Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Gaśnie podczas jazdy, albo wcale nie odpala


Kasia Czarna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moim samochodem, mam nadzieję , że ktoś kto sie na tym zna , będzie chciał mi pomóc. Otóż podczas jazdy gaśnie i już nie chce zapalić. Często sie zdarza , że nawet nie rusze z parkingu, choć auto nie jest już zimne. Co robic? Mechanicy rozkładają ręce... Czy ktoś mi pomoze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zdarzała się podobna sytuacja. Z tym że auto odpalało, ale po ok 2 sek, zapalała się kontrolka z kluczykiem i auto gasło. Z tym że nigdy podczas jazdy. Były problemy z Immobiliser'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

immobiliser nie moze "zgasic" auta w czasie jazdy. Moze byc to np. czujnik obrotów silnika, powinien wtedy zostac zapisany jego błąd w komputerze. Jezeli nie, to niestety trzeba zostawic autko u dobrego elektromechanika na dłużej ,aż objaw sie pojawi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest naprawde bardzo dziwne. Gdy samochód jest zimny, zapali od ręki, ale kiedy później postoi na parkingu, to nawet żebym go "prosiła" to nawet sie nie "odezwie". Często sie zdarza, ze gasnie w trakcie jazdy, kiedy przerzucam biegi, albo jest na luzie. Podejrzewam, że jest to wina pompy paliwowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

immobiliser nie moze "zgasic" auta w czasie jazdy. Moze byc to np. czujnik obrotów silnika, powinien wtedy zostac zapisany jego błąd w komputerze. Jezeli nie, to niestety trzeba zostawic autko u dobrego elektromechanika na dłużej ,aż objaw sie pojawi...

A u mnie jakoś tak był przypadek, kiedy Immo zgasiło samochód. Na szczęście 500 metrów od domu i dopchaliśmy z fatherem pod drzwi, żeby kompa podłączyć. Wtedy jeszcze z lapkiem był problem, bo nie miałem dostępu i trzeba było kabel 10 m stosować. :cool:

Trzeba sprawdzić pompę paliwową, cewkę i czujnik obrotów wału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zdarzył się taki dziwny przypadek: uszkodził się (chyba) elektrozawór przewietrzania zbiornika paliwa, i tworzyło się w nim podciśnienie tak duże, że zbiornik ulegał zaklęśnięciu i jego górna powierzchnia załamywała wężyk odchodzący od pompy paliwa. W końcu nacisk zrobił się tak duży, że złamał plastikowy króciec pompy paliwa, a wcześniej miernik poziomu paliwa. Objawem takiej awarii może być wyraźnie słyszalne syczenie przy odkręcaniu korka wlewu paliwa podczas pracy silnika, jak również głuche łomoty w tylniej części auta podczas jazdy i zaraz po wyłączeniu silnika, kiedy zbiornik się odkształca. "Naprawione" to zostało poprzez odłączenie rurki od elektrozaworu (chyba N75 się on nazywa - jest nad filtrem powietrza w 1.8T), zaczopowanie go, a opary paliwa wychodzą sobie swobodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawione" to zostało poprzez odłączenie rurki od elektrozaworu (chyba N75 się on nazywa - jest nad filtrem powietrza w 1.8T), zaczopowanie go, a opary paliwa wychodzą sobie swobodnie.

N75 steruje turbiną, masz na myśli N18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem: N80 (N18 to jest zawór recyrkulacji spalin, którego nie ma w moim modelu)

haha, no i mi się też pokićkało :D

Fakt, chodziło o N80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zostało tutaj powiedziane czy czasem udaje sie autem trochę pojezdzić?

Sugerował bym sprawdzić elektrykę biegnącą do pompy paliwowej a następnie układ zasilania paliwem. Dodatkowo jeśli czasem udaje sie odpaliś auto niech osba z tyłu powie co z rury cię wydobywa i czy może czuć duszenie i niespalone paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...