Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak wymontowanie Alternator?


Listek25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Audi a4 b6 2.4 v6  170km 5-cio biegowa skrzynia BDV. Mam pytanie jak wyjac Alternator? Mechanik powiedział że można od góry po zdjęciu osłon i wyjęciu  filtra paliwa razem z całą obudowa że będzie dostęp i wszystko bez problemu wyjdzie. Otóż rozebralem  tak jak mówił i lipa moim zdaniem nie da rady. Strasznie ciężko dojść do którejkolwiek ze  śrub od samego alternatora a żeby poluzowac napinacz to już wogule masakra. Z tym że nie mam  pewności że dobra śrubę od napinacza odkręcam  bo kręce ta jakby po prawej stronie od rolki ampulem bodajże 8 lub 10 ale chyba 8 i nagle jakis strzał jakby sprężyny. No to próbuje kręcicoś dalej a napinacz  zaczyna się kłaść w stronę zderzaka a w prawo ani lewo kluczem 17 ani drgnie  i nie wiem czy go odkrecam jakby do demontażu czy żeby go obrócić żeby poluzowac pasek. Czy to jedyna śruba przy napinaczu  czy może gdzieś jest inna do poluzowania  paska? Gdzieś czytałem że trzeba cały przód zwalić  żeby dostać się do alternatora. Czy tak muszę zrobić czy jest jakiś inny  sposób a ja coś robię źle?

Edytowane przez Listek25
Właśnie przeglądałem książkę sam naprawiam od audi i z tego co widziałem to robię to źle bo niby w tym silniku żeby zdjąć pasek nie trzeba odkręcić ani luzowac napinacza tylko instrukcja mówi żeby pchać go odpowiednią dźwignią by zwolnić naciąg paska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś coś doradzić jak to ugryźć bo już nie wiem jak się do tego zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

Ja bym uważał na ten Twój sposób.... Zrób tak:

zdejmij zderzak, odkręć śruby od pasa przedniego dolne i górne. Odkręć i odsuń chłodnicę klimy. I wtedy odciągnij delikatnie pas przedni z chłodnicą do siebie. Bez odpinania węży. Zrobi się na przodzie silnika około 30-40cm. I wtedy spokojnie sięgniesz do osłon, napinacza i samego alternatora. Nie mam fotki ale tak robiłem. Pamiętaj aby podeprzeć czymś ten pas aby nie wisiał na kablach. Powodzenia ! Jak coś to dzwoń !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...