Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawieszenie -diagnosta vs mechanik


Tomasz Guzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Miałem ostatnio okazję zrobić przegląd swojego a4 b5. Przegląd auto przeszło pomyślnie. Zaprowadziłem auto do mechanika z uwagi na wymianę przegubu z przodu oraz czujnika abs z tyłu. Poprosiłem również o ogólne zerknięcie na auto. I tu zaczyna się moja zagwostka. Mechanik stwierdził że do wymiany mam zawieszenie na przodzie przez co zgłupiałem. Diagnosta nic nie powiedział, a mechanik mówi że do roboty na już. Komu wierzyć? Mechanik mówi że diagnosta jeśli tego nie zauważył to jest do utylizacji. Jest opcja by na diagnostyce nie wyszło że do roboty jest całe zawieszenie? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez auto i jedz do drugiego diagnisty.

Zaplac 30zl za trzepaki i bedziesz mial problem z glowy.

Ja bym obstawial na mechanika ze chce sobie zarobic bo to jego praca,nie takich cwaniakow juz widzialem...

No chyba ze mechanik sprawdzony to diagnista w leb powinien dostac.

A jakie jest Twoje zdanie??

Cos puka skrzypi itp????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno przegub. Niestety samochodu na razie w innym miejscu nie sprawdzę bo ma mieć robiony ten przegub i abs. Jestem na dzisiaj umówiony by naocznie uzmysłowić sobie skalę problemu. Wtedy podejmę czy zmienić mechanika czy diagnostę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półtora roku temu jeden mechanik, polecany itd, zakład wypasiony stwierdził, że moje amortyzatory z przodu są na śmietnik. Stwierdził to tylko po ich obejrzeniu. Tydzień temu po przejechaniu kolejnych ~15kkm na szarpakach pokazały prawie 70%. Jakbym posłuchał to byłbym w plecy parę stówek. Tylne miały być ok, a na szarpakach jeden słaby, drugi tragedia, po wyjęciu na jednym spory luz jałowy. Także na Twoim miejscu sprawdziłbym u innego diagnosty - prosząc, żeby zwrócił na to uwagę lub mechanika.

Edytowane przez mszark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...