Skocz do zawartości
IGNOROWANY

CB Radio


k232

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie i Panie, rozglądam się za jakimś dobrym CB Radiem, fundusze myślę tak do 400 zł max. Ktoś może coś pomóc? Interesuje mnie firma Midland lub President. Proszę o pomoc kogoś kto ma z tym styczność i wie co będzie dobre ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Pierwsze pytanie czy szukasz radia nowego czy używanego? Drugie pytanie ile miejsca w samochodzie chcesz przeznaczyć na CB radio - czy będziesz zabudowywał np w konsoli 2DIN czy włożysz w tymczasowe miejsce np. przy fotelu

Jeśli nowego to omijałbym produkty Presidenta typu Jimmy, Teddy, to nie są radia klasy jaką reprezentował kiedyś President. Najtańszy jaki uznaję za względnie dobre radio to Harry III - min. 550 zł nowy.

Celowałbym w używane radia, jak dla mnie prawdziwe CB radia. I tutaj dochodzimy do rozmiarów. W budżecie masz takie fajne radia jak President Jackson (m. in. pasmo USB - dobry początek do przygody z propagacją, łącznościami zagranicznymi) - ale zaznaczam, że ciężko trafić na nie, bo tańsze oferty schodzą na pniu, a poprawione modele kosztują ponad 1000zł, President Walker ASC - bardziej "kwadratowe" wymiary. Jeśli potrzebujesz kompaktowego radia z modulacją jedynie AM/FM z automatyczną blokadą szumów i bardzo dobą jakością to zdecydowanie polecam President Harry II ASC - od 200 do 400 zł. Jeśli kupisz radio bez ASC to gwarantuje, że zrazisz się do CB radia jeśli nie wychowałeś się w jego klimacie :P

Midland jest dla mnie niższą klasą względem Presidenta i nie umiem się do nich odnieść.

Czy szukasz także anteny, czy też posiadasz już jakąś? Magnes/dziura? :)

 

Edytowane przez Undisclosed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę nowe radio, kompletnie się na tym nie znam. Chcę takie radio zęby móc wyraźnie kogoś na drodze usłyszeć a nie słyszeć szumów. Antenę mam długą metr ma na pewno i jest na magnes. No właśnie rozglądam się za President lub Midland ale jak mówisz, że President lipa to pewnie tą firmę odpuszczę. Radio jak radio czy to prostokąt czy kwadrat nie ma dla mnie znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, k232 napisał:

 jak mówisz, że President lipa to pewnie tą firmę odpuszczę

Niee :P to najlepsza firma i innej bym nie szukał, tylko budżet mały, dlatego mówię o używanych, które są ciągle liderami :) Mają w swojej ofercie radie budżetowe (Jimmy, Teddy), które bym omijał, bo to typowe marketowce oraz wspaniałe radia jak:

William ASC - 1200zł

Johnson II - ok. 850zł

Harry III ASC - ok. 700zł

Jeśli chcesz nowe radio to wybrałbym Presidenta Henry Classic (ok. 500zł), choć to jest to samo co President Harry II ASC, tyle że nowowyprodukowany. Wyglądają identycznie nawet. To dowodzi, że stare jest ciągle dobre, a według mnie lepsze. A jeśli jednak wybierasz "nowsze" nowe to Harry III ASC :)

A jaka to antena? Metrowy magnes nie będzie zbierał jakoś szczególnie dobrze. Mam taką właśnie, Hustlera 1C-100, na fordzie, moim drugim samochodzie i gdy podłącze mojego Presidenta pod nią to spadek jakości jest kolosalny mimo zestronienia na ok. 1,3. Na co dzień w audi używam Sirio ML-145 (~1,45m) zestrojoną z samochodem na 1,1

 

#edit: Czytam właśnie opinie i są ludzie, którzy chwalą np Teddyego. To już subiektywne odczucie, być może mam za duże wymagania, a dla Ciebie będzie wystarczające. Mi brakowałoby regulacji czułości odbiornika (RF gain), potocznie zwanej zasięgiem. Ale jest automatyczna blokada szumów (ASC), więc jest bezobsługowe podczas jazdy. Mi bardzo przypomina Ultre III, podróbę Cobry 19th, która królowała na allegro 10 lat temu w zestawach z Midlandem 18-244 (posiadałem taki zestaw :decayed:).

Jest też nowe radio Johnny III (ok. 530zł), taka biedniejsza wersja Harry III. Tutaj już mamy RF gain, ale wg opinii ASC działa bardzo słabo.

Edytowane przez Undisclosed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholera, to nie jest taki prosty temat..

Wygląda na to, że pasuje kupić używany. Mi właśnie wpadł w oko ten Jimmy ale jak mówisz że to sieciówka to szkoda kasy.. Jak przestanie lać to pójdę do auta i zobaczę jaka to antena ewentualnie zrobię zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...