Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabe światła xenon


piskle871

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze światłami mijania, bardzo słabo oświetlają drogę a podczas deszczu to jest tragedia :/ są to światła xenon.  Jaka może być przyczyna słabych świateł i jak można w miarę tanio to naprawić? Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypalone odbłyśniki.pomoże wymiana na ładne,regeneracja tych lub przeróbka na np bi xenon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu to chyba nie są tanie rzeczy? A idzie zmienić xenon na zwykle lampy bez większej ingerencji w elektryke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, piskle871 napisał:

Uuu to chyba nie są tanie rzeczy? A idzie zmienić xenon na zwykle lampy bez większej ingerencji w elektryke?

Idzie, ale po co. Nowe przetwornice, nowe żarniki + przeróbka na Bixa z soczewką od nowego samochodu to koszt ok 900zł, a noc zamieni się w dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie.zmienia się ze zwykłych lamp na xenon(bi xenon) a nie odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piskle871 napisał:

 

Uuu to chyba nie są tanie rzeczy?

 

odbłyśniki kupisz za 100-150zł.

masz d2s czy d1s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, michcio28810 napisał:

odbłyśniki kupisz za 100-150zł.

masz d2s czy d1s?

Szczerze to nie mam pojęcia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba zajrzeć pod dekielek lampy,albo na naklejkę na lampie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do regeneracji to przykladowo w Gdańsku koszt napylania jednego odbłyśnika to 80 zł. Jestem ogólnie zadowolony z efektu, jednak w przyszłości i tak planuję włożenie bixenonu co również bym polecał zrobić od razu:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2017 o 15:38, michcio28810 napisał:

wypalone odbłyśniki.pomoże wymiana na ładne,regeneracja tych lub przeróbka na np bi xenon

A może tak na początku wymienić żarnik? :facepalm: Po cholerę od razu regeneracja? A propozycja z bixem to już mnie osłabiła... Czytałeś uważnie co piskle871 napisał? Chyba to: "...mam problem ze światłami mijania". To po co proponujesz biksenon? Widzisz jakiś związek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że widzę. Projektor bi xenonowy daje dużo mocniejsze i szersze światła mijania, a długie to już dodatek. Gdybyś znał trochę te lampy to wiedziałbyś że  tam są słabe odbłyśniki i w 99% przypadków wymiana żarnikow to wyrzucanie pieniędzy w błoto

Edytowane przez michcio28810
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że kolega ma żarniki d1s, kupi nowe dobre, wyda 300 zł i d*pa dalej słabo świeci. To jest dla mnie bez sensu. Lepiej wyjać lampę i spojrzeć na odbłyśniki a nie w ciemno od razu wymieniać żarniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a xenon nie świeci dobrze w deszczu lepsze światło daje w deszcze zwykła zarowka moim zdaniem,miałem xenon i przerobiłem na bix to jest moje zdanie

Edytowane przez adi55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, adi55 napisał:

xenon nie świeci dobrze w deszczu

Pod warunkiem jak się wkłada powyżej 4800k

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2018 o 10:16, michcio28810 napisał:

Oczywiście że widzę. Projektor bi xenonowy daje dużo mocniejsze i szersze światła mijania, a długie to już dodatek. Gdybyś znał trochę te lampy to wiedziałbyś że  tam są słabe odbłyśniki i w 99% przypadków wymiana żarnikow to wyrzucanie pieniędzy w błoto

Oczywista bajka. Pierwszy lepszy cytat: "...biksenony są odmianą ksenonów. Różnią się od tych ostatnich tym, że zawarty w nich gaz - ksenon - jest pierwiastkiem zapłonowym zarówno dla świateł mijania, jak i drogowych. W obu przypadkach użytkowania oświetlenia jego barwa jest taka sama, a strumień świetlny charakteryzuje się intensywnym
i szerokim blaskiem, który zapewnia lepszą widoczność . To czyni zestaw ksenonowy bardziej wydajnym
, ponieważ nie trzeba w kosztach dodatkowo uwzględniać lampy halogenowej".  Oczywiście lepszą widoczność w stosunku do zwykłych ksenonów. Oczywiście wykorzystując obydwa źródła jednocześnie, c
zyli mijania i drogowe. Jeśli szeroki blask to według Ciebie "szersze światła mijania" to mamy inne zrozumienie zasad, między innymi, fizyki.

W dniu 7.01.2018 o 10:30, michcio28810 napisał:

Powiedzmy że kolega ma żarniki d1s, kupi nowe dobre, wyda 300 zł i d*pa dalej słabo świeci. To jest dla mnie bez sensu. Lepiej wyjać lampę i spojrzeć na odbłyśniki a nie w ciemno od razu wymieniać żarniki

Kolejna bajka. Jestem właśnie po wymianie żarników D1S 4300K Osram (kupione od kolegi z forum w kwocie 260 za kpl.) i zaprzeczam temu stwierdzeniu - świecą bardzo dobrze. Odbłyśniki mam w bardzo dobrym stanie.  Przy tej okazji uwaga, że jednak mniej lub bardziej świadomie - kierowca przyzwyczaja się do pogarszającej się z czasem wydajności żarników. 

