Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie w 1.4 TFSI


heretyk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Czy jest jeszcze ktoś kto kupił 1.4 TFSI? :(

Abstrahując od osiągów,  jak wygląda u was sprawa ze spalaniem ?  Mam silnik z automatyczna skrzynią biegów.  Katalogowo powinno to być średnio 5,3- 5,6 L na 100.  Oczywiste było  że realne spalanie będzie większe., ale rzeczywistość wygląda słabo. 

Przejechałem już 1500 Km i spalanie nie spada poniżej 12 litrów w mieście.  Na trasie WAW- KRK przy mega delikatnej jeździe jakieś stale 120-140 km/h na gierkówce udało mi sie zejść do 8-9 litrów. Co nadal uważam że jest słabym wynikiem. 

W tym artykule: https://www.dobreprogramy.pl/Scorpions.B/Test-Audi-A4-B9-1.4-TFSI-biala-ksiezniczka-godnie-reprezentujaca-niemiecki-segment-premium,78827.html pisza że "(...) jednostka jest idealna do poruszania się po mieście, zapewniając przy w miarę dynamicznej mieszanej jeździe, spalanie na poziomie poniżej 8l na 100 km" u mnei na razie jess 150%  tej wartosci, a tez nie stoje tylko w korku...

Pytanie czy silnik sie nadal dociera i jeszce trochę poczekać czy po prostu ten silnik tak ma?

 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja mam taka kosiarkę spalanie w mieście ok 7-7,5l przy normalnej jezdzie

Mam przejechane ok 17tyś  ale pamiętam że na początku spalanie było wyższe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie na docieraniu (kilka tys km) zawsze bedziesz mial podwyzszone. Poczekaj aż się ułoży wszystko. U mnie też tak było.

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok problem w tym że w mieście mam min 12l na 100 a nie mam ciężkiej nogi i tez nie stoję tylko w korku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie coś nie tak.

W mało opływowym Sportsvanie 1.4 TSI DSG na dotarciu jest teraz średnia trochę powyżej 8l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj do 3 tys km. Jak się nie poprawi to zgłaszaj do ASO. Też mi się wydaję, że ciut przy dużo.. Przy spokojnej jeździe to mój pali 12l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok na razie mam 1500 km. Poczekam do tych 3000 i uderzę do ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie jest realne spalanie A4 z tym silnikem przy predkosciach autostradowych ~ 140 km/h?

chętnie posłuchałbym też ogólnej opinii na temat tego zestawienia, czy warto rozważać ten silnik do w sumie nie małego auta?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 to nie jest duże auto, w takim zestawieniu nie jest też specjalnie ciężki.

1.4 TFSI to całkiem udany silnik, nie jest zły w tej wersji nawet w Superbie.

Spalanie zapewne w okolicy 7L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie okolice 7-7.5L w zależności czy będziesz jechał sam czy z bagażem i pasażerami.

Superb z takim silnikem pali właśnie coś około 7.5L

Generalnie porównywalnie do 1.8TFSI z doświadczenia u mnie jest podobnie przy autostradowej jeździe.

Pozostaje zatem kwestia zestopniowania skrzynii i obrotów :) 

Dodam świeże dane z trasy znad morza. (20.08.2017)

Karwia->Łódź ~400km w jedną stronę (3 osoby plus bagaznik pełny). Większość autostrada kilkadziesiąt km od obwodnicy Trójmiasta bocznymi drogami.

Podam dane z drogi powrotnej, reset średnich przy starcie.

 

Myślę, że jak na 4łapy to dobry wynik. Można delikatniej jadąc zejść ze spalaniem o ponad litr niżej na średniej. Bo przy 140km/h już jest 7 z malym hakiem... ;)

Zatem 1.4 będzie Ci palił podobnie z tym, że będziesz miał to w ośce ;) 

 

1.jpg

2.jpg

Edytowane przez kanu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie zainteresowany opinia kogoś kto użytkuje takie auto.  Według testów ok. 7,5l przy 140km/h pali także 2.0 tfsi 190km wiec ciekawe jak wypada 1.4. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy prędkościach 130/140 trasa do Chorwacji średnia 6,4l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny wynik, tymbardziej że samochód pewnie nie był pusty.  przy takim spalaniu zasięg też jest akceptowalny.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze tankowanie po 6-set km 7,2. Delikatnie co prawda i wydaje się że gdyby nie dotarcie powinno być nawet mniej, ale z drugiej strony korków też trochę było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra u mnie przy przebiegu ok 5500 mam w tej chwili średnio 11,5L . Jazda głównie po mieście na krótkich odcinkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, heretyk napisał:

Dobra u mnie przy przebiegu ok 5500 mam w tej chwili średnio 11,5L . Jazda głównie po mieście na krótkich odcinkach. 

To masz mniej niż ja. U mnie średnia między 12-14 wychodzi przy dynamicznej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pisze maila do ASO i importera w sprawie tych moich problemow z dachem, skrzypieniem zawieszenia itd.  Pytanie czy poruszać kwestię tego spalania?

Podsumujmy:

Jeżdzę równoczesnie dwoma samochodami:  Octavia 1.4 TFSI DSG oraz A4 1.4 TFSI DSG w pierwszym spalanie ok. 7 w audi ok 11 Styl jazdy ten sam- jazda miejska.  W pracy czasami jezdze Passatem B8 1.8 TFSI DSG i spalanie wynosi 8L.  Wszystkie samochody przebieg podobny ok. 6kkm.  W.g mnie jest coś nie tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie w Audi 1.4 TFSI około 9.5l - 10l. Auto ma przejechane 2200 km, automat. Jazda w połowie miastem (Gdańsk w korkach) a w połowie po obwodnicy, więc samo miasto może spokojnie wyjść 11l. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że coś jest nie tak, u mnie spalanie ok 7,5-7,7 tak pokazuje fis i tak wychodzi jak tankuję do pełna.

Jazda 90% miasto, start-stop zawsze wyłączony, tyle że u mnie manual

W pamięci długookresowej na fis po 6500km spalanie średnie 7,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w 1,4 manualu spalanie wg komputera 6,4, a przy dystrybutorze wychodzi 6,7. Jazda w głównej mierze do pracy i z powrotem (15km w jedną stronę), gdzie muszę przejechać miasto (Kielce) i trochę jazdy podmiejskiej. Jazda raczej delikatna. Przejechane 10k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...