Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trzeszczenie, buczenie, dziwny dźwięk podczas skręcania kołami w prawo


Gadoms

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem posiadaczem Audi A4B5 1.8T i zauważyłem u siebie pewien problem, nie umiem określić co to za dźwięk. Problem występuje przy kręceniu kierownica w miejscu albo jak już gdzieś powoli wjeżdżam np kręcąc na parkingu ( ale przy powolnej jeździe nie zawsze to jest). Przy kupnie auta wiedziałem że jest do robienia prawy górny wahacz, wiem też ze już mam po prawej stronie luz na drążku kierowniczym. Ogólnie w najbliższym czasie 2-3 tygodni chce wymienić cały zestaw wahaczy. W poniedziałek będę miał możliwość do znajomego mechanika wjechać na kanał, ale że ten dźwięk mnie nurtuje może ktoś miał podobnie i może mi powiedzieć czego się mogę spodziewać, poniżej wstawiam filmik :


Najlepiej to słychać od około 4s, na wyłączonym silniku nie ma tego dźwięku albo nie mam możliwości aż tak skręcenia kierownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Możesz sprawdzić czy masz wystarczająco dużo płynu w zbiorniku wspomagania, jak będzie mało to pompa może buczeć. Jeżeli jest, a pompa wspomagania mimo to buczy to może się po prostu kończyć :)

 

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, okap napisał:

Cześć,

Możesz sprawdzić czy masz wystarczająco dużo płynu w zbiorniku wspomagania, jak będzie mało to pompa może buczeć. Jeżeli jest, a pompa wspomagania mimo to buczy to może się po prostu kończyć :)

 

Pozdrawiam

Bartek

Powiem ci tak, płyn jest w wspomaganiu ale już wiem ze pompę ogólnie mam do wymiany ale czy taki dźwięk dawała by pompa ? Bo ciężko to nazwać buczeniem :) Brzmi to jak ocieranie gumy o coś i czemu słychać to tylko w jedną stronę ?

Edytowane przez Gadoms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć, pompa była pierwszym skojarzeniem odnośnie tego dźwięku. Nie wiem tylko dlaczego słychać go tylko w jedną stronę, nie spotkałem się z czymś takim. Może wypowie się ktoś jeszcze kto ma większą wiedzę w temacie :)

 

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by to była pompa to by mi to pasowało bo i tak niedługo ja będę robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...