Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie w 1.4 TFSI


heretyk

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Nati12 napisał:

Wymyśliłam* jak już coś ;) . Miałam nadzieje, że spalanie nie będzie przekraczało 10 l, cóż zawiodłam się ! 

telefon tak nadpisuje teks, sorry, nie zauwazyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Audi nie wyszło z tym spalaniem w 1.4 tfsi. Niedawno pojeździłem trochę zastępczą Octavia z takim silnikiem 1.4 i ona paliła naprawdę mało, zdecydowanie mniej niz Audi które kiedyś testowałem zastanawiając się nad tym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam średnie spalanie na dystansie 27000 km. 5,9 l. Jestem bardzo zadowolony z tego silnika - zarówno pod kątem dynamiki,  jak i ekonomiki. Jeżdżę spokojnie, ale nie emerycko. Po mieście rzadko jeżdżę,  za to często wożę łódkę na dachu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od czego zależy, że każdy użytkownik akurat tego silnika w Audi A4 inaczej prezentuje swoje spalanie. W każdym razie u mnie przy przebiegu 50 tys  - niestety wyniki są takie jak napisałam. Przy jeździe miejskiej, jeszcze przykładowo na włączonej klimie spalanie 10, a może i więcej. Z auta jestem zadowolona, ładne, zgrabne itp. Ale kolejne napewno będzie z większym silnikiem chociaż by dlatego, że ten silnik nie do końca sprawdza się przy dynamicznej jeździe :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2019 o 23:09, proarnes napisał:

Coś Audi nie wyszło z tym spalaniem w 1.4 tfsi. Niedawno pojeździłem trochę zastępczą Octavia z takim silnikiem 1.4 i ona paliła naprawdę mało, zdecydowanie mniej niz Audi które kiedyś testowałem zastanawiając się nad tym silnikiem.

 

potwierdzam. Mam oba te samochody: Octavie III 1.4 i Audi A4 1.4. Oba mam od nowości. Kupione w 2017, w obu zrobione ok 20kkm. 

Spalanie średnie z całego przebiegu w

  • Skodzie: 6,421 L/100km
  • Audi 9.611 L/100 km

Wynik z Fuelio, a nie z komputera. W Audi trochę więcej miasta. W audi średnie spalanie nigdy nie zeszło poniżej 6,9  L (austriacka autostrada  równiutkie  100-130 km przez całą trasę) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie! Takie jest moje zdanie! 1,4 to ewentualnie ktoś sobie może kupić do A1 i innych mniejszych aut. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tym autem jeździł tylko po takich trasach i z taką prędkością to można by to było zaakceptować - trasa do Chorwacji jest pełna fotoradarów i ograniczeń prędkości itp ( wiec tam siła rzeczy jeździ się ok 100/120 km/h.  Jazda po mieście + odskocznie na polskich autostradach = dużo większe spalanie. Chyba ze ktoś jeździ autem i ciagle spogląda na spalanie redukując przy tym prędkość! Ja chciałabym się cieszyć jazdą, nie patrząc na wskaźniki co 5 minut. Takie moje zdanie. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Nati12 napisał:

( wiec tam siła rzeczy jeździ się ok 100/120 km/h

co Ty gadasz.nonstop 140-150 i zadnych mandatów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czarny69 napisał:

Czyli wychodzi na to, że zakup 1.4 jest bez sensu. Lepiej brać 2.0.

Ja tak zrobiłem w zeszłym roku po kilkugodzinnych testach 1.4. Spalanie które miałem zadecydowało, bo ogólnie to bardzo fajny silnik. Nie jezdziłem wczesniej 2.0 190KM wiec poszedłem troche w ciemno :)  

W temacie o 2.0 można zobaczyć jakies moje zdjecie/a ze spalania ale moim zdaniem przy autostradowej prędkości 140 km/h pali chyba mniej niż 1.4 tfsi. Spalania ok. 5,5 - 5,8 są też jak najbardziej do uzyskania na spokojnej trasie - przynajmniej tak pokazuje komputer :) Dodatkowo jest jeszcze jedna różnica, o ktorej też warto wspomnieć, skrzynia DSG w 2.0 działa inaczej, ma inne przełożenia i nie redukuje biegów tak często jak w 1.4 (jeździ bardziej momentem obrotowym).   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie bardzo ciekawa dyskusja. Moje spalanie oscyluje na poziomie podobnym co @Qsto - średnia na ponad 27500 km to u mnie 5,9/100. Ale jak czytam, to wynika z tego, że różnice w spalaniu tego silnika mogą być ogromne.  Jako, że jednak mój pali na poziomie 6 l./100, to jestem bardzo zadowolony z tego silnika - dynamika wystarczająca, a ekonomika bardzo dobra. Rok temu 2,0 nie był podstawowym silnikiem, więc byłem skazany na 1,4 TSI i nie żałuję (za 2 lata kończy się leasing, więc jeśli zostanę przy A4, to będzie pewnie 2,0)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży wpływ na wyniki ma fakt czy ktoś posiada skrzynie automatyczną czy manualną. Z tego co widzę w tym wątku to większość osób jeżdzących manualem ma zdecydowanie niższe średnie spalanie niż w przypadku osób posiądających automat. Moje odczucia są takie, że s-stronic jest bardzo wygodny, ale dosyć agresywny, na drogach szybkiego ruchu wolę jeździć w trybie M. Mam mniejsze spalanie a i nie potrzebuje żeby skrzynia tak szybko redukowała biegi podczas przyśpieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ma przebieg 27tys i spalanie na trasie w porywach do 150km/h oscyluje 5,8-6,5. Na lokalnych dojazdach do pracy 7,5-9,4 tu zależy od temperatury zewnętrznej u mnie gdyż mam ok. 5km dystansu i parę krzyżówek po drodze więc nie zdąży się nawet zagrzać a im chłodniej tym dłużej ssanie.

Mieszana jazda od tankowania do tankowania na kompie 6,8l realnie 7,2l

20200630_143747.jpg

20200614_162701.jpg

Edytowane przez flo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Am 28.7.2017 um 06:54 schrieb casavio:

Przy prędkościach 130/140 trasa do Chorwacji średnia 6,4l/100km

a jaka srednia predkosc pokazywal BC.

Majac srednia 140 na BC to trzeba juz czesciej 160-170 palowac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Am 29.8.2019 um 09:35 schrieb Qsto:

Trasa z Chorwacji jazda ok 120km/h.  1.4 jest złe?

20190708_214602.jpg

jak jazda 94kmh to spoko, nie 120 jak piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...