Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6/B7] Automatyczne blokowanie drzwi


skalarro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam do was takie pytanko. Kilka lat miałem B7 Avant i na co dzień korzystałem z automatycznego ryglowania drzwi po przekroczeniu 15 km/h. Z tego co pamiętam, było tak, że wszystkie drzwi się blokowały po ruszeniu a po wyjęciu klucza ze stacyjki wszystkie się odblokowywały. Bardzo mi to pasowało. 

Ostatnio przesiadłem się na Seata Exeo - takie B7 tylko nowsze ;]

Nie miał tej funkcji aktywnej więc zakodowałem sobie komfort od nowa. Funkcja działa, jednak nieco inaczej niż w b7.  Po przekroczeniu 15km/h drzwi się ładnie blokują ale po wyjęciu klucza ze stacyjki odblokowują się tylko drzwi kierowcy! Reszta nadal zamknięta. Bardzo to mnie denerwuje, gdy wysiadam i np. chcę zabrać plecak z tylnej kanapy. Musę użyć pilota. W Audi tak nie było. Coś jeszcze trzeba zakodować? Selektywne otwieranie zamków wyłączone. Jedno naciśnięcie pilota otwiera wszystkie zamki.

Czyżby w seacie było inaczej niż w audi?? Nie znalazłem nic na temat kodowania seata

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błędów w drzwiach nie ma?

w B6 tak się dzieje gdy masz błąd np.

01561 - Left Rear Door
            61-00 - Won't De-Safe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie błędów żadnych nigdzie. Ale zauważyłem, że też nie zamyka się  w safe mode jak było w audi. Po zamknięciu pilotem mogę otworzyć klamką od wewnątrz. Może w seacie są tańsze zamki??

brak saafe locka mi nie brakuje ale to otwieranie pilotem po wyjściu z auta mega niewygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dbac01ce4f4dc81903e45d7dd6e6335d.png

+08192 no safe function?

Bo +0004 piszesz że wykodowałeś?

 

 

Tu procedura taka sama jak w A4

67c774251b2a0726c4131bc7b8f18eae.png

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz właśnie zakodowałem 16235 czyli wszystko oprócz kierownica po prawej, SCL i blokowania zamka bagaznika po 5km/h (swoją drogą nie mam pomysłuna przydatność tej funkcji). 

Wcześniej miałem 8043 czyli  16235 - 8192. Efekt był taki sam czyli safelock nie działał a drzwi po zablokowaniu już się same nie otwierały po wyjęciu klucza ze stacyjki. Powiem więcej!!! Drzwi nie idzie odblokować nawet guzikiem na moich drzwiach.  Jak podjadę po kogoś, to aby mógł wsiąść muszę wyjąć klucz ze stacyjki i poworzyć zamek pilotem albo sięgnąć do klamki i otworzyć drzwi od środka.

Mega dziwna sprawa ale tak być nie może. Nie sądzę żeby seat tak spier...ł coś co w A4 działało idealnie

 

 

chyba ze problem leży w tym:

+4096 – dodatkowe funkcje przeciwwłamaniowe W przypadku otwierania auta kluczykiem zostaną odblokowane tylko drzwi kierowcy, pozostałe drzwi i zamki zostaną odblokowane po włączeniu zapłonu. W przypadku gdy auto posiada fabryczny alarm po otwarciu drzwi kierowcy kluczykiem – zapłon musi zostać włączony w ciągu 15 sekund (w przeciwnym przypadku nastąpi wyzwolenie alarmu).

 

jutro przekoduję i sprawdzę ale chyba nie o to  chodzi

 

Edytowane przez skalarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wracamy do walki. Jest trochegorzej niz myślałem.  

Sprawdziłem jeszcze raz błędy w komforcie. Są 4

 

1 brak możliwości zablokowania odblokowania drzwi kierowcy usterka obwodu elektrycznego

2. Brak możliwości odbezpieczenia drzwi pasażera usterka obwodu elektrycznego

3.  Drzwi prawe tylne usterka obwodu elektrycznego

4. drzwi lewe tylne usterka obwodu elektrycznego. 

Nawet nie mam pomysłu gdzie szukać usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to, że szanowne EXEO nie ma dodatkowych silniczków do safe chyba. Wykodowałem funkcję safe i błędy poginęły, wszystko wydaje się działać jak powinno. Oczywiście po zamknięci =u auta pilotem idzie je otworzyć od środka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...