Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzęgło bierze nisko.


jan1audi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ale do końca nie moge zbadać co jest nie tak. Do żeczy wczoraj zrobiłem 700km dosyć ostra jazda 120-160km. Gdy już wracałem zaczeły się problemy z wrzócaniem biegów szczególnie wsteczny 1 i 2 bieg, sprzegło wciśnięte do podłogi i kłopoty ze zmianą biegów, pedał bierze od samego dołu dobrze sie nie zdąży puścić sprzegła a auto już jedzie. Nieraz idzie dobrze wrzócać biegi a nieraz trzeba kombinować żeby wbić. Sprzegło z dwumasem dociskiem i łożyskiem wymieniane ponad rok temu. I też był taki motyw że przy rozkrecaniu skrzyni i wypinaniu przewodów uciekło troche płynu. Po złożeniu i pierwsza próba odpalenia była po wciśnięciu sprzegła pedał wpadł w podłoge i tak został, po dolaniu płynu do zbiorniczka i przepompowaniu pedałem sprzegła wszystko było w pożądku. Wiec moje pytanie co może być nie tak. Prosze o pomoc, z góry dzięki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysprzeglik masz ma myśli to co jest przy skrzyni biegów to dziś odpowietrzałem. I żadnych efektów pedał chodzi dosyć lekko. Przy pompowaniu pedałem sprzegła było słychać takie charakterystyczne cyt cyt cyt.

Edytowane przez jan1audi
Dopisanie tresci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis rozgrzebalem auto wzielem rozkrecilem wysprzeglik i pompe sprzegla dostrzeglem cos dziwnego pompa niby pompuje a wysprzeglik wysprzegla ale nie do konca. I teraz tak wypielem przewod od pompy sprzegla po czym wypompowalem plyn z niego i po ponownym zamontowaniu przewodu i przepompowaniu pedalem pare razy biegi wogole nie wchodza. Czyli skoro uklad jest odpowietrzony to nic innego nie poszlo jak pompa sprzegla ? Co o tym sadzicie drodzy koledzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa sprzęgła lub wysprzeglik, przy wymianie sprzęgła wymieniales wysprzeglik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysprzeglika nie wymienialem przy zmianie sprzegla i wumasu. Ostatnio zmienilem pompe sprzęgła i powiem że było lepiej pare godzin i po nocce stania auta znowu problemy z wbijaniem biegow wszystko na hama, teraz to juz kompletnie nie mozna nic wbic. Układ odpowietrzony. Teraz tylko został wysprzeglik do wymiany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...