Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"Mało prądu" w gniazdkach zapalniczki w kabinie?


LordFury

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Będę wdzięczny za podpowiedź w poniższej kwestii.

Ostatnio przed wyjazdem w dłuższą trasę przełożyłem kamerkę samochodową Viofo A119 z drugiego auta do Audi. Kamera nie potrzebuje dużo, poniżej 1A (znalazłem informację, że wystarczy nawet ok. 0.3-0.5A). Jest na kondensatorach, a nie baterii, jeśli może to mieć znaczenie. Po podłączeniu do któregokolwiek z gniazd zapalniczki w kabinie (popielniczka, podłokietnik) uruchamia się na chwilę, po czym ekran zaczyna coraz szybciej migotać i sprzęt wyłącza się. Sprawia to wrażenie, jakby gniazda zapalniczki nie wyrabiały się z zasilaniem. Jestem z elektryką trochę na bakier, ale z tego co wyczytałem w internetach, nie powinno to mieć miejsca przy tak niskim poborze prądu vs. podłączeniu gniazd zapalniczki nawet na 10 czy 15A.

Bezpieczniki w bagażniku obejrzałem, wyglądają ok.  Ładowarki zapalniczka=>USB sprawdzałem dwie (w tym oryginalną od kamerki), na obu w Audi te same objawy, a jednocześnie na obu w drugim aucie (golf) kamerka chodzi bez problemu. Jakieś sugestie, czego jeszcze próbować (przed wizytą u elektryka)?

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego prądu będzie tyle, ile "zażyczy" sobie odbiornik. Tak to z elektrycznego punktu widzenia jest. Bezpiecznik 10A sugeruje, że większego odbioru do gniazda zapalniczki nie podłączysz (120W). I tam nie ma żadnej magii - jeśli bezpiecznik jest OK, to znaczy że pobór był niższy niż te wspomniane 120W. Móże być tak, że napięcie (12V) jest za niskie, wtedy **kiepskiej jakości ładowarka** USB od kamery będzie szwankować (ładowarki tego typu mają za zadanie stabilizowanie "napięcia" na poziomie 5V i może mieć jakieś zabezpieczenia przed działaniem na np. 11.5V albo po prostu szwankować - to nie są elementy które muszą być jakiejś wysokiej jakości - wyrzucasz i instalujesz nową). Polecam jednak sprawdzić ładowarkę raz jeszcze przed wizytą u elektryka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Sprawdziłem jeszcze na kolejnym egzemplarzu - oryginalnej ładowarce od nawigacji biorącej sporo więcej prądu od kamery. I efekt ten sam, w audi po początkowym rozruchu i chwili migotania ekranu kamera wyłącza się. A w golfie na wszystkich trzech ładowarkach (tej fabrycznej od kamery, tej od nawigacji i trzeciej jakiejś allegrowej) chodzi bez problemu. Zatem chyba nie ma co tu dumać, tylko do fachowca jechać, żeby zerknął na te gniazda zapalniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuj trochę.

Pożycz od sąsiada miernik i sprawdź napięcie w gniazdku. Ewentualnie spróbowałbym jeszcze w ramach testu na krótko spiąć tę ładowarkę bezpośrednio z aku czy punktami podłączenia pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...