Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dźwięk szorowania dobiegający z tyłu


Mateurz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Posiadam Audi A4 B5 2.4 z napędem quattro. Od około 3 miesięcy zacząłem słyszeć szum z tyłu samochodu(może delikatnie z prawej strony). Z początku myślałem, że to zaciski nie odbijają i olałem temat, bo i tak miałem zmieniać hamulce. Z każdym miesiącem było coraz głośniej. Wymieniłem klocki i tarcze, i okazało się że hamulce wciąż trą(podniosłem samochód na lewarek i koło ciężko się obracało oraz prawa felga była cieplejsza od lewej). Rozebrałem zacisk, poruszałem trochę tłok i jest lepiej. Koło wykonuje mniej obrotów niż to po lewej, ale nie ma tragedii(w najbliższym czasie zamierzam zregenerować zaciski). 

Jednak to nie była przyczyna tego szumu, on był wciąż taki sam. Znajomy podpowiedział mi, że to może być dyfer bo on słyszy te dźwięki ze środka(ja slyszalem bardziej po prawej ale to moze kwestia pozycji siedzenia). Pomyślałem, że może nie ma oleju bo jakieś zapocenie tam było. Zadzwoniłem do Audi i spytałem o olej do tylnego mostu oraz jak dużo go wlać. Spuściłem olej i było go całkiem sporo, następnie wlałem nowy. Gość w Audi powiedział mi, że wchodzi tam 1,3l, a ja wlałem 2 litry(lałem aż zacznie ciec z korka wlewu oleju). Niestety szum jest wciąż taki sam.

Opony jak i felgi zmieniałem i to nie one tak hałasują.

 

Macie jakieś pomysły co to może być? Czy te 0,7 litra więcej może jakoś zaszkodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dfra wchodzi 1.3l . Jeśli jest tak tak zalecane to tak się leję. Do silnika też wlałeś o litr więcej?
Sprawdzałeś łożyska piasty ?
Podnosiles auto do góry , odpal i kręć kołami na wszystkich biegach . Kumpel niech nasłuc**je.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jumis napisał:

Do dfra wchodzi 1.3l . Jeśli jest tak tak zalecane to tak się leję. Do silnika też wlałeś o litr więcej?
Sprawdzałeś łożyska piasty ?
Podnosiles auto do góry , odpal i kręć kołami na wszystkich biegach . Kumpel niech nasłuc**je.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
 

Czyli lepiej zlać nadmiar oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłeś co ci tak szumi???też mam taki objaw. Wymieniłem opony klocki i tarcze tył, łożyska kół tylnych i dalej szumi:( już zaczałem zamawiać łożyska układu różnicowego bo podobno to to choć mam nadzieje że faktycznie te łożyska układu różnicowego

A szumi od 40 tak jakbym miał ręczny delikatnie zaciągnięty:( ale 100% to nie hamulce:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.06.2017 o 15:00, kamiquattro napisał:

Doszedłeś co ci tak szumi???też mam taki objaw. Wymieniłem opony klocki i tarcze tył, łożyska kół tylnych i dalej szumi:( już zaczałem zamawiać łożyska układu różnicowego bo podobno to to choć mam nadzieje że faktycznie te łożyska układu różnicowego

A szumi od 40 tak jakbym miał ręczny delikatnie zaciągnięty:( ale 100% to nie hamulce:(

 

 

Winne było łożysko prawego tylnego koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...