Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AQD] 2.8 v6 30v quattro OEM+


DaveLove

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden jest drugiego nie ma :decayed: Chyba, że remus tak miał oryginalnie bo tego nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co człowiek nie wymyśli to musi odwlekać.. Wydech trochę się opóźni. Nie ma z nim tragedii, a niestety priorytet to teraz nowe D2S i kilka innych większych wydatków. Komplet zakupiony (jedna się poddała i póki co śmigam na używce). Nowy zestaw wrzucę pod koniec tygodnia, ponieważ obecnie trochę brakuje czasu. Wszystko sprawdzone i żarówki to na 100% oryginał. Jak ktoś potrzebuję to mogę wrzucić link od sprawdzonego sprzedawcy. Dla porównania wrzucę efekt przed i po :D.

!cid_15daccea0dcb175db1f2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna sztuka, swoją drogą zastanawiam się ile spala nieco silniejsza V-ka w PB ;) no i to brzmienie tych motorów, muzyka dla ucha bez wątpienia ;) Zainteresował mnie wątek o led-ach we wnętrzu, to zdaje egzamin? Mam jakąś przepaloną od panelu klimy i w przyszłości przyjdzie zmiana licznika, więc rozważam takie zabiegi, aby później długo mieć spokój :)

Trzymam kciuki za wygląd, może w przyszłości coś podpatrzę i dla siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trochę się wygłupię ale szczerze mówiąc nie zwróciłem uwagi na spalanie. Jak tankuje to w trasie bierze podobnie co 2.0 TFSI z B8, czyli około 8 - 9 litrów. W cyklu miejskim mam wrażenie, że częściej odwiedzam stację benzynową. Ledy mam plan montować w podsufitce oraz nogach. Na forum kilka razy napotkałem jak ludzie zmieniają kolor podświetlenia klimy lub wymieniają jej oświetlenie. Musisz trochę poszukać i na pewno coś znajdziesz. Teraz auto uziemione, ponieważ poducha mostu poszła do regeneracji i czekam z w/w żarówkami oraz mam już zakupiony tłumik środkowy i końcowy bo mój już był w opłakanym stanie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trochę się wygłupię ale szczerze mówiąc nie zwróciłem uwagi na spalanie. Jak tankuje to w trasie bierze podobnie co 2.0 TFSI z B8, czyli około 8 - 9 litrów. W cyklu miejskim mam wrażenie, że częściej odwiedzam stację benzynową. Ledy mam plan montować w podsufitce oraz nogach. Na forum kilka razy napotkałem jak ludzie zmieniają kolor podświetlenia klimy lub wymieniają jej oświetlenie. Musisz trochę poszukać i na pewno coś znajdziesz. Teraz auto uziemione, ponieważ poducha mostu poszła do regeneracji i czekam z w/w żarówkami oraz mam już zakupiony tłumik środkowy i końcowy bo mój już był w opłakanym stanie [emoji3].


Ten cykl miejski to ja zdecydowanie widzę u siebie, ale co tam. Tyle że u mnie dodatkowo stara się o to automat, no i LPG ;-) konstrukcja 2,8 i 2,6 jak się nie mylę to chyba podobna, ale pewności nie mam ;-)
Co do tłumików to widzę, że ta sama przygoda, środkowy u mnie mam nadzieję, że jeszcze wytrwa 1 sezon, były podejrzenia, ale z dwojga złego poszły obejmy i pierścienie na rurze pomiędzy katem, więc teraz zimny rano to przypomina nieco Harley'a, ale chyba niebawem to gdzieś ogarnę, końcowy może kiedyś dalej, jak już uda się zwalczyć najważniejsze kwestie, swoją drogą brzmienie czegoś sportowego jednak daje różnicę i zastanawia :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wyżej polecali Baq Garage, więc możesz podpytać chłopaków. Ja zamontuję te graty i biorę się za kierownice, bo też już kiepsko wygląda. Docelowo będę jeszcze chciał skosić dół. Do tego coś pomyślę z dekorami bo drewno jednak nie bardzo mi podchodzi.

Stan aktualny poniżej.

IMG_0590.JPG

 

I stan docelowy :D. Z tą różnicą, że będę brał czarne nici.

