Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RNSE Problem z aktualizacją map - nie czyta CD


bartez

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z aktualizacją map. Obecnie mam mapy z 2013r soft 0650. Chce wgrać mapy z 2016r. i po włożeniu płyt wyświetla się komunikat że nie może przeczytać płyty włóż płytę z mapami. Mapa z 2013r działa normalnie. Kiedyś próbowałem wgrać SDS i też był problem i w końcu nie wgrałem. Na VAGu nie mam żadnych błędów a w kanale 97 tez już wprowadzałem 1 i nic. Może ktoś coś podpowie?

Jeśli chodzi o laser to czyściłem jakieś pół roku temu i nie mam żadnych problemów z czytaniem płyt - zarówno muzyka jak i obecna navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć odpowiednią nagrywarkę do rns-e nie każda nagrasz działająca kopię.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na Allegro więc zakładam, że ktoś się tym zajmuje profesjonalnie a po komentarzach widać że to nie jedyny egzemplarz który sprzedał. Kiedyś miałem wersję 0750 ale przy próbie wgrania SDSa (jakieś 2 lata temu) zrobiłem downgrade do wersji 0650 - może coś tu teraz przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka płyta podaj producent Verbatim czy Platinum ? Jeżeli Verbatim i nie czyta​ to laser do wymiany jak Platinum to nie ma się co dziwić nawet na dobrym laserze są problemy.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem bo jest logo AUDI RNSE itp.

A jest jakiś kanał w adaptacjach po którego zmianie blokuje się wgrywanie nowego Softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włoż płyte do PC  odpal DVD Identifier i podaj odczyt

wchodzisz w kanał 56 Navigacja potem:

-> Channel 097 (Downgrade Software)
0 - Normal operation, unit performs updates only
1 - Force downgrade to older version, requires older DVD/CD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanal 97 zmieniałem, ale po próbie włożenia płyty i ponownym podłączeniu VAGa znowu jest wartość na 0 - nie wiem czy tak powinno być. DVD Identifier nie identyfikuje:
[20:43:16] ERROR : Unsupported Medium Detected
[20:43:16] INFO : Disc Identification Requires DVD, HD DVD or Blu-ray Recorder And Matching Media


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli plyty sa prawidlowo nagrane ( ja na najtanszych nagrywalem) to musi odpalic robilem to samo co ty z 0600 na nowe , pierwsza plyta po wlozeniu pojawia sie pasek tak jak przy kopiowaniu nastepne to juz tylko mapy danych panstw ile masz plyt ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytę mam jedna nr 3. Nie chce działać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na walniętą płytę.  Wrzuć link do aukcji, na której kupiłeś płytkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytę mam jedna nr 3. Nie chce działać [emoji20]

tylko jedna kupiles z nowymi niby mapami ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany ja mialem 3 dvd r+DL plyty na europe , wiec jak bartez chcial Pl mapy to i tak jedna ekstra powinien miec na soft ... tak ? bo sama plyta z mapa mu nie odpali ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiles tylko plyte z mapami ale ona ci nic nie da ... niestety


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiles tylko plyte z mapami ale ona ci nic nie da ... niestety
tez jestem swiezak z tym ale kolega z forum tt mi poslal plyty i powiedzia co i jak i odpalilo ...

Sent from my iPhone using Tapatalk




Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ważne czy dvd 1-2-3 każda płyta ma odpalić bez potrzeby zmiany softu wkładasz 1 i ma działać i tak każda inna. Jeśli jest problem z czytaniem dvd to albo jest uszkodzona ( źle wypalona ) lub niestety laser już niedomaga. Nie trzeba zmieniać softu w navi żeby czytała płytę z mapą. Płyty są trzy dlatego że każda płyta ma określony obszar i tak

DVD1 - West Europe:
Andorra, Belgium, France, Great Britain, Ireland, Liechtenstein, Luxembourg, Monaco, Netherlands, Portugal, Switzerland, Spain

DVD2 - Central/West Europe:
Germany, Switzerland, Andorra, Belgium, France, Italy, Liechtenstein, Luxembourg, Monaco, Netherlands, Austria, San Marino, Vatican City

DVD3 - North/Central/East Europe:
Germany, Albania, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Denmark, Estonia, Finland, Greece, Croatia, Latvia, Lithuania, Macedonia, Montenegro, Norway, Austria, Poland, Romania, Sweden, Serbia, Slovakia, Slovenia, Czech Republic, Hungary

 

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ważne czy dvd 1-2-3 każda płyta ma odpalić bez potrzeby zmiany softu wkładasz 1 i ma działać i tak każda inna. Jeśli jest problem z czytaniem dvd to albo jest uszkodzona ( źle wypalona ) lub niestety laser już niedomaga. Nie trzeba zmieniać softu w navi żeby czytała płytę z mapą.


Tom ja mialem ori plyte z 2007 i jak wlozylem 2 i 3 z nowymi mapami to nie dzialalo ... nie wiem nie znam sie tylko pisze jak bylo .... teraz wszystko lata i mam mapy EU angielski jezyk bo to mi nie przeszkadza w IE


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana sw  nie jest potrzebna płyta z mapa to tylko płyta z mapa obojętnie jaka zostanie wsadzona ma działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. Dzięki za odpowiedzi. Skoro stara płyta działa to zakładam że to problem płyty. Stara jest standardowa - biała, a ta nowa fioletowa i dwuwarstwowa. Urządzenie z 2008 pewnie sobie z tym nie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. Dzięki za odpowiedzi. Skoro stara płyta działa to zakładam że to problem płyty. Stara jest standardowa - biała, a ta nowa fioletowa i dwuwarstwowa. Urządzenie z 2008 pewnie sobie z tym nie radzi.



Moge Ci poslac plyte ktora u mnie dziala na stowe i zobaczymy ? tylkk pare dni poleci z IE jak chcesz ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...