Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dpf


ecobuda

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, przerabiam ktoś już wiercenie otworów w dpf. Jak się do tego zabrać i jak to ogarnąć. Jestem zmuszony udrożnić oskrzela mojego audi, bo to hujstwo zakleiło się na amen. Tryb awaryjny, nie chcę się już dopalać i mam go już dość. Muszę jakoś to ogarnąć bo jestem w Hamburgu i trza jakoś wrócić a w trybie awaryjnym to h*j nie jazda.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście tematu nie przerabiałem , nie było puki co takiej konieczności :P

A tak z dedukcji to odkręć wydech za DPF-em , długie wiertło fi 14 do betonu i kita :decayed:

Zrobisz ze cztery a jak chcesz jechać szybciej to z sześć otworów i silnik znów się będzie mógł spokojnie wypróżniać :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to się zachowa z dziurami... Sądzę że napewno będzie świecić chack ale czy moce wrócą do łask...? Oby z tym ze aby odkręcić rurę od dpfu.... ? życzę szczęścia może się zerwać szpilka korodują na potęgę + zmęczona życiem uszczelka... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak się boi ryzyka i kilku niewiadomych to zawsze może podjechać do najbliższego serwisu Audi i tam mu auto naprawią ......:P:decayed:

..............

Chociaż nie jest to takie pewne, bo o ile sobie dobrze  przypominam to kolega włożył pod maskę AVF-a, tylko nie miał czasu pojechać do tunera na ogarniecie softu:P

A Niemiec jak niema czegoś w komputerze to się pewnie za takiego swapa nie weźmie :grin:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu usówałem  w mojej dpf-a. (Nie wytrzymał jazdy miejskiej) U mechanika leżał dpf usunięty  (gruz-srodek) pytam z czego ?? Powiedział mi że nie pamiętam dokładnie ale chyba z passata B 6 gdzie właściciel zrobił właśnie takie nawierty w nim . Mówi że długo nie najeździł , pod wpływem wstrząsów rozsypał sie zapchał całą puche i wówczas dopiero były kredki.  Mówił że miał już parę takich przypadków z przewiercaniem... ( tylko na Dojazd zrobić) ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak się boi ryzyka i kilku niewiadomych to zawsze może podjechać do najbliższego serwisu Audi i tam mu auto naprawią ......[emoji14]:decayed:
..............
Chociaż nie jest to takie pewne, bo o ile sobie dobrze  przypominam to kolega włożył pod maskę AVF-a, tylko nie miał czasu pojechać do tunera na ogarniecie softu[emoji14]
A Niemiec jak niema czegoś w komputerze to się pewnie za takiego swapa nie weźmie :grin:

Ha ha ha. Byłem raz w niemieckim serwisie bo parktronic z przodu mi wariował i padła diagnoza jakiś moduł do wymiany za 700 euro. Olałem temat. Jak wymieniłem ramki na klubowe" A4 klub polska" to postanowiłem dokrecić bardziej boki żeby nie odstawały i parktronic działa jak należy. Reasumując, wewnętrzne czujniki widziały szwabską ramkę i odstawały pierdolca na polskiej ziemi. A szkoły z serwisu chcieli mi wyrażać portfel.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam osobiście już przerobiłem parę dpf-ów i procedura wygląda tak że po wyciągnięciu zawożę go do człowieka który spawa i naprawia wydechy. On go rozcina usuwa cały środek i wstawia rurkę perforacyjną, zaspawuje i zabezpiecza. Ja go montuje na wóz i zaprowadzam do znajomego co usuwa z komputer i jeździsz sobie spokojnie :)
Koszty:
przerobienie dpf u spawacza 50 zł
usunięcie ze sterownika zależne od sterownika bosch 200 zł siemens 300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, MarekMiskiewicz napisał:



przerobienie dpf u spawacza 50 zl

Jak jeszcze Ci wkład odda to za***ista cena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można z niego platyne odzyskać

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odzyskiwaniem platyny  i innych metali pracujących w nim jako katalizatory  nie jet tak łatwo, ale można go po prostu sprzedać za ok. 500 PLN-ów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już w Polsce. Wróciłem na lawecie. Szukam teraz magika do usunięcia dpfa.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie zapomnij mu dokładnie wytłumaczyć co tam było w silniku namotane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wszystko mu powiem. A czy przy okazji zaślepić i wyprogramować też egr?

