Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podlaczenie wzmacniacza pod seryjne audio


Barti716

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko czy moze ktos sie orientuje jak podlaczyc ze tak powiem normalny wzmacniacz pod seryjne audio. Mam orginalny zwykly subwoofer z jakims tam orginalnym wzmacniaczem a chcialbym podlaczyc wiekszy I do tego skrzynie. Problem polega na tym ze do tego orginalnego wzmacniacza podlaczona jest cala kostka z kilkoma czy tam kilkunastoma kablami a do zwyklego wzmacniacza wiemy ze wystarczy plus minus I chinche do radia. Sek w, tym ze w orginalnym radiu jakie mam 2din rns-e nie ma wyjscia na chinche a nie chcial bym zmieniac radia. Czy moze mi ktos pomoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zwykłe nagłośnienie czy Bose.

Jeśli nie masz systemu BOSE to możesz podłączyć się centralnie pod oryginalny wzmacniacz, który musi zostać jeśli chcesz, aby tylne głośniki grały. RNSE nie ma bezpośredniego wyjścia na subwoofer tylko out line, jeśli masz wzmacniacz z filtrem niskoprzepustowym, to podłączasz się chichami pod pin nr 1 (prawy kanał), 3 (lewy kanał), 2 masa sygnałowa, pin 23 to stałe +12, 22 masa, pin 9 to tak zwany "Remote" (włącza wzmacniacz po włączeniu radia).

90_1284364908.jpg

Edytowane przez adrian242424
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam bose I nie wiem czy mam wzmaka z filtrem. Jak moge to sprawdzic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Barti716 napisał:

Nie mam bose I nie wiem czy mam wzmaka z filtrem. Jak moge to sprawdzic ?

Chodzi o to czy we wzmacniaczu tym co dokładasz do tuby jest filtr, który odseparuje sam bass, żeby tuba nie grała jak tylny głośnik, możesz także po zastosowaniu dławika podpiąć się pod ori głośnik od subwoofera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam taki wzmachol a teraz mam podlaczone zamiast orginalnego glosnika w subie podlaczona skrzynie I poprostu orginalny wzmacniacz nie daje rady jej uciagnac gra jako tako ale to nie to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pociagnac sygnal z radia jako chinche remote z radia i kabel zasilający od aku i podlaczasz normalnie sub pod innym wzmakiem ale pamiętaj że pod seryjnym radiem nie masz zbyt dużej możliwości sterowania dźwiękiem basem itp możesz chyba nawet kupić od razu takie kostki mini iso z której wychodzą sygnaly w kable chinche żebyś nie miał problemu z podpięciem sygnalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się ten ori subufer ze wzmakiem podłączyć pod dołożone radio jvs? Mam  w tym radiu wyjście pod wzmacniacz i subufer czyli 6 wyjść chinch 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2017 o 19:39, adrian242424 napisał(a):

Masz zwykłe nagłośnienie czy Bose.

Jeśli nie masz systemu BOSE to możesz podłączyć się centralnie pod oryginalny wzmacniacz, który musi zostać jeśli chcesz, aby tylne głośniki grały. RNSE nie ma bezpośredniego wyjścia na subwoofer tylko out line, jeśli masz wzmacniacz z filtrem niskoprzepustowym, to podłączasz się chichami pod pin nr 1 (prawy kanał), 3 (lewy kanał), 2 masa sygnałowa, pin 23 to stałe +12, 22 masa, pin 9 to tak zwany "Remote" (włącza wzmacniacz po włączeniu radia).

http://obrazki.elektroda.net/90_1284364908.jpg

Hej!

Przepraszam za brak polskiej czcionki.

Twoja odpowiedz z 2017 roku i dolaczone zdjecie bardzo mi pomoglo. 

Jestem laikiem w tym temacie. Kilka razy czytalem i analizowalem.

Podlaczylem i wszystko dziala. Szacunek za wiedze i podziekowania.

Niestety mam jedno pytanie i bede bardzo wdzieczny za odpowiedz.

Gdzie zamontowawac bezpiecznik?

Na wszystkich forach pisza ze bezpiecznik powinien byc zamontowany max 30 cm od akumulatora.

