Skocz do zawartości
IGNOROWANY

twardosc / kolory sprezyn


dawajrapa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przeszukalem cale forum, ale niestety nie znalazlem odp. na nurtujace mnie od jakiegos czasu pytanie ;)

mianowiscie- zna ktos moze znaczenie kolorowych kropek na sprezynach? oznaczaja twardosc, wysokosc, typ nadwozia/silnika czy moze jeszcze cos innego?

pytam, bo chce wymienic sprezynki na org. do B5 1.9 tdi 66kW sedan, mam kilka opcji, ale zanim kupie chcicalbym miec pewnosc ze nie wezme jakis utwardzonych czy krotszych.

Fajnie gdyby ktos mogl cos wkleic, opis kolorw, ilosci tych kropek und so weiter...

z gory dzieki za pomoc,

Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez: piotr1602: 28-02-2007, 13:46 ]

przeszukales cale forum a regulaminu nie znalazles przypadkiem??Jak znajdziesz i sie zapoznasz to temat odblokuje

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 01-03-2007, 09:54 ]

odblokowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się zorientowałem ostatnio to kolorów sprężyn jest wiele: zielone[/glow]]niebieskie,czarne[/glow]]żółte,

[glow=red]czerwone[/glow]

i prawdopodobnie rozmiar nie ma wiele wspólnego z kolorem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się zorientowałem ostatnio to kolorów sprężyn jest wiele: zielone[/glow]]niebieskie,czarne[/glow]]żółte,

[glow=red]czerwone[/glow]

i prawdopodobnie rozmiar nie ma wiele wspólnego z kolorem...

Zle mnie zrozumiales- nie chodzi mi o kolor samej sprezyny, a na oznakowanie. oryginalne, czarne sprezyny maja przewaznie na przedostatnim zwoju kropki w roznych kolorach, ktore oznaczaja prawdopodbnie twardosc? sa w roznych konfiguracjach, np 2 biale i zielona, czy brazowa i 2 rozowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalne, czarne sprezyny maja przewaznie na przedostatnim zwoju kropki w roznych kolorach, ktore oznaczaja prawdopodbnie twardosc? sa w roznych konfiguracjach, np 2 biale i zielona, czy brazowa i 2 rozowe...

Te kropki są stosowane ze względu na to że fabryczne sprężyny różnią się twardością w róznych wersjach silnikowych np. sprężyny do silnika 1,6 będą miały inną twardość od sprężyn do 2,5TDI który jest dużo cięższy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spedyt,

tak, ale wlasnie szukam jakiegos opisu jakie kolory, w jakich kombinacjach, sa od jakich modeli :)

sprawa wyglada tak, ze chce wymienic zawias z tylu, ma byc dalej ori, mam 1.9 tdi 90 km, sprezynki z tylu domagaja sie juz wymiany i zastanawialem sie czy np od 1.8 benz beda pasowac? znaczy samo pasowanie fizycznie, to beda na bank, tylko teraz kwestia jak to sie bedzie zachowywac... wiem ze przod ma duze znaczenie, jak pisales dizel ciezszy itd, ale mi chodzi tylko o tyl, wiec prawdopodobnie gdybym wrzucil np. od 1.6 benz to przy przyspieszaniu moglaby d*pa troche siadac. szukam na niemieckim ebayu, pozbywaja sie niemcy czasem za smieszne pieniadze calych kompletow z malymi przebiegami, ze wzgledu ze pozakladali sportowe zawiasy... mysle ze przy najblizszej okazji/konczacej sie aukcji ;) kupie, w razie czego duzo nie strace, po montazu i przejechaniu paru tysi km napisze jak to wyglada w rzeczywistosci. oczywiscie najlepiej gdyby byly to takie same od 1.9 tdi, ale jak trafie np 1.8 benz. to tez sprobuje... pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinieneś szukać z oznaczeniem srebrny i zielony ( jednocześnie) :wink:

mam takowe oryginalne Audi zdjete z w Niemczech z A4 1.9 TDI na zbyciu w idealnym stanie jak coś to na PW proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze są czerwone sportowe. Mam w swoim autku takie - nic dodać nic ująć.

To dobrze że masz czerwone, ja też mam

tu chodziło o fabryczne sprężynki :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koval78, to wszystko co znalazłem, spręzyna tylna

coil spring / PR-1BA/0YE;

1 paint mark / green( zielony) / PR-1BP/0YE

3 paint marks / blue(niebieski)

Zarejestruj się na stronie www.vagcat.com i poszukaj po roczniku, akurat był jeszcze lift w tym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...