Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Łącznik wydechu


dareksu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj miałem niezłą akcję... start na skrzyżowaniu i zaraz metaliczny dźwięk wleczonego czegoś pod samochodem. Po zatrzymaniu zobaczyłem ze rura wydechu leży na ulicy. Dobrze że dało jakoś wepchnąć ją w łącznik i dojechać do garażu. Wchodzę pod samochód i co widzę.... 99c5c36a9948cf33gen.jpg

 

 

sprawdzajcie od czasu do czasu co macie pod samochodem

Edytowane przez dareksu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe mam to samo, wlasnie kupilem nowy lacznik.. 25 euro.. ale nie mam klucza 13 zeby go zamontowac >_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może rozmiar albo model tego łącznika dla A4 2.0 tdi q cnha? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde... widzę, że masowo lecą te łączniki.

Kolega z 2010 roku miał tak samo jak dareksu

Ja wczoraj kupiłem do mojego CNHA :)  ...auto z 2014 roku, wydech w stanie idealnym a ta opaska tylko wygląda jakby miała 15 lat.

Ja kupiłem tę opaskę jeszcze z inego powodu, spod podłogi słyszę brzęczenie / rezonans gdy temperatura spada poniżej 5 stopni.

Gdzieś na forach niemieckich było info, że ta opaska może wpadać w rezonans lub obudowa pod podłogą filtra paliwa ?

opaska cnha.png

Edytowane przez djtatra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2019 o 20:17, djtatra napisał:

O kurde... widzę, że masowo lecą te łączniki.

Kolega z 2010 roku miał tak samo jak dareksu

Ja wczoraj kupiłem do mojego CNHA :)  ...auto z 2014 roku, wydech w stanie idealnym a ta opaska tylko wygląda jakby miała 15 lat.

Ja kupiłem tę opaskę jeszcze z inego powodu, spod podłogi słyszę brzęczenie / rezonans gdy temperatura spada poniżej 5 stopni.

Gdzieś na forach niemieckich było info, że ta opaska może wpadać w rezonans lub obudowa pod podłogą filtra paliwa ?

opaska cnha.png

sorry, że odkupuje temat, ale moja opaska wygląda tak samo. Poniżej 5 stopni wydech rezonuje i po długiej trasie jak się nagrzeje również. Może być tego wina ? Wymiana pomogła Ci na tą bolączke?

72045329_924109257948329_5162979787089641472_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opaski do wymiany, Co do rezonansu raczej to świadczy o lużnej komorze w tłumiku i jej drganiach. Dziwne bo masz stosunkowo 'młode 'auto. Wjedz na kanał lub podnieś auto i nasłuc**j. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykła obejma rurowa fi50 lub fi55, koszt max 30 złotych

wymiana 5 minut na kanale lub podnosniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi DEV da radę wymienić samemu na podnośniku, ja kupiłem opaskę w ASO bo mnie to irytowało strasznie i nie chciało mi się szukać, mierzyć itd itp

A ten dźwięk jest własnie z tego miejsca na 100% (sprawdzone w trzech samochodach CAGA CAHA CNHA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te za 30 zł ze zwykłej stali wytrzymają rok i się rozpadną....

ori z ASO jednak są z lepszej jakości stali i wytrzymują dłużej . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram,w a3 co roku wymieniałem te łączniki. Szukałem w necie jakichś lepszych niż te za 30 zł,ale ciężko z tym. Możliwe ze ten z aso wytrzyma kilka razy dłużej,aczkolwiek te na pierwszy montaż raczej nie do pobicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...