Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie w 1.4 TFSI


heretyk

Rekomendowane odpowiedzi

Ano sens jest taki że 1,4 jest sporo tańszy w zakupie niż 2,0 to po pierwsze

W 1,4 na takiej trasie (podobnej) spalanie u mnie jest ok 7,2-7,5 więc mniej niż w 2,0 to po drugie

Lepiej nowa kosiarka 1,4 niż wysłużony gnojowóz to po trzecie

Przecież jest w ofercie 2,0 tdi co ma też 150km tylko to 2,0 to nie razi w oczy to czwarte

Kosiarka jezdzi duuużo lepiej niż 2,0 tdi typu CAGA nawet jak jest dłubnięte-(ale bez wymiany turbo od CAHA) to po piąte

Więc jakiś tam sens niby jest    bez urazy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma pojęcia skąd macie tak wysokie spalanie w 1.4 na autostradzie, u mnie wygląda to zupełnie inaczej :D 

W dniu 30.08.2018 o 09:34, Wihajster napisał:

dwulitrówka było by tak samo lub mniej wiec nie widze sensu brac auta z silnikiem z kosiarki jakim jest 1,4  bez urazy

Ten 1.4 TFSI jest silnikiem dynamicznym jak na swoją pojemność, jazda z automatem jest bajką !

Jest cichy i bardzo wydajny biorąc pod uwagę spalanie.

Macie w tych swoich 2.0 spalanie na autostradzie 7L, gdzie w swoim 1.4 zrobiłem bez problemu 5L na 100KM

2 Litry robią różnicę, kiedy chcesz przejechać Polskę w jedną i drugą stronę, zadowolenie z jazdy takie samo, więc po co przepłacać :)

Dodatkowo, jazda po zakorkowanym mieście, 1.4 w spalaniu wychodzi zdecydowanie lepiej, bo te wasze 2.0 spalają jak mój Touareg 2.5 TDI :D

Edytowane przez syngress
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, syngress napisał:

 

Macie w tych swoich 2.0 spalanie na autostradzie 7L, gdzie w swoim 1.4 zrobiłem bez problemu 5L na 100KM
 

Naprawde jesteś w stanie uzyskać 5l/100km utrzymując stałą prędkość 140 km/godz. na tempomacie?

Wydaje mi się że takie prędkości są powszechnie uważane za autostradowe w Polsce i przynajmniej ja się do takich odnosiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, proarnes napisał:

Naprawde jesteś w stanie uzyskać 5l/100km utrzymując stałą prędkość 140 km/godz. na tempomacie?

Wydaje mi się że takie prędkości są powszechnie uważane za autostradowe w Polsce i przynajmniej ja się do takich odnosiłem.

Prędkość nie była stała, ale tak, większość drogi ponad setkę.

5l na UI, 5 z hakiem do baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, syngress napisał:

Prędkość nie była stała, ale tak, większość drogi ponad setkę

Wklej poprostu kiedyś zrzut z komputera gdzie masz średnią ponad 120 km/h i spalanie 5l to bedzie wiadomo czy mowimy o tym samym

 

Edytowane przez proarnes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2018 o 23:44, proarnes napisał:

Wklej poprostu kiedyś zrzut z komputera gdzie masz średnią ponad 120 km/h i spalanie 5l to bedzie wiadomo czy mowimy o tym samym

Jak tylko wybiorę się znowu na dłuższą trasę, postaram się specjalnie dla Ciebie udokumentować to niebywałe zjawisko :D

Edytowane przez syngress
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20180801_085607.jpgSorry za małe OT. Ale wtrącę się znów do dyskusji na temat spalania. Co prawda A3 w sedanie  ale silnik 1,4 T 140 km. Wynik z trasy 753 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2018 o 23:53, syngress napisał:

Jak tylko wybiorę się znowu na dłuższą trasę, postaram się specjalnie dla Ciebie udokumentować to niebywałe zjawisko :D

Mi to już w sumie niepotrzebne ale pewnie przyda sie innym, którzy chcą porównać spalanie, tak jak ja jakiś czas temu. Dopytuje ponieważ w czasie moich testów 1.4 wyniki były dalekie od 5l wiec albo miałem felerny samochód testowy albo mierzymy coś innego. 

Tutaj wynik 2.0 w czasie wczorajszego powrotu znad morza na południe - przypadkowy odcinek autostrady między Gdańskiem a Toruniem. Bez pasażerów i bagażu

spalanie_A4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione pierwsze 2500 km. i średnie spalanie 6,2. Z łódką na dachu wyszło spalanie na trasie W-wa - Olsztyn - W-wa 6,0 (na drogach zwyklych 90 km/h, a na ekspresowych 110 km/h). Podobno po pierwszych 2,5 tys. km. spalanie ma spaść... Zobaczymy, ale i tak jest na ten moment bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23kkm, średnia z całości 6,9 (automat, opony 225, sedan)

dynamika raczej zrównoważona, szybkości średnio "znaki + ...20", trasy różne, powiedział bym, że

* krajówki, powiatówki (30% kilometrowo)

* typowo miejskie z sygnalizatorami co skrzyżowanie (20%)

* autostrady i eski zgodne z definicją (45%)

* warszawska obwodnica S8/S2 w godzinach szczytu w tych fragmentach, gdzie jest jak to mówią "największym parkingiem w mieście" i inne sytuacje gdzie się "stoi" a nie jedzie (5%)

 

ps.

na lekko, 100km po krajówkach i powiatówkach, jakieś wioski z w miarę przepisowymi prędkościami i przewidywaniem sytuacji ale bez spowalniania innych, w bezwietrzną pogodę, pojedyncze wyprzedzenia - można dotknąć 5,0 z dystrybutora, czyli wyłączając klimę już niedaleko do katalogu...

