Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowanie domykania szyb


Toomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Styki w przycisku oczyszczone,wszystko dziala idealnie ale niestety bez zmian,juz nawet odpinałem aku próbowałem z zapasowym kluczykiem. Jest jakas inna metoda wykonania tego?

I dlaczego kluczykiem się normalnie domykaja dach tez a z pilota nie? 

Edytowane przez Lukaszwariat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli z kluczyka domykają się to teoretycznie powinno i z pilota. 

Nie zauważyłeś może ostatnio słabsze działanie pilota (chodzi o jego zasięg)? W instrukcji jest napisane, że komfortowe otwieranie/domykanie szyb działa, z o wiele mniejszej odległości niż całkowity zasięg pilota, może wzmacniacz antenowy szwankuje, zdarzały się takie przypadki. No i sprawdził bym dla pewności kodowanie komfortu. 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrecz przeciwnie zasieg jest bardzo duzy,a z domykaniem walcze siedząc w aucie lub stojąc obok. Domykanie kluczykiem działało cały czas,znikło tylko domykanie pilotem.Tak tez pisalem w jednym z postów o VCDS czy pomoże podlaczenie auta,bo niewiem jak to dziala czy jesli ktos zakodował domykanie z pilota to po odlaczeniu aku mogło zniknąć? No i jak to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretyczne jak było zakodowane to nie powinno zniknąć, ale warto sprawdzić. Kodowanie znajdziesz w podwieszonym wątku o modułach komfortu.

A szyby chodzą w "automacie", otwierają /zamykają się bez trzymania przycisku? 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacze jak wyglada temat kodowania. Za pare dni przyjdzie kabelek i bede testowal.

Jesli masz na mysli przycisk w drzwiach to pierwsze "kilk" szyba idzie w gore/dół trzymajac tak  a "nastepny klik" sama idzie w dol albo w góre to też tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o to mi chodziło jeżeli obie szyby tak chodzą to tutaj jest ok. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczatkowo sterowanie szybą pasazera czasami świrowało,ale jak poradziłeś zeby wyczyscic styki odrazu to zrobilem i dziala bardzo dobrze. Chyba pozostaje nam czekać na kabelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek juz sie u mnie pojawił udalo mi sie zmienic jezyk zegarow na angielski.a teraz pojawia sie pytanie jak sprawdzic czy tez zakodowac domukanie pilotem?nie moge znaleźć tematu na forum.wszystko wyglada tak jesli dobrze rozumiem,to powinno wszystko byc ok.

15583514012277492761239688038402.jpg

Edytowane przez Lukaszwariat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukaszwariat napisał:

Kabelek juz sie u mnie pojawił udalo mi sie zmienic jezyk zegarow na angielski.a teraz pojawia sie pytanie jak sprawdzic czy tez zakodowac domukanie pilotem?nie moge znaleźć tematu na forum.wszystko wyglada tak jesli dobrze rozumiem,to powinno wszystko byc ok.

15583514012277492761239688038402.jpg

witaj:)

miałem tak samo po odpięciu aku i u mnie ponowne kodowanie załatwiło sprawę, więc spróbuj u siebie ponownie zakodować te same kodowanie:)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze mam program ktory niema podpowiedzi a zawarty w nim lcode pokazuje tylko cyfry niewiem co jest co. 

Kliknąłem  wgraj plik z opisem ale niestety przeszukalem wszystkie foldery i niemoge znaleźć pliku odpowiedniego. Program z forum,szukac innego?link ponizej

 

Edytowane przez Lukaszwariat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czemu u Ciebie pokazuje same 0000 na kodowaniu?

ja zakodowałem te same kodowanie co mi się wyświetliło bez patrzenia w podpowiedzi i wtedy dopiero mogłem przyuczyć te opuszczanie i zamykanie szyb z pilota:)

tyle, że ja wymieniałem silniczki szyb pod składane lusterka..

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedz e jeszcze jak bym wiedzial jak to zapisac mam sumowac funkcje np 1+2=3 i wpisać w kodowaniu kod 03? I dlaczego u mnie jest kod 0000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSC to nie jest kodowanie a workshop code, czyli kod warsztatu ASO...

U Ciebie kodowanie jest teraz wyzerowane ? 

Musisz sobie od nowa utworzyć kod z tych wartości które Ci podałem w linku.

I tak to działa na zasadzie sumowania, także kalkulator na pulpit, zsumuj wartości i wpisz w kodowaiu i zaakceptuj... 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpisaniu sumy tych wartości wychodzi 00255 zatwierdzam i wychodzi mi takie coś.i nic wiecej sie nie dzieje. Jak wejde w kodowanie to ciagle jest 00000. Cos jest nie tak?

 

15583735614663217911289760298118.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszałeś Latncy Time ? Jak nie spróbuj VCDS Lite...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba innym interfejsem próbować, chyba że moduł padł... 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem walczyłem i wywalczyłem...

Błędy początkującego.

Próbowałem kodowanie i program tak reagował.

okazało się jak wszedłem w adaptacje kanał 62 wpisałem wartości szyby ożyły.

P.s. pojawiły się selektywne otwieranie drzwi i zamykanie drzwi przy prędkości...

plus jedna dziwna rzecz na wyświetlaczu jak mam otwarte drzwi pokauję mi że to drzwi pasażera,dlaczego?

Wszystkim którzy się udzielili w temacie bardzo dziekuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...