Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak oświetlenia drzwi pasażera


A4CCH

Rekomendowane odpowiedzi

:siema:

Wiem że temat wałkowany, ale zna się ktoś na tym dobrze ? Z przodu od strony pasażera nie mam oświetlenia na nogi, oraz czerwona lampka w drzwiach nie działa. Jak otworze drzwi od pasażera to sufit zapala się normalnie. Wszystko ogólnie działa jak powinno, centralny brzęczki itp. Znikło tylko te podświetlenie tylko i wyłącznie w tych jednych drzwiach. Co może być przyczyną ? Pisałem do gościa co niby daