Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy poduszki pod AFN są takie same w AJM/AWX ?


Hezen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Chodzi o ori poduszki AVON, czy w AJM i AWX są takie same jak w AFN?
Mam zamiar kupić ori uzywki, a pytam dlatego że AJM i AWX są młodsze i jak są te same poduszki to większe prawdopodobieństwo że nie będą tak zmęczone wiekiem jak i bujaniem silnika VP.
 
Wysłane z OP3T
 
 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zakładał, poduszki pasują od 94 do 07 wszędzie, kwestia twardości itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie ich twardość się rozchodzi, nie sprecyzowałem pytania.
Silniki PD łagodniej pracują i do tego mają jeszcze klape gaszącą która powoduje że te silniki łagodniej się obchodzą z poduszkami.
I jestem ciekaw jak te z AJM i AWX będą się spisywać w AFN?
Ma ktoś jakieś info albo doświadczenia z takim rozwiązaniem w AFN?

Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki z AWX'a kosztują max 20zł, czemu nie spróbować? Moim zdaniem powinno hulać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu.

Ile powinna ważyć warta uwagi poduszka AJM/AWX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro po pracy sprawdze w etce numery poduch pod AFN jak i pod AJM i AWX.
Wtedy będę wiedział co i jak.
Ogólnie to mam u siebie założone zamienniki Corteco i nie polecam, nie spisują się.
Od strony kierowcy miałem ori oberwaną i ona poszła do rozebrania - główna aktorka w moim filmie na YT :D
Mam jeszcze drugą poduszkę i cichą nadzieje że na wadze wyjdzie iż jest sprawna.
Sprawna poduszka pod AFN waży 740-757g bez nakrętek.

Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by bylo gdybys pozniej napisal jak sprawdzily sie poduszki z awx

Edytowane przez Mozgu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz w awx poduszki z ajm. Są inne ale pasują zamiennie i spisują się dobrze

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2017 o 22:09, Hezen napisał:

Ogólnie to mam u siebie założone zamienniki Corteco i nie polecam, nie spisują się.

Też nie polecam tego, u mnie jakoś ułożyła się po 2000 km, ale z początku to był dramat. A cena nie miała. Lepiej kupić używaną nie wylaną albo ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty forumowych pomysłow :facepalm: ktory to taki bystry? :decayed:

Screenshot_20170515-231854.jpg

Edytowane przez JawoR36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisz na meila to może się dowiesz, a tak to tylko zaśmiecasz mi temat.
Poza tym będąc kupującym chciałbym mieć pewność że nie wyślesz mi złomu a w meilu widzę nagłówek tytułu aukcji z allegro - tym bardziej bym pisał taką wiadomość, bo na allegro nie raz się przejechałem... sprzedawcy pozbywają się złomu albo kombinują jakby tu jakiś wał zrobić.

Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hezen napisał:

Odpisz na meila to może się dowiesz, a tak to tylko zaśmiecasz mi temat.
Poza tym będąc kupującym chciałbym mieć pewność że nie wyślesz mi złomu a w meilu widzę nagłówek tytułu aukcji z allegro - tym bardziej bym pisał taką wiadomość, bo na allegro nie raz się przejechałem... sprzedawcy pozbywają się złomu albo kombinują jakby tu jakiś wał zrobić.

Wysłane z OP3T
 

To nie kupuj w internecie, idź do sklepu, zapłać o wiele więcej i wszyscy będą zadowoleni. Sprzedawcy bez głupich pytań i popytu zaczną się bardziej starać i zabiegać o klientów np stanem sprzedawanych przedmiotów, co wyeliminuje z rynku, sprzedawców nieuczciwych. A tak wrzucasz wszystkich do jednego wora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep owszem, ale jak chce kupić sprawną używkę to dlaczego mam tego nie zrobić, przy okazji oszczędzając przy tym ?? Ja jako kupujący mam prawo upewnić się że kupowany towar jest sprawny, tym bardziej jak coś kupuje na odległość.
Dobrze wiesz że zdjęcie nie zawsze oddaje faktycznego stanu, stąd te pytania.
Jeśli coś sprzedajesz i nie liczysz się z pytaniami o przedmiot, albo nie chce Ci się na nie odpisywać, bo wg. Ciebie są głupie to po co wystawiasz aukcje? Lepiej żebyś w ogóle tego nie robił i też "wszyscy będą zadowoleni", bo na Twoje miejsce wejdzie ktoś komu zważenie tej cholernej poduszki nie zrobi najmniejszego problemu, tym samym bez problemu pozbędzie się leżaka i zarobi.
Wrzucam wszystkich do jednego worka, bo jestem ostrożny i z góry uprzedzony - wiem że nie każdy to kanciarz ale nie wiem na kogo mi się trafi ot tyle w temacie.