12080271_943503545716135_8879503329339119917_o (1).jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wyżej polecali Baq Garage, więc możesz podpytać chłopaków. Ja zamontuję te graty i biorę się za kierownice, bo też już kiepsko wygląda. Docelowo będę jeszcze chciał skosić dół. Do tego coś pomyślę z dekorami bo drewno jednak nie bardzo mi podchodzi.
Stan aktualny poniżej.
IMG_0590.thumb.JPG.f2cb39b0fd42975073aa0b04e4c1f627.JPG
 
I stan docelowy [emoji3]. Z tą różnicą, że będę brał czarne nici.
5995ef5156854_12080271_943503545716135_8879503329339119917_o(1).jpg.4e0b421ca12b673d59e2929b346df2a2.jpg
 


Fajne to nawet zdecydowanie lepsze, jak ta po lifcie, efekt na pewno będzie ;-) No i te wytarcia, pewnie była okrągła nakładka ze skóry na kierę, u mnie pierwsza z przedliftu i też ma nieco takie oznaki, wyleci jak przyjdzie czas. Póki co niedługo usprawniam elektryke wtrysku, bo zawodzi 4 cylinder, no i wydech by to jednak uciszyć ;-) potem się zobaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto trochę się nastało ale wreszcie się doczekałem :D. Na warsztacie już czeka wydech (narazie OEM w bardzo dobrym stanie) oraz dłuuuuugo wyczekiwana zregenerowana poducha. Na forum przewijał się temat stukania przy zmianie biegów i może to być przyczyną. Chciałem zakupić nową, jednak koszt około 900 zł trochę mnie zniechęcał. Udało mi się znaleźć zakład który wrzuca poduchę poliurytanową. Foto poniżej. Na dniach wrzucam w/w wydech, poduchę oraz wymiana żarówek w lampach.

 

IMG_0658.jpg

IMG_0659.jpg

 

Edytowane przez Rumaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OEM też miło mruczy, jak sądzę, więc powinien cieszyć ucho, u mnie w przedziale wolnych obrotów tak do około 1300, jest coś co bardzo fajnie nasila się na postoju, a wydechy sprawne tylko może odświeże je jakąś farbą, tylko zastanawiam się czym, może hammerite ;-). No i udało się ustabilizować silnik z używką ECU. Wracając więc do wydechu, to przyjemności z barwy V6 ;-) ja chyba nie przesiadłbym się już na rzędówkę, do tego elastyczność pracy, sprawny moment w niskich partiach i niewysilony silnik ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Tomek jest tak jak mówisz. Mój wydech przypominał już ser szwajcarski i robiłem podchody pod custom made. Przypadkiem trafiłem kompletny OEM z mojego modelu, który jest w znacznie lepszym stanie. Dzięki za śledzenie tematu! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tą kiere na allegro i tez sie zastanawiam nad nia choc kusi kiera z ttrs np:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i mnie 2 śruby na obejmie wymienione, wydechy cicho, no to zaczęła sobie na zimno ta 3 dzwonić od wibracji, zakłuca czasem naturalny pomruk, trzeba będzie i ją zamienić. Ale zawsze podobało mi się to schodzenie obrotów w dolnych partiach ;-) za to taki przysłowiowy "ser" pewnie brzmiał tragicznie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem już po montażu wszystkiego. Ogólnie wydech super, jednak do zrobienia będzie jeszcze plecionka ale to już przyszły miesiąc :D. W nadchodzącym tygodniu zabieram się za delikatne odświeżenie autka, czyli tzw. detailing :grin:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast będę polecał aby tej Vki OEM nie męczyć :D Ona lubi się podrzeć :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nas kolega SwogONE zmieszał z "glebą" :-P no szacun szacum, człowieka cieszy OEM, ale jak usłyszy coś takiego to dopiero wie co traci ;-) chociaż u mnie ciut skromniejsza V-ka, trzeba przyznać, że ingerencja w układ dopiero pokazuje to "kotłowanie" obrotów, no i te odgłosy gdy z nich schodzi. Mucha nie siada :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żywo jest lepiej ,kat w niedoładowanej Vce o ile nie jest rozjechany nie powinien przeszkadzać ale cała reszta dobrze skomponowana daje nieziemski efekt,  także polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezaprzeczalnie nagranie nigdy nie odda realiów, chyba że dobry zestaw Dolby 5.1, no ale to i tak zawsze namiastka dźwięków ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2017 o 17:04, SwogONE napisał:

Ja natomiast będę polecał aby tej Vki OEM nie męczyć :D Ona lubi się podrzeć :P

 

No no no jestem zazdrosny :D. Szacun, dźwięk mega.  A tak trochę z innej beczki to kolor ori, czy było malowana? Pytam, ponieważ kolor również jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori lakier kod LY7P, na nagraniu czysta a kolor podbity Quick Detailerem :) Kolor jeden z ciekawszych chociaż nie tak często spotykany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...