Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wąż do chłodzenia turbo, będzie pasował ?


ShadeX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem i postanowiłem poradzić się fachowców, stąd ten post.

Ostatnio pękł mi wąż do chłodzenia turbo i szukam używanej części (oryginał w serwisie ok 400zł, zamienników oczywiście brak). Na allegro jest tego jak na lekarstwo a jak już jest to drogo.

I teraz pytanie, wąż z mojej Audi chłodzi turbo, a znalazłem na aukcji taki sam wąż tylko, że z Audi A6 i tam jest ten wąż opisany jako do smarowania... Podpowiecie coś ? 

W załączniku zdjęcie węża wyciągniętego z mojego samochodu oraz link do aukcji która mnie zaciekawiła tutaj --> http://allegro.pl/waz-rura-turbiny-audi-a6-c5-1-8-t-awt-06b121497b-i6798450565.html#thumb/2

Mój model samochodu:

Audi A4 B6 1.8T 163km BFB

waz audi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasować, u siebie też musze to wymienić ale mam problem z odkręceniem śruby przy turbinie, niestety nie jest taka jak ta co się wkręca w blok silnika (inbus) tylko zwykła sześcikątna.
Żeby to wykręcić muszę wyciągać turbinę - sam tego nie zrobię. Poł roku temu miałem regenerowaną turbinę i podejrzewam, że ci pożal się boże mechanicy wkręcili zła śrubę. Mam obawy czy przypadkiem nie jest to zwykła śruba, która nie ma dziur na płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a wie ktoś z was jakie podkładki orginalne tam przychodzą poproszę o jakiś namiar 

i które będą lepsze bo podobno są miedziane i jakieś srebrne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2023 o 21:46, arasss1979 napisał(a):

a wie ktoś z was jakie podkładki orginalne tam przychodzą poproszę o jakiś namiar 

N0138149 14,2x7,9x1,5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2017 o 19:04, ShadeX napisał(a):

Witam.

Mam problem i postanowiłem poradzić się fachowców, stąd ten post.

Ostatnio pękł mi wąż do chłodzenia turbo i szukam używanej części (oryginał w serwisie ok 400zł, zamienników oczywiście brak). Na allegro jest tego jak na lekarstwo a jak już jest to drogo.

I teraz pytanie, wąż z mojej Audi chłodzi turbo, a znalazłem na aukcji taki sam wąż tylko, że z Audi A6 i tam jest ten wąż opisany jako do smarowania... Podpowiecie coś ? 

W załączniku zdjęcie węża wyciągniętego z mojego samochodu oraz link do aukcji która mnie zaciekawiła tutaj --> http://allegro.pl/waz-rura-turbiny-audi-a6-c5-1-8-t-awt-06b121497b-i6798450565.html#thumb/2

Mój model samochodu:

Audi A4 B6 1.8T 163km BFB

waz audi.jpg

Witam czy dalo radę ten waz wykręcić bez odkręcania turbiny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...