Tak na zakończenie, jakim sposobem sprawdziłeś wystawione poduszki że są w 100% sprawne?
Pewnie autko było na chodzie i poduszki bardzo dobrze się spisywały -trafiłem?
Wiedz że ori wylana poduszka dobrze tłumi drgania, dużo lepiej od najdroższych zamienników ;)

Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwólcie ze sie wtrace z pytaniem...

wlasnie dzisiaj przyszly do mnie ori uzywki do AFN, suche nie jakos bardzo styrane, ale wzialem jedną do reki i "chlupie", wyczytalem w jakims temacie ze jak chlupie to szrot...tak czy tak bede je zakladal bo wszystko lepsze niz febi, ale czy polecacie je jakos specjalnie zalozyc biorac pod uwage ze jedna lepsza jedna gorsza, lepsza od turbo i kolektora/gorsza z lewej czy na odwrót/ a moze bez roznicy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucaj obie na wagę, wtedy się upewnisz, a tak to zakładasz w ciemno.
Waga elektroniczna kosztuje grosze i lepiej sprawdzić i założyć obie sprawne za jednym razem niż kombinować i robić dwa razy.
Takie jest moje zdanie - na Twoim miejscu jeszcze bym się wstrzymał i temat poduszek zrobił do porządku.

Wysłane z OP3T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hezen kupowales moze te poduszki od awx? Bo ciekawi mnie jak sie sprawdza przy silniku vp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2017 o 22:47, Hezen napisał:

Sklep owszem, ale jak chce kupić sprawną używkę to dlaczego mam tego nie zrobić, przy okazji oszczędzając przy tym ?? Ja jako kupujący mam prawo upewnić się że kupowany towar jest sprawny, tym bardziej jak coś kupuje na odległość.
Dobrze wiesz że zdjęcie nie zawsze oddaje faktycznego stanu, stąd te pytania.
Jeśli coś sprzedajesz i nie liczysz się z pytaniami o przedmiot, albo nie chce Ci się na nie odpisywać, bo wg. Ciebie są głupie to po co wystawiasz aukcje? Lepiej żebyś w ogóle tego nie robił i też "wszyscy będą zadowoleni", bo na Twoje miejsce wejdzie ktoś komu zważenie tej cholernej poduszki nie zrobi najmniejszego problemu, tym samym bez problemu pozbędzie się leżaka i zarobi.
Wrzucam wszystkich do jednego worka, bo jestem ostrożny i z góry uprzedzony - wiem że nie każdy to kanciarz ale nie wiem na kogo mi się trafi ot tyle w temacie.

Tak na zakończenie, jakim sposobem sprawdziłeś wystawione poduszki że są w 100% sprawne?
Pewnie autko było na chodzie i poduszki bardzo dobrze się spisywały -trafiłem?
Wiedz że ori wylana poduszka dobrze tłumi drgania, dużo lepiej od najdroższych zamienników ;)

Wysłane z OP3T
 

Poduszki są sprawdzane przed wystawieniem. Mam swoje sposoby na ich sprawdzenie, może nawet i je ważę, ale nie będę z każdą poduszką ponownie latał i sprawdzał, podawał wagi w gramach i może ktoś wtedy kupi. Towar wystawiony jest sprawny, gwarancja rozruchowa i gwarancja zwrotu i wymiany na mój koszt powinno wystarczy by nie zadawać "głupich" pytań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2017 o 21:41, pdk napisał:

pozwólcie ze sie wtrace z pytaniem...

wlasnie dzisiaj przyszly do mnie ori uzywki do AFN, suche nie jakos bardzo styrane, ale wzialem jedną do reki i "chlupie", wyczytalem w jakims temacie ze jak chlupie to szrot...tak czy tak bede je zakladal bo wszystko lepsze niz febi, ale czy polecacie je jakos specjalnie zalozyc biorac pod uwage ze jedna lepsza jedna gorsza, lepsza od turbo i kolektora/gorsza z lewej czy na odwrót/ a moze bez roznicy? 

Jeśli chlupie, to śmieć z automatu, to oznacza, że już ma braki w oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...