Edytowane przez everand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 10 tys. km.

Spalanie długodystansowe 6,3 l. - nie zeruję licznika. Autostrada: 150 km/h (licznikowe), 2 osoby - 7,3 l. Trasa bez ekspresówek i autostrad: ok. 90 km/h - 5,8 l. Miałem chwilówkę (dystans 20 km.) zaraz po tankowaniu, gdy musiałem jechać ok. 70 km/h poniżej 5 l. W cyklu mieszanym - trochę trasy, trochę miasta z przewagą na trasę, wychodzi mi ok. 6-6,5 l. 

Z silnika jestem w sumie bardzo zadowolony. Bardzo dobra relacja ceny zakupu do kosztów eksploatacji i do osiągów, które są dla mnie zupełnie wystarczające, bo głównie jeździmy na pusto z jedną osobą + 2 dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ten sam motor ale mam Octavię 3 fl  2018r 1.4 tfsi 150ps i spalanie od nowości na 36tys km wyszło 6.5l . W trasie spokojnie poniżej 5 litrów schodzę na autostradzie przy max prędkości 230km/H wyszło 8.8l . Może waga robi swoje niecałe 1200kg .

Edytowane przez acetyloaceton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, acetyloaceton napisał:

na autostradzie przy max prędkości 230km/H wyszło 8.8l

chyba z górki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, acetyloaceton napisał:

Ale że 230 km/H nie możliwe czy spalanie ? ?

spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżąc w trasie  (ale po lokalnych drogach) lekko obchodząc się z gazem spalam 6,7-6,9 l, po mieście w  dużych korkach  koło 9 litrów i więcej. W trasie Wrocław -Warszawa  ciągle z prędkościami między 130- 160 km/h miejscami więcej - 7,5 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po

W dniu 29.03.2019 o 17:54, doriancue napisał:

A macie tak u siebie że cała końcówka wydechu jest czarna? Jakby jakaś sadza albo cholera co na niej było i nie da się tego domyć. Tak jak instrukcja mówi dolałem 1L oleju i na komputerze przez pare dni pokazywało MAX. Po przejechaniu około 500 km wskazuje 1/2. Czy to normalne czy zgłaszać auto na gwarancje?

 

W dniu 18.05.2017 o 10:08, heretyk napisał:

Cześć, 

Czy jest jeszcze ktoś kto kupił 1.4 TFSI? :(

Abstrahując od osiągów,  jak wygląda u was sprawa ze spalaniem ?  Mam silnik z automatyczna skrzynią biegów.  Katalogowo powinno to być średnio 5,3- 5,6 L na 100.  Oczywiste było  że realne spalanie będzie większe., ale rzeczywistość wygląda słabo. 

Przejechałem już 1500 Km i spalanie nie spada poniżej 12 litrów w mieście.  Na trasie WAW- KRK przy mega delikatnej jeździe jakieś stale 120-140 km/h na gierkówce udało mi sie zejść do 8-9 litrów. Co nadal uważam że jest słabym wynikiem. 

W tym artykule: https://www.dobreprogramy.pl/Scorpions.B/Test-Audi-A4-B9-1.4-TFSI-biala-ksiezniczka-godnie-reprezentujaca-niemiecki-segment-premium,78827.html pisza że "(...) jednostka jest idealna do poruszania się po mieście, zapewniając przy w miarę dynamicznej mieszanej jeździe, spalanie na poziomie poniżej 8l na 100 km" u mnei na razie jess 150%  tej wartosci, a tez nie stoje tylko w korku...

Pytanie czy silnik sie nadal dociera i jeszce trochę poczekać czy po prostu ten silnik tak ma?

 

 

Posiadam audi A4 1,4 manual. Na autostradzie przy prędkości ok. 150-160 spalanie około 8,5 l. Natomiast jazda miejska gdzie dojeżdżam do pracy około 7 km spalanie - 10 l. Udało mi się zejść na autostradzie na prostej drodze do spalania około 6,5 ale to musi być stała prędkość w graniach 100-120 km/h i zero górek. :/ Generalnie na baku robię około 500 km w cyklu miejskim. Także słabo :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Nati12 napisał:

Posiadam audi A4 1,4 manual. Na autostradzie przy prędkości ok. 150-160 spalanie około 8,5 l. Natomiast jazda miejska gdzie dojeżdżam do pracy około 7 km spalanie - 10 l. Udało mi się zejść na autostradzie na prostej drodze do spalania około 6,5 ale to musi być stała prędkość w graniach 100-120 km/h i zero górek. ? Generalnie na baku robię około 500 km w cyklu miejskim. Także słabo ?

wymysliłes sobie ze jak mały silnik to bedzie palił tyle co kot napłakał ?

mocno sie oszukałes w tej materii, za ciezka budy do małego silnika ze zbyt małym momentem obrotowym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłam* jak już coś ;) . Miałam nadzieje, że spalanie nie będzie przekraczało 10 l, cóż zawiodłam się ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...