Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne wibracje


Krzysztof78

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru dni zauważyłem że auto wpada w dziwne wibracje, które są odczuwalne z tylu auta. Dzieje się to przy prędkości ok 90 km. Przy 100 km już ich nie ma tak samo jak poniżej 80 km. Co może być powodem ? Amortyzatory wymienione sprawne.  Gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie, przy prędkości około 90 km/h lekkie wibracje połączone z wibracjami drążka zmiany biegów. Tak jakby auto wibrowało w równym tempie z drążkiem. Nie podejrzewałem tego, ale po wymianie oleju w skrzyni biegów wibracje praktycznie ustąpiły. Jeszcze co prawda drży przy niektórych zakresach prędkości, ale tak delikatnie, że się nie czepiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do mechaniora i powiedział że wypadałoby wymienić tuleje tylnej belki. Ostatnio jak robił amortyzatory stwierdził ze już czas na tuleje. Czy one mogą być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jakiś czas temu wymieniałem tuleje i wtedy mechanik mówił mi, że jak są wyrobione tuleje tylnej belki to przy wyższych prędkościach na zakrętach czuć jakby tył auta zarzucało. Dziwne uczucie jakby tył uciekał w bok. Wtedy u mnie po wymianie tulei wibracje nie ustąpiły, aczkolwiek tuleje zawsze dobrze wymienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak że przy 60km/h auto strasznie myszkowalo po drodze,najgorzej w zakrętach i po wymianie tulei przestało.Tulei z wibracjami bym nie łączył.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do uciekania na zakrętach to sie zgadza auto ucieka. ale te wibracje to jakaś masakra. podjadę na wulkanizacje i sprawdze jeszcze tylne opony bo może one  już nadają sie do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się męczę z wibracjami od ok 80km wzwyż.W przyszłym tygodniu jadę do mechanika i ma zdiagnozować.Naczytalem się o poloskach,przegubach,wałach i poduszkach.Ciekawe co wyjdzie :-?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...