Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4B8 QUATTRO LIFT 215KM/460Nm


reikeb

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Gibons napisał:

Przy 18 profil 40 a przy 19 profil 35

Czyli jak w b6, to będę celował w 18 pewnie na 40/225 lub więcej, macie jakieś konkretne modele felg sprawdzonych do b8 zęby ładnie się prezentowała , i jakie et zęby kola były w miarę równo z nadkolem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, reikeb napisał:

Czyli jak w b6, to będę celował w 18 pewnie na 40/225 lub więcej, macie jakieś konkretne modele felg sprawdzonych do b8 zęby ładnie się prezentowała , i jakie et zęby kola były w miarę równo z nadkolem?

nie jak w B6, w B8 jest większe koło

225/45/18

245/40/18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja w b6 mialem 18/40/225 teraz będę celował w rozmiar taki jak Gibson napisał tylko model koma jakiś muszę sobie upatrzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wlasnie zalozylem u siebie 225/40 na 8 cali, lepiej wyglada niz 245/40 na 8 calach ktore mialem, zobacze jak ze spalaniem czy roznica bedzie :)

Tak ogolnie nie wiem czy to tylko ja czy zauwazylem, ze auto sie lepiej zbiera na tych oponach

184724891_aqpwwps.jpg

 

Auto wysoko stoi wiec sie nie smiac, ale felga dobrze lezy :D

Edytowane przez Kooga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też bym się teraz skłaniał do 8 cali i 225. Na 245/8.5 fajnie wygląda ale zamula auto takie koło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam latałem na 245.35.19 i nic mi nie przymulało, ale to chyba nie temat o oponach ;) nie róbmy koledze syfu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gibons napisał:

Ja tam latałem na 245.35.19 i nic mi nie przymulało, ale to chyba nie temat o oponach ;) nie róbmy koledze syfu.

Vmax ile Ci spadł w stosunku do 225/7.5 ? Bo na 245/35/19 mam problem do 230km/h się rozpędzić przy 220Hp :]

no przecież kolega pisał żeby mu pomóc to pomagamy jak umiemy.

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, nie kupuj 18 bo będziesz się wkurzał! 18tki dla B8 są za małe... kup od razu 19tkę... za rok i tak  zmienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, l.e.s.t.e.r napisał:

Vmax ile Ci spadł w stosunku do 225/7.5 ? Bo na 245/35/19 mam problem do 230km/h się rozpędzić przy 220Hp :]

no przecież kolega pisał żeby mu pomóc to pomagamy jak umiemy.

Vmax 245km/h do tej prędkości się rozpędziłem. Nie wiem czy coś więcej by poleciało, ale jeżeli tak to pewnie trwało by to długooo i musiałoby być z górki hehe. Na węższej nie próbowałem Vmax bo to zimówki :)

 

16 minut temu, jedrekx napisał:

Marek, nie kupuj 18 bo będziesz się wkurzał! 18tki dla B8 są za małe... kup od razu 19tkę... za rok i tak  zmienisz.

18 to minimum do b8. Jeżeli ma się 1BA to 18 lepiej wygląda niż 19stka. Jeżeli goni się po autostradach i ekspresówkach to 19 jest ok. Jeżeli śmigasz głównie po mieście na 19 komfortu nie będzie. Dawno już chyba nie jechałęś a4 a5 :P przyzwyczaiłeś się do C7 gdzie komfort jest nie porównywalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bratowa cały czas ma b8 ;) i w swoim a5 też miałem 19tki, nie narzekałem.. :)  na zawieszeniu 1BE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kooga napisał:

Dzis wlasnie zalozylem u siebie 225/40 na 8 cali, lepiej wyglada niz 245/40 na 8 calach ktore mialem, zobacze jak ze spalaniem czy roznica bedzie :)

Tak ogolnie nie wiem czy to tylko ja czy zauwazylem, ze auto sie lepiej zbiera na tych oponach

Mniejsze opory toczenia, zatem szybsze przyśpieszenie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, jedrekx napisał:

bratowa cały czas ma b8 ;) i w swoim a5 też miałem 19tki, nie narzekałem.. :)  na zawieszeniu 1BE

Ja też nie narzekałem, ale tak jak mówię latam 95% autostradom i ekspresówkami + jakieś obwodnice gdzie nawierzchnia jest nowa. Mieszkam 8km od autostrady A4 więc ja po kiepskich drogach mało jeżdzę, ale jak już jechałem to na 19było średnio na 18 odczówałem różnicę. Można włożyć 20cali zależy kto jak auto użytkuje ;) do tego tak jak mówię 1BA w polifcie siedzi wyżej niż w przed lifcie i 18stka lepiej wygląda niż 19cali. Jeżeli mówimy też o kwestii wizualnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, l.e.s.t.e.r napisał:

pamiętaj że 245 na felge 8,5 cala, 225 na 8 cala 

Spalanie z litr większe na 245

wg fabrycznych danych to 245 na 8" jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leps

18 godzin temu, Kooga napisał:

Dzis wlasnie zalozylem u siebie 225/40 na 8 cali, lepiej wyglada niz 245/40 na 8 calach ktore mialem, zobacze jak ze spalaniem czy roznica bedzie :)

Tak ogolnie nie wiem czy to tylko ja czy zauwazylem, ze auto sie lepiej zbiera na tych oponach

184724891_aqpwwps.jpg

 

Auto wysoko stoi wiec sie nie smiac, ale felga dobrze lezy :D

Lepsza proporcja gumy do felgi niż w 245/40 więc przy 8J wizualnie wygląda to jak 19" na pewno lepsza dynamika, ale pamiętaj że średnicę koła masz poza dedykowanym 2% co za tym idzie większy prześwit i przekłamania na prędkościomierzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2017 o 22:42, Kooga napisał:

Dzis wlasnie zalozylem u siebie 225/40 na 8 cali, lepiej wyglada niz 245/40 na 8 calach ktore mialem, zobacze jak ze spalaniem czy roznica bedzie :)

Tak ogolnie nie wiem czy to tylko ja czy zauwazylem, ze auto sie lepiej zbiera na tych oponach

184724891_aqpwwps.jpg

 

Auto wysoko stoi wiec sie nie smiac, ale felga dobrze lezy :D

Co to za koło jest bo całkiem spoko wygląda ? 

Na 99% będą 18 tylko walczę jaka szerokosc :) miałem 19 kiedyś i jeździło mi się słabo po mieście ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kooga napisał:

A orientujesz się jak z trwałością tych felg? Sa do nich dekielki z logiem audi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, reikeb napisał:

A orientujesz się jak z trwałością tych felg? Sa do nich dekielki z logiem audi ?

Co do trwalosci to sie nie wypowiem bo mam te felgi na aucie dopiero od 2 dni, ale duzo ludzi poleca wlasnie Dawmac ze wzgledu na jakosc. Tak, dekielski z logiem audi sa w komplecie, sam sie zdziwilem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...