Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pęknięta szyba czołowa.


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, otóz w pracy na parkingu gdzie stawiam samochód naprzeciwko trwa budowa.  Rano jadąc do praacy pęknięcia nie było, a wracając już było. Po oględzinach szyby widać odprysk jakiegos małego kamyczka. Mogę liczyc na jakieś odszkodowanie z OC bądz odszkodowanie ze strony firmy budowlanej? (Jest to wielka firma budowlana, więc może są ubezpieczeni przed takimi wypadkami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto przykład odpowiedzi tej firmy :

Witam, z tej strony firma budowlana. Proszę udowodnić, że kamyczek który niby akurat wtedy uszkodził Panu szybę pochodził z naszej budowy lub że to kamyczek wyleciał z pod któregoś koła naszego samochodu. Pozdrawiam cieplutko.


Moim zdaniem nie ma żadnej szansy na uzyskanie czegokolwiek. Nie stałeś bezpośrednio na budowie. A co jeśli to jakaś zwykła osobówka przejeżdżała i kamyczek z pod jej koła spowodował odprysk? Jedyna szansa na cokolwiek byłaby wtedy gdyby jezdnia w tym miejscu ewidentnie była zabrudzona z powodu trwającej budowy, a szefu firmy by się przejął Twoją szybą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanse są zawsze, ale do tego potrzeba świadków (np. kolegów których przywiozłeś do pracy), którzy potwierdzą, że szyba była cała po zaparkowaniu w tym miejscu, lub też dowodu w postaci zapisu z minitoringu. Firmy budowlane często wykupują ubezpieczenia i jest możliwe dochodzenie roszczeń od ich ubezpieczyciela. Można także wystąpić z roszczeniem bezpośrednio do właściciela firmy. Szkoda nie jest wielka i lepiej nie tracić zniżek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to sobie czytam i nie wiem czy się śmiać czy płakać.  Zostawiles auto pękła szyba no trudno stało się. Skąd wiesz ze to z tej budowy?  To tak samo jakby koleś cie zatrzymał i twierdził że z pod twojego koła wyleciał kamyk i zabił mu szybę. Masz pewność że na pewno to spod twojego auta wyleciał kamyk? Dasz sobie ściągnąć z OC?  Miałem sytuacje droga dwupasmowa dwujezdniowa jadę za autem brzdek pęknięta szyba i nie uwierzysz auto z naprzeciwka zbilo mi szybę a nie te przedemna. Tu szybę mógł zbić każdy. Gowniarz rzucajacy kamieniem z nudów, inne auto osobowe itd. Morał trzeba było dopłacić i wykupić ubezpieczenie szyb,  kosztuje grosze a i kłopotu nie ma. Mi w 3 lata poszły 2 szyby czołowe obie od kamykow. Zgłosiłem wymienili bez problemu zniżki z Ac zachowane szybko sprawnie i bez problemu.  Pakiet szyby robi robote :decayed:

Powodzenia w dochodzeniu odszkodowania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...