Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd zawór N422, pomocy.


Dikson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio wymieniałem czujnik ciśnienia klimatyzacji w serwisie klimy, było ok. Kilka dni temu klima zaczęła świrować i sie włączała i wyłączała podczas jazdy, raz zimne raz ciepłe powietrze. Teraz amen. Błędy sa takie: zawór blokowania płynu chłodzącego układu klimatronic N422, oraz znowu czujnik ciśnienia klimatyzacji. Czy ktos miał problem z zaworem blokującym płyn chłodzący(sterowany jest podciśnieniem) Skąd to ciśnienie jest podawane?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od najprostszej opcji  tzn. bezpiecznik w podszybiu nr 8  :wink:


a bład dotyczy czego ? brak masy ? niezrozumiały sygnał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

009-przerwa zwarcie z masą

 

najlepsze jest to, że klima potrafi sie uruchomić na chwile i sie wyłącza. Tzn na klimatroniku jest uruchomiona(swieci sie przycisk AC) wentylatory uruchomione a brak zimnego powietrza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądnę pozniej do tego bezpiecznika, ale wtedy by wogole chyba juz nie działała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj temat o czujniku ciśnienia klimy. Jaki został wstawiony? Ori czy zamiennik?

Spróbuj go wypiąć i zobacz czy będą inne błędy poza nim.

Sam ostatnio miałem uszkodzony czujnik, on właśnie potrafi robić zwarcie w instalacji (u mnie wywalało przez jego awarię jeszcze błąd czujnika jakości powietrza i nie działał Drive Select).

Edytowane przez komoornik
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie robił mi to serwis klimatyzacji. Wymieniali czujnik klimatyzacji oraz zawór regulacyjny na sprężarce. 

Klima ożyła i po miesiącu czasu to sie wlasnie zaczęło dziać. W czwartek oddaje im auto, podmienia czujnik i sprawdza co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...