Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rns-D dx czy non dx


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie proszę o pomoc. W internecie kupa śmieci i mało materiału porównawczego. Potrzebuję się dowiedzieć czy mój rns d jest dx czy nie. Na aukcjach pojawiają się hybrydy czyli góra od non dx a dół z dx. Będę wdzięczny za pomoc. d239cb3023b259e822e3f8f15c261b92.jpg

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo w sieci krąży legenda że DX podczas podgłaśniania ma skale na wyświetlaczu i tym się sugerowałem w momencie zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To navi z B6? Ta jest z A6 C5 (przynajmniej dół). Jak masz ją w aucie to połącz się navi z vagiem wersja RNS 4.x to DX a RNS 3.x non DX

A3 8L
8L0 035 192 mit Index D, F,G alle Geräte mit TMC 

A4 B5
8D0 035 192 D non DX ohne TMC
8D0 035 192 E mit TMC, DX
8D0 035 192 G mit TMC, DX

A4 B6
8E0 035 192 ohne Index und mit Index A und B, alle Geräte mit TMC
8E0 035 192 A
8E0 035 192 B

A8 
4D0 035 195 E ohne TMC Funktion, ist ein non DX Gerät
4D0 035 195 H mit TMC, DX 

A6 C5
4B0 035 192 A non DX ohne TMC
4B0 035 192 E non DX ohne TMC bis KW 48/99
4B0 035 192 F mit TMC, DX ab KW 49/99
4B0 035 192 H mit TMC, DX
4B0 035 192 K mit TMC, DX
4B0 035 192 L mit TMC, DX
4B0 035 192 M mit TMC, DX Frontblende in Farbe soul
 

Edytowane przez adrian242424
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest z a6c5 ale upchnięta do b6. Na ten moment nie mogę się z nią połaczyć bo nie dostałem jeszcze modułu TMC. Bedę go miał najwcześniej w weekend. Kolejny problem jest taki że nie mam wiązki pomiędzy TMC a radiem. Nikt na ten moment tego nie sprzedaje więc pewnie będę musiał kupić kostki w aso i sam coś ulepić. mam jeszcze takie pytanie czy cany można podłaczyć bezpośrednio do radia czy musza iść przez TMC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to wszystko u siebie, wiec tak do diagnostyki nie potrzeba TMC, w navi w 8 pinowej kostce masz pin K-bus jest to linia diagnostyczna podpięta do złącza OBD (pin 15) jeśli miałeś wcześniej ori radio np. concert to będziesz miał już kabelek jest on koloru zielono-niebieskiego. Z dostaniem kostek jest dramat, ale do dostania na allegro. Moduł TMC potrzebny jest tylko jeśli chcesz mieć komunikaty na FIS i musisz podłączyć CAN z zegarów do TMC, a TMC pod RNS. Jak byś potrzebował szczegółowej pomocy pisz na PW, zgromadziłem masę materiałów na temat instalacji i kodowania RNS-D w B6 wiec pomogę.

Zdjęcie z neta nie zwracaj uwagi na czerwone kółko.

4c499a8494b193c9223af71f1e998091.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za pomoc. Wyślij mi jak możesz nr kom do siebie na pw. Mam jeszcze parę smaczków do ogarnięcia wieczorem. nie podświetla się po światłach, nie wyłącza po stacyjce i nie bangla bluetooth.

Edytowane przez szczuraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej miałem symphony 2. Muszę gdzieś dorwać rozpiskę co do czego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też poproszę o jakieś informacje co do przekładki miałem Symphony 2 i włożyłem rnsd wsadził em kostki jak były w Symphony tylko dodatkowo dalem +na safe pin i głośniki przód nie działają i podświetla 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kamil1170 napisał:

Też poproszę o jakieś informacje co do przekładki miałem Symphony 2 i włożyłem rnsd wsadził em kostki jak były w Symphony tylko dodatkowo dalem +na safe pin i głośniki przód nie działają i podświetla 

Jeśli masz standardowe nagłośnienie, a przód nie gra to prawdopodobnie masz zakodowanego rns pod system BOSE, lub odwrotnie jeśli masz BOSE. Co do podświetlenia, multimetr lub próbówka w łapę i sprawdź czy po zapaleniu świateł masz napięcie na pnie ze słoneczkiem.

PS. Sprawdziłem schemat od Symphony i tam podświetlenie realizowane jest przez linie CAN, do RNS musisz podciągnąć plus po światłach z obojętnie jakiego pinu 58s i wpiąć do RNS pod pin ze słoneczkiem, oryginalnie jest to podpięte pod zieloną 32 pinowa kostkę w zegarach pin nr. 17, ale możesz podpiąć się np. pod podświetlenie kratek, ESP, zapalniczki gdzie ci wygodniej.

Edytowane przez adrian242424
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do siebie brałem światło z kratek, safe z listwy nad nogami kierowcy. Reszta z symfonii pasuje. Przy zewnętrznym TMC trzeba przepiąć canH i can L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2017 o 14:17, szczuraz napisał:

Ja do siebie brałem światło z kratek, safe z listwy nad nogami kierowcy. Reszta z symfonii pasuje. Przy zewnętrznym TMC trzeba przepiąć canH i can L

Jak przepisać can h i can L? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepisać tylko przepiąć. Zrobiłem odejście, dwa dodatkowe przewody do wiązki TMC. Nie wiem na ile to profesjonalne ale działa. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2017 o 09:12, adrian242424 napisał:

Jeśli masz standardowe nagłośnienie, a przód nie gra to prawdopodobnie masz zakodowanego rns pod system BOSE, lub odwrotnie jeśli masz BOSE. Co do podświetlenia, multimetr lub próbówka w łapę i sprawdź czy po zapaleniu świateł masz napięcie na pnie ze słoneczkiem.

PS. Sprawdziłem schemat od Symphony i tam podświetlenie realizowane jest przez linie CAN, do RNS musisz podciągnąć plus po światłach z obojętnie jakiego pinu 58s i wpiąć do RNS pod pin ze słoneczkiem, oryginalnie jest to podpięte pod zieloną 32 pinowa kostkę w zegarach pin nr. 17, ale możesz podpiąć się np. pod podświetlenie kratek, ESP, zapalniczki gdzie ci wygodniej.

A powiedz jak zakodowane rnsd bo nie działają mi głośniki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kamil1170 napisał:

A powiedz jak zakodowane rnsd bo nie działają mi głośniki :(

Połącz się vagiem z navi (56 Radio) i sprawdź aktualne kodowanie dla standardowego nagłośnienia i zmieniarki powinnes mieć 00206 a dla bose 00016

Reszta adaptacji i kodowania w temacie 

 

Kodowanie - 56 Radio

00?xx: Ilość głośników pasywnych
0 = brak głośników pasywnych (Bose)
1 = 1 pasywny głośnik, przedni lewy (Bose z telefonem)
2 = 2 pasywne głośniki przednie i 2 głośniki aktywne z tyłu (Standard)
5 = tylko 2 pasywne głośniki przednie 

00x?x: Nagłośnienie
0 - Standardowe
1 - Bose

00xx?: Konfiguracja 
+1 - ferngespeiste Antenne (?)
+2 - Zmieniarka CD
+4 - drugi wyświetlacz (radio / nawigacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2017 o 15:11, szczuraz napisał:

Dodatkowo w sieci krąży legenda że DX podczas podgłaśniania ma skale na wyświetlaczu i tym się sugerowałem w momencie zakupu.

Prawie że.... DX z A6C5, którego dostałem w prezencie (w zasadzie) jak potrzebowałem napęd CD-ROM do swojej nie miał skali (paska głośności)...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...