczyć dużych problemów, dalej już tak łatwo nie będzie :P

Twój osprzęt do niczego się w BRD nie przyda, czyli silnik musiał by być kompletny .

Do wymiany wiązki komory silnika , Ecu,  przeróbka wydechu , układu klimatyzacji i kupa innych pierdół że głowa może rozboleć :D

A tak z 8V masz wszystko P&P ( może poza ewentualnie wymianą miski olejowej ) żadnej rzeźby w elektryce i innych układach :hi:

No właśnie o to mi chodziło. Wole poszukać P&P niż dokładać do przeróbek. Ale oczywiście dziękuję za propozycję :hi:
Zastanawiam się tylko co zrobić po złożeniu do kupy wszystkiego. Sprzedać i poszukać jakiegoś 1.8T, czy jeździć z założeniem, że zrobione, więc powinno być dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup avf albo awx, Jak chcesz zostawić dpf to nowy wałek rozrządu do bpw. Zmieścisz się w wartości jakiegoś tam bpw do którego i tak trzeba zajrzeć(pompa oleju, wałek rozrządu się wyciera) albo zostawiasz wałek dpf won i program, ta opcja też tyle co jakieś tam bpw. Awx i avf mają zwykłe pompy więc masz spokój z oliwą.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz AVF-a lub AWX-a w dobrym stanie i z rozsądnym przebiegiem ( ok . 200 kkm ) to powinien starczyć na następne 100-150 kkm spokojnie :)

Nie kupuj tylko przypadkiem 1,9 tdi PD z końca produkcji, bo były wadliwe modele , nie pamiętam dokładnie jakie ( jednym z nich był chyba BLS ) w których panewki się obracały i korbowody wychodziły bokiem.... :hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odgrzeję nieco kotleta, aby zamknąć temat.

Po 2 miesiącach poszukiwań autko śmiga. Skończyło się na swapie na 1.9 AVF. Przebiegł bezproblemowo, a więc wszystkim tym, co pytają, czy można zmienić 2.0 BPW ze skrzynią 6-ką na 1.9 AVF odpowiadam - tak, można bez większych problemów.


Przyczyną usterki było...zmęczenie materiału. Padł zawór, zbiło tłok, zgięło wał.
Przy okazji dowiedziałem się, że poprzedni mechanicy który wymieniali mi silnik, włożyli jakieś kombinowane 1.9, zajechane, oczywiście za cenę BPW.

Teraz mam nadzieje jeździć już i jeździć, bo trochę się stęskniłem za Audiczką :)

a warsztat, który robił wymianę za 1 razem to wymiensilnik.pl we Florynce. Piszę to ku przestrodze, bo dostałem nie to, za co zapłaciłem. Nie chodzi o żywotność, bo wiadomo, nie był to nowy silnik, ale nie był to również 2.0 bpw za jaki zapłaciłem (niemało).

Temat do zamknięcia :) dobrego dnia wszystkim:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz kolego jeszcze jakie zmiany zrobiłeś. Dpf masz, czy nie jakie pompki, turbo, program. Pochwal się.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...