Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szwedzki numer telefonu, usuwanie zer


Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, mam taki problem. Pracuję zdalnie w szwedzkiej firmie, więc mam telefon stacjonarny ze szwedzkim numerem podłączony do internetu. Walczę z jego programowaniem, ponieważ mam dość ciągłego wybierania numerów ręcznie i tu pojawia się problem. Szwedzkie numery telefonów nadal rozpoczynają się od zera, tak jak niegdyś w Polsce. Z tym że dzwoniąc na szwedzki numer należy wybrać dwa zera przed numerem, bo telefon kasuje jedno zero. Jakbym wybrał tylko jedno zero to telefon je usunie i numer nie będzie działał. Chciałbym, żeby wyświetlała mi się nazwa dzwoniącego gdy do mnie telefonuje. Jednakże numer wpisany w książkę adresową ma dwa zera na początku (jedno usuwa telefon), a numer który do mnie telefonuje już tylko jedno zero i telefon nie rozpoznaje go z zapisanym numerem i nie wyświetla zapisanej nazwy. Wiecie może jak wykombinować, żeby telefon nie usuwał tego zera i żeby to działało? :) Telefon to Panasonic KX-NT551

Edytowane przez Undisclosed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zapisz każdy numer dwukrotnie (z jednym i z dwoma zerami).  Nawet 2 numery w jednym kontakcie (jeden np jako domowy a drugi jako komórkowy). Domyślnie telefon będzie chyba wybierał komórkowy a jak będzie dzwonił domowy to też wyświetli ten sam kontakt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobną sytuację jak ojciec siedział we Frankfurcie nad Menem za naszą zachodnią granicą. Jak zapisywałem jego numer ręcznie to nic to nie dawało - zawsze wyświetlał się numer a nie nazwa kontaktu, ale znalazłem na to sposób, mianowicie - nie zapisuj numerów w książce ręcznie tylko dodawaj numery jak ktoś do ciebie zadzwoni wybierając jego numer z połączeń odebranych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golfagn, to byłoby dobre rozwiązanie, tyle że ten telefon jest prostrzy (monochromatyczny LCD jednoliniowy), wpisywanie numeru nie ma innych opcji niż nazwa, nr telefonu i nr speed dial :/ Podwójnie zapisane też nie mogą być, nie tylko ja z niego korzystam i czasem wybieramy na szybko numery z "ostatnich polaczeń". Wtedy odebrany numer nie działałby jako wybierany

500_500_productGfx_648ed422629dd3f52abbd

Edytowane przez Undisclosed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...