Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Magia i czary po umyciu auta


robert2017

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z (chyba) elektryka Audi A4 b5 1996 1.6 benzyna. Otóż po jednokrotnym przekręceniu kluczyka "na zapłonie" wszystko jest w porządku, działają wszystkie funkcje, ale po odpaleniu samochodu przestają dzialać swiatla mijania, kierunkowskazy, dmuchawa, klakson i wycieraczki. Prawdopodobnie ma to cos wspolnego z nieszczelnością bo wczoraj myłem auto, potem woda byla pod pedałami a problem pojawił się dzisiaj rano. Gdzie szukać problemu?  Prosilbym o wytlumaczenie jak dla laika albo konkretnie co powiedziec mechanikowi zeby mnie nie ociął na kase, dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź podszybie, bo pewnie masz tam zatkane odpływy wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie przem8 odpływy wody pod akumulatorem czyscilem w sobote takze sa drożne a mimo to pojawil sie taki problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum nie ma Panów :P A były w ogóle zapchane te odpływy? Może ta woda już wcześniej była pod pedałami zanim udrożniłeś odpływy i teraz dopiero są tego skutki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpływy były bardzo zapchane i bardzo mozliwe jest tak jak mowisz, tylko dalej nie wiem gdzie szukac winy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może uszczelka pod obudową komputera przepuszcza wodę. Zalało styki i teraz dzieją się takie cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak taka ,,czarna skrzynka,, Uszczelka z wiekiem sie poprostu rozsypuje i woda tamtędy lubi dostawać się do kabiny. Cieknie właśnie obok pedałów. To dość typowa przypadłość i na forum znajdziesz wiele pomocnych informacji. Sprawdź temat woda w kabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję musiek, jutro po pracy zrobie audicy "test posejdona" i zobaczymy czy stoi tam woda. :) Dobranoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapchane są odpływy, to woda zazwyczaj leci do tyłu na dywanik (strona pasażera). Bardziej problemu bym szukał przy kompie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to jest wina kostki stacyjki? a mycie auta to zupełny przypadek. Kluczyk Ci się nie zacina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z opisu wynika że źle działa styk X w stacyjce (jak pisze kol. wyżej). Po rozruchu stacyjka wraca ale nie na tą pozycję. Spróbuj po odpaleniu lekko cofnąć kluczyk i jak załączy to mamy pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prezesik18 @badyl666 

Jesteście chlopaki bogami mechaniki, kluczyk nie odbijał, chyba stacyjka do wymiany, ale jak sam na czuja cofnę kluczyk to wszystko działa. Dodatkowo wg. jakiegoś poradnika z tego forum wyczyściłem wszystko przy komputerze i sylikonem objechałem tam pod uszczelką bo woda się lała pod dywanik kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko w temacie, ja kupiłem kostkę maxgeara i od listopada 2014 działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...