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ecobuda napisał:

 A czy przy okazji zaślepić i wyprogramować też egr?

Ja tam nie jestem zwolennikiem wywalania EGR-ów, w zimie przy tęgich mrozach silnik bez niego mocno dostaje po d**ie , dużo więcej czasu zajmuje mu uzyskanie równomiernej pracy i zdecydowanie dłużej się nagrzewa .

Nie wspomnę już o ekologii bo po odpaleniu przez dłuższą chwilę będzie chodził jak Star 200 produkując kłęby niebieskiego, gryzącego dymu :P:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent już na stole operacyjnym. Dzisiaj cegła, jutro program. Myślę że wszystko pójdzie dobrze. Suteczność mojego dpfa jak toczyłem się do mechanika była na tyle duża że prawie spaliny wcale nie leciały. Zapchany w hu...[emoji16]

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalaj egr, będziesz miał spokój, zawsze można go aktywować jak się nie będzie podobać, Ale! Mając chlodniczkę spalin i nie zaslepiajac jej, auto nagrzewa się tak jak przed wyłączeniem egr, także no stress 

Co do wspomnianych klebow dymu.. Od sekundy do 3 sek, wydobywa się lekki niebieski dymek i nic pozatym, co jest oczywiście związane z za***anym dolotem. 

Edytowane przez scania1213
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po zabiegu. Dpf wywalony. Wywalenia cegły trwało dwie godziny. Ciężko wyjąć puszkę od góry ale dali radę. Trzeba tylko wyjąć filtr powietrza i chłodniczkę egr i wychodzi do góry śruby od wydechu grzane indukcyjnym palnikiem i żadna nie urwana. Puszka przecięta po obwodzie spawu, młotek przecinak i kucie cegły. Pięć minut i gruz leżał w misce. Spawanie cudowne lepiej niż fabryka, nic nie widać. Puszka do auta i wio do tunera. Po kilku kilometrach dpf zgasł po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu auta sam wyszedł z trybu awaryjnego. Cud[emoji2]. Jadę dalej do tunera. Dojechałem, koleś podłączył kompa do auta i zgrał mapy do siebie. Pogmerał w kompie trochę czasu i załadował poprawiony wsad spowrotem do auta. Wygonił mnie z auta i pojechał. Przyjechał za 20 min i mówi wszystko gra. Sprawdził jeszcze vagiem i Oki. Zapłaciłem i do domu. Auto żywsze, bardziej narywiste, jak dostanie buta to trochę przydymi, ale dramatu nie ma. Dźwięk wydechu troszkę bardziej basowy ale nawet fajny. Koszty to 250 pln za wywalenie cegły i 450 pln za program. Razem 700zł za radość jazdy bez korka w d*pie mojej furmanki. Aha. Stary i nowy (poprawiony) wsad z kompa mam na pendrivie.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu to samo. Czyli jedynie słuszna decyzja. U moich klientów (dwóch sprawdzonych na stacji diagnostycznej) po wywaleniu DPF i program ze 170KM na 200KM norma zadymienia poniżej tej na wlepce w samochodzie. 

Więc zawsze to powtarzam. Jak auto sprawne to DPF nie ma co robić. Jak auto niesprawne (czytaj silnik) to usunięcie DPF-a to tylko połowa drogi do sukcesu.

Dymiące i śmierdzące diesle to tylko kwestia dbania o samochód (to wiąże się z wydatkami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...