Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd 01271, silnik V68


MKowalski

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, tomikub napisał:

Jest instrukcja na forum jak zrobić te nastawy podstawowe?

 

nie wiem czy na forum,ale ja znalazłem gdzieś na necie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, błąd: 01271 - Positioning Motor for Temperature Flap (V68)
Etka za dużo nie pomogła jeśli chodzi o numer części. Wpisuję 8K0 820 511 B to na allegro nic nie ma. Jest jakiś numer zamienny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2020 o 10:02, Logluk napisał:

Cześć.

Co do samego demontażu to nie ma większego problemu, na początku odkręcamy osłonę pod kierownicą i przy tunelu środkowym zauważysz owy silniczek będzie on w białym plastikowym uchwycie odkręcamy 3 śruby (dwie będą widoczne od razu a trzecia będzie tak jakby pod spodem tego uchwytu) bodajże klucz nasadowy 5,5 lub śrubokręt krzyżykowy, tylko śrubokrętem będzie ciężko ta 3 śrubę odkręcić więc radzę małą grzechotkę i na nią nasadkę. Co do samego silniczka to muszę Cię zmartwić ponieważ po rozebraniu nie ma tam potencjometru( a przynajmniej ja nic takiego nie widziałem choć powiem że moja znajomość elektroniki nie jest na dużym poziomie) tylko sam silniczek i niewielki układ scalony który najprawdopodobniej przejmuje rolę potencjometru. Jak dzisiaj wrócę do domu to ewentualnie mogę wrzucić zdjęcia środka śilniczka bo mam jeden na wierzchu. 

Pozdrawiam

Jak zdjąć tę osłonę? Odkręcając te trzy śruby osłona nadal się trzyma, od góry na wysokości wyłącznika świateł.

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam. 

 

Podczas wymiany czujnika odpielo się Ciegno laczace ten czujnik V68 . Jak na foto. Czy ktoś wie gdzie ono jest zapinane pod tunelem ? Co trzeba rozebrać żeby go zapiąć?

20220119_193727.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V68 to nie czujnik tylko silniczek. Opisane jest wszystko u góry co i jak rozebrać aby się tam dostać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się wykonać adaptacji samego (jednego silniczka). Można zaadoptować tylko wszyskie jednocześnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Nie da się wykonać adaptacji samego (jednego silniczka). Można zaadoptować tylko wszyskie jednocześnie. 

Rozumiem, bo mi klimatyzacjia nie chłodzi, przez vcds jak patrzyłem to był błąd z tym silniczkiem wyjąłem go i sprawdziłem, działa poprawnie nie wiem co dalej robić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mateyankes napisał(a):

Rozumiem, bo mi klimatyzacjia nie chłodzi, przez vcds jak patrzyłem to był błąd z tym silniczkiem wyjąłem go i sprawdziłem, działa poprawnie nie wiem co dalej robić 

Coś mówili o adaptacji ale nie wiem jak za to się wziąść 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w sterownik klimatyzacji (08) następnie wybierasz nastawy podstawowe, następnie wybierasz z listy przyuczenie pozycji krańcowych klap i aktywujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...