Czy jak zamontuje go na "kablu" od 23 pinu to bedzie ok?

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

O jaki bezpiecznik pytasz? 

Pytam o bezpiecznik na przewodzie zasilajacym wzmacniacz (stale 12V).

Teraz mam wzmacniacz dodatkowy (JBL Stage 3001a) podlaczony bezposrednio pod wzmacniacz seryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz JBL musisz zasilić bezpośrednio z aku przewodem o odpowiednim przekroju. Bezpiecznik do tego wzmacniacza powinien znaleźć się ok 20-30 cm od plusowej klemy akumulatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Wzmacniacz JBL musisz zasilić bezpośrednio z aku przewodem o odpowiednim przekroju. Bezpiecznik do tego wzmacniacza powinien znaleźć się ok 20-30 cm od plusowej klemy akumulatora. 

Dzieki za odpowiedz. Co jesli zasilanie wzmacniacza (JBL) mam od seryjnego wzmacniacza w bagazniku?

Tak sie da i dziala.

Moje pytanie brzmi: gdzie wtedy zamontowac bezpiecznik?

Trzeba go zamontowac?

Moze na kablu zasilajacym od seryjnego wzmacniacza?

Moze seryjne okablowanie i zabezpieczenia daja rade?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód zasilający seryjny wzmacniacz nie jest wystarczającego przekroju aby zasilić ten JBL (niebezpieczeństwo pożaru). Musisz  przewód o odpowiednim przekroju podpiąć do klemy plusowej akumulatora. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co będzie zasilał ten wzmacniacz JBL?

 

Ten wzmacniacz JBL ma moc 200 W RMS @ 4 Ohm lub 300 W RMS @ 2 Ohm.
Zakładając, że będzie napędzał subwoofer 300 Watowy o impedancji 2 Ohm, mamy zgodnie z prawem Ohma następujący rachunek:
300 W : 14 V = 21,42 A
Długość przewodu zasilającego z aku do wzmacniacza to ok 5 m, czyli musisz kupić i zastosować przewód o przekroju poprzecznym przynajmniej  16mm²
Przewód musi być koniecznie z pełnej miedzi czyli OFC.
Stosując tańsze przewody CCA  (aluminium pokryte miedzią), przekrój poprzeczny przewodu musi wynosić 1.6 razy więcej niż przewodu z miedzi.
Zwróć na to uwagę przy zakupie.
Aluminium jest gorszym przewodnikiem niż miedź, dlatego przekrój poprzeczny przewodów CCA musi być większy.
Bezpiecznik przy aku musi dla tego zestawu wynosić 25A.

 

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2023 o 20:07, Muskel1 napisał(a):

Co będzie zasilał ten wzmacniacz JBL?

 

Ten wzmacniacz JBL ma moc 200 W RMS @ 4 Ohm lub 300 W RMS @ 2 Ohm.
Zakładając, że będzie napędzał subwoofer 300 Watowy o impedancji 2 Ohm, mamy zgodnie z prawem Ohma następujący rachunek:
300 W : 14 V = 21,42 A
Długość przewodu zasilającego z aku do wzmacniacza to ok 5 m, czyli musisz kupić i zastosować przewód o przekroju poprzecznym przynajmniej  16mm²
Przewód musi być koniecznie z pełnej miedzi czyli OFC.
Stosując tańsze przewody CCA  (aluminium pokryte miedzią), przekrój poprzeczny przewodu musi wynosić 1.6 razy więcej niż przewodu z miedzi.
Zwróć na to uwagę przy zakupie.
Aluminium jest gorszym przewodnikiem niż miedź, dlatego przekrój poprzeczny przewodów CCA musi być większy.
Bezpiecznik przy aku musi dla tego zestawu wynosić 25A.

 

Dziekuje tobie Muskel!

Zrobie jak radzisz. 

Raz a dobrze.

Masz moze wiedze ktoredy moge przeprowadzic przewod od akumulatora do kabiny?

Mam juz bezpiecznik ale 30A. Bedzie za duzy?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik 30 A też będzie ok.

Przewód możesz po stronie kierowcy w podszybiu przeprowadzić. Biegną tam także inne wiązki. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...