Skocz do zawartości
IGNOROWANY

POMOC! Mały tuning (A4 B6 1.8T AVJ)


Xasko

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam na imię Patryk i jestem nowy w tym wszystkim i mam parę pytań do doświadczonych kolegów.  Jestem w  posiadania A4/B6 1.8T 150KM Quattro 2001r (niepotwierdzony przebieg 140tys km) , chciałbym ją troszkę podrasować obecna moc jest w zupełności wystarczająca do normalnego poruszania się, ale wiecie im więcej tym więcej frajdy z jazdy :) Więc moje trasy wygladaja tak raz czy dwa razy w miesiącu  Kłodzko-Katowice okolo 230km( 120km miasta i tereny pozamiejskie,100km autostrady) , a tak to głownie krótkie odcinki 20-50km codziennie. Jazda mieszana lubię depnac w pedał gazu ale tez spokojnie 130km/h bez szaleństw). 

Czytałem ,oglądałem, ale brak doświadczenia i wiedzy skłonił mnie do napisania tego tematu. Nie rozpisując się za wiele pisze konkrety.

  • porządana moc około +/- 250KM
  • przyszłościowo myślałem o instalacji LPG (plusy oszczedność, minusy wg. mnie to kolejny element o który trzeba dbac)

    Tak więc co i jak aby osiagnać moc jakie modyfikacje mechaniczne, komu zlecic co kupic itd

    PS. Jestem z okolic Kłodzka, ale też jestem w stanie zostawić auto na Śląsku (Katowice).Wybaczcie za jakość tekstu napisanego przeze mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie jakies modele numery wtryskiwaczy turbo itd ?

Osobiscie znalazlem takie cos 

tutaj nie wiem co do niego w sensie rury kolanka rurki sylikonowe itd żeby nie było to jakieś robione na kolanie tylko jak najbardziej konkretne z jak najmniejszej ilosci elemento, na sztywno

  • Wtryskiwacze wyczytane z jakiegos watku o tuningu i podnoszeniu mocy
  • downpipe widziałem z jeden z użytkowników bodajże gregor10 coś takiego robi pytanie jaki rozmiar 2.5 2.75 
  • turbo - nie mam pojęcia jaka :(
  • TIP tutaj również 0 pomysłów skąd co i jak 

    Kto sie tym zajmuje, oddałbym auto najlepiej w rece jakiegos specjalisty i tyle :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał

 

Ja robiłem u gregora w Jaśle chipa, downpipe, wtryski od bexa i tu masz wynik co z niego wyszło.   Zachęcał mnie do oferty na 300KM   zostawiasz 15tysi  i śmigasz ;]

 

 

 

wykres (1).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, zdecydowałem się na modyfikacje u gregora teraz tylko ustalić termin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...