W dniu 7.01.2018 o 12:14, michcio28810 napisał:

4300k i w deszczu dobrze się sprawuje

Dla odmiany pełna zgoda. Jego barwa świetlna nie daje może takiego lansu jak niektórzy oczekują, ale w praktyce charakteryzuje się bardzo dobrym światłem na suchym i dobrym na mokrym a więc w  odróżnieniu od wszystkiego powyżej 4800K, czyli bardziej białego a nawet wpadającego w odcienie niebieskiego... I jeszcze jedno, wtrąciłem się w wątek nie z zamiarem obrazy kogokolwiek, tylko nie lubię niepotrzebnego rozkminiania tematu na czynniki pierwsze. Zawsze Kolego pracę przy aucie zaczyna się od rzeczy najprostszych i najtańszych. A więc zacząć należy od tego, co jest przyczyną a przy braku zamierzonego efektu - możliwą przyczyną. Jak wymiana samych żarników pomoże to po co regeneracja odbłyśników? Żeby komuś portfel zdrenować? Bo jeśli tak, to od razu doradźmy autorowi pytania wymianę reflektorów na nowe albo kupno auta nowego auta w salonie.. Rzadko się udzielam na forum, ale drażni mnie to potwornie. Pozdrawiam.

 

Edytowane przez trzacha197444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, trzacha197444 napisał:
W dniu 7.01.2018 o 10:30, michcio28810 napisał:

Powiedzmy że kolega ma żarniki d1s, kupi nowe dobre, wyda 300 zł i d*pa dalej słabo świeci. To jest dla mnie bez sensu. Lepiej wyjać lampę i spojrzeć na odbłyśniki a nie w ciemno od razu wymieniać żarniki

Kolejna bajka. Jestem właśnie po wymianie żarników D1S 4300K Osram (kupione od kolegi z forum w kwocie 260 za kpl.) i zaprzeczam temu stwierdzeniu - świecą bardzo dobrze. Odbłyśniki mam w bardzo dobrym stanie.  Przy tej okazji uwaga, że jednak mniej lub bardziej świadomie - kierowca przyzwyczaja się do pogarszającej się z czasem wydajności żarników. 

Zauważ że michcio wspomniał,by najpierw sprawdzić stan odbłyśników więc nie wiem ,czemu stwierdzasz że to bajka.

Dlatego że Ty miałeś odbłyśniki w dobrym stanie ?

Dla mnie to dobra porada, by najpierw sprawdzić kondycję lamp a potem dopiero inwestować w to, co poprawi widoczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fido napisał:

Zauważ że michcio wspomniał,by najpierw sprawdzić stan odbłyśników więc nie wiem ,czemu stwierdzasz że to bajka.

Dlatego że Ty miałeś odbłyśniki w dobrym stanie ?

Dla mnie to dobra porada, by najpierw sprawdzić kondycję lamp a potem dopiero inwestować w to, co poprawi widoczność.

Zaczynają się dywagacje w stylu co było pierwsze, kura czy jajko. Poradą byłoby wtedy, gdyby michcio zaczął od pytania, czy pomimo wymiany żarników nadal reflektory są mało wydajne. Natomiast od razu stwierdził - "wypalone odbłyśniki". Podziwiam diagnozę na odległość. Panowie, długo będziecie się tu wzajemnie adorować? Jeśli chłopak zadał pytanie bez podawania takich właśnie szczegółów, jak na przykład to, że wymienił żarniki a nadal jest źle, to rady tego typu są jak stwierdzenie mechanika, który na pukanie w zawieszeniu, radzi żeby  podgłaśniać radio w czasie jazdy... Rozumiesz o co mi chodzi? Starym wiarusem jesteś na forum, więc raczej wiesz. Nie twierdzę, że michcio nie ma racji. Twierdzę natomiast, że jego przekonanie o własnej racji (a z czytanie ze zrozumieniem problemów nie mam) jest po prostu irytujące. Czy ja gdzieś napisałem to żarniki? Nie, bo to jednak może szkła kwalifikują się do polerki, a może jeszcze co innego? To forum ma pomagać a nie generować niepotrzebne, być może, koszty. A jeśli nie odbłyśniki to co wtedy, powiecie, że to nie zaszkodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, trzacha197444 napisał:

Natomiast od razu stwierdził - "wypalone odbłyśniki".

Bo znam te lampy i wiem że w 99% przyczyną ich słabego świecenia są właśnie wypalone odbłyśniki. To że u ciebie nie były wypalone nie znaczy że u kolegi też nie były. A poza tym według mnie Ori xenon i tak słabo świeci i najlepszym rozwiązaniem jest przeróbka na bi xenon. Tym bardziej że regeneracja odbłyśników kosztuje tyle co dobre projektory bi. Zapewne nie jeździłeś autem z bixami i dlatego tak się upierasz przy swoim. I forum jest żeby pomagać ale też żeby podsuwać jakieś rozwiązania, wyrażać swoje opinie. Nikt nikogo do niczego nie zmusza.np żeby nie to forum dalej jeździłbym na słabych h7 Valeo, a tak mam bi xenon i wcale nie żałuję poniesionych kosztów. Przynajmniej wiem że mam konkretne oświetlenie

Edytowane przez michcio28810
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, trzacha197444 napisał:

Zaczynają się dywagacje w stylu co było pierwsze, kura czy jajko

Sorry, ale proponujesz od razu wymianę żarnika bez upewnienia się, co jest przyczyną słabego oświetlenia.

To żadne dywagacje z naszej strony.

17 godzin temu, trzacha197444 napisał:

Poradą byłoby wtedy, gdyby michcio zaczął od pytania,

Ale nie pytał bo nie musiał.Poradził tak, jak i ja bym radził.

Czyli przejrzenie lamp,czyszczenie soczewek,regeneracja odbłyśników (o ile są mocno wypalone) i dopiero na koniec nowe żarniki.

Tak, by to miało ręce i nogi.

Żarnik tani nie jest a obecne może mieć jeszcze w dobrym stanie więc po co ładować od razu kasę w nowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...