Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 avant] relingi


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie czy ktoś wymieniał u siebie relingi? Co trzeba zdemontowac by je odkrecić?

Dużo z tym zabawy z zdjeciem posufitki i jak sie zabrac by czegoś nie spier.....

CZekam na jakies info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, szwagier zniszczył sobie podsufitkę w swoim audi ale zgadali sie z kumplem i napisali oświadczenie i zostało to naprawiane w aso za kase ubezpieczalni, tylko w aso pourywali te plastiki co są na słupkach oczywiście dali nowe tylko potem były problemy z ubezpieczeniem itd.

a co do tematu to musiałbyc pozdejmować ze wszystkich słupków te nakładki/plastiki (czy jak tam to sie nazywa) mi sie wydaje że to duuuużo delikatnej roboty będzie. no ale da sie zrobić. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie czy ktoś wymieniał u siebie relingi? Co trzeba zdemontowac by je odkrecić?

Dużo z tym zabawy z zdjeciem posufitki i jak sie zabrac by czegoś nie spier.....

CZekam na jakies info

ja kolego jak odkrecałem swoje to 2 sruby ukrciłem :cry:

ogólnie porażka :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kolego jak odkrecałem swoje to 2 sruby ukrciłem

no to dzięki za info heheh :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wymieniłem na chromy......... zreszta widac na poniższym obrazku w podpisie.....

Wymieniali mi to w ASO , zajeło im to chwilke. Nikt nic nie pourywał poszło bardzo sprawnie. Musili wszystkie plastiki tak posciągac by dało się delikatnie opuścić podsufitke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cuber, a możesz wkleić fakturę, czy choćby przepisać dane z niej ?

Zawsze się może przydać komuś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FV nie brałem bo po co....? zreszta i tak cały zabieg był robiony bez wiedzy kierownika serwisu .... czyli tak zwana "fucha"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FV nie brałem bo po co....?

no przecież ASO daje fakturę na byle śrubkę, chyba że miałeś relingi z innego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kupiłem dla siebie chromy - dalem 400 zł.

W NOMIE mi powiedzieli 350 zł za założenie.:D

Śmiech na sali. Sam powiedział , że nie ma z tym za dużo roboty i taka kasa.

Zastanawiam sie czy moje tez nie poleżą troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relingi kupiłem na "magicznej " stronce która sie zwie allegro za 299 zł :) kobieta która Je sprzedawała chyba nie miała pojęcia co sprzedaje..... koszt wymiany to : 0,7 % ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się pochwalić, że dołączyłem do dumnego grona posiadaczy pełnego pakietu chrom.

Kilka dni temu Raggaman wyczaił dla mnie chromowane relingi za 350PLN. Chwała mu za to! :hi:

Dzisiaj rano wziąłem się za montaż i po mniej więcej 1.5h operacja zakończyła się sukcesem :th: Nic nie połamałem, nic nie pourywałem. Opowieści o tym jak trudno to zrobić można wsadzić między bajki.

DSC05942.JPG?imgmax=720

DSC05943.JPG?imgmax=720

Niniejszym ogłaszam się głównym klubowym specjalistą od montażu relingów w B6 :) Chętnie służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie czy ktoś wymieniał u siebie relingi? Co trzeba zdemontowac by je odkrecić?

Dużo z tym zabawy z zdjeciem posufitki i jak sie zabrac by czegoś nie spier.....

CZekam na jakies info

A ktoś tu mówił że już nic nie dokłada... :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malik napisz tylko czy rzeczywiście trzeba demontować wszystkie słupki ? Bo jak tak to chyba sie poddam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, zadnych slupkow sie nie demontuje. Odkrecasz tylko obydwa uchwyty, dodatkowo srubkę pod kapselkiem Airbag kurtyn oraz jedna ktora siedzi w uchwycie do gornego mocowania rolety (dosyc gleboko). Wtedy wszystkie listwy tapicerki (pomiedzy slupkami i podsufitka czyli dokladnie te, ktore przykrywaja kurtyny) odchodza ladnie na calej dlugosci potrzebnej do dotarcia do srubek mocujacych relingi. Wtedy odginasz miejscami lekko podsufitke i masz super dostep do kazdej srubki.

Z drugim relingiem poszlo mi znacznie szybciej bo juz wiedzialem co demontowac. Pierwszy byl troche na czuja i niepotrzebnie odkrecalem np. oslone przeciwsloneczna z przodu. Mozna spokojnie odkrecic reling bez jej demontazu.

Na prawde nie ma sie czego obawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E to luz myślałem że więcej z tym kłopotu. A relingi pewnie z allegro masz. Ostatnio widziałem właśnie za 350 w Wawie z demontażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd Raggaman wyczaił te relingi. Możliwe że z allegro. Chociaż tam ceny za chromy zaczynają się od 600PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relingi od kolesi ktorzy handluja gratami do BMW . trafiły im sie w łapska jakieś pojedyńcze rzeczy ..lampa , relingi i coś tam jeszcze :decayed:

Chcieli 500 zł ...ale chcieć to se mogli :wink4::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...