Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 ADR czas nagrzewania


Petento

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Od niedawna jest posiadaczem A4 B5 z silnikiem 1.8 125KM ADR z LPG. Niepokoił mnie długi czas nagrzewania, toteż podczas wizyty u mechanika kazałem wymienić termostat. Niestety, po wymianie poprawa prawie w ogóle nie nastąpiła. Przy temperaturze zewnętrznej 15 stopni, czasy nagrzewania do 90 stopni przedstawiają się następująco:

1. Od razu trasa 80-100 km/h - około 8-8,5 kilometra, jakieś 7-8 minut jazdy od momentu odpalenia (odpalam i po 20 sekundach ruszam)

2. Tylko miasto do 50 km/h - około 5 kilometrów, też jakieś 7-8 minut jazdy od momentu odpalenia (odpalam i po 20 sekundach ruszam)

Skoro przy +15 tak długo się nagrzewa, to obawiam się, że przy -10 z tych 8-8,5 kilometra na trasie zrobi się 12 kilometrów, a to już chyba nie jest normalne? Na gaz przełącza się szybko, po jakiś 600-700 metrach, jak się nagrzeje to trzyma 90 stopni cały czas, nawet w korkach. Wyczytałem, że długie nagrzewanie jest typowe dla tego silnika (m.in ze względu na dość dużą ilość płynu chłodzącego jak na benzyniaka - 6 litrów). Chcę jednak zasięgnąć Waszych doświadczeń - ile czasu to u Was zajmuje? Poprzednio miałem Japończyka 1.4 i czasy nagrzewania były średnio o połowę krótsze niż teraz, ale to w sumie była mniejsza pojemność i w układzie tylko 3,5l płynu. Nie wiem też, jaki w tym przypadku wpływ na kondycję silnika ma jazda 100 km/h, gdy wskazówka od cieczy chłodzącej ma dopiero np. 60 stopni - przecież oleju do ADR wchodzi bardzo mało (jakieś 3,5l), więc on pewnie szybciej się nagrzeje niż ten płyn chłodniczy, więc to jest ważniejsze, dobrze główkuję? Czy coś może być walnięte, czy po prostu ten typ tak ma i nie ma sensu zawracać sobie głowy i po prostu tylko nie przekraczać tych 80-90 km/h przez pierwsze 3 minuty jazdy?

Edytowane przez Petento
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się nagrzewa jakieś 6-7 km do pełnych 90 stopni na zegarze. Powiem Ci, że jak miałem Japończyka wcześniej to po 3 km miałem już full temp. na zegarach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po przejechaniu ok 5 km i mam 90 stopni na zegarze...mówię o temperaturze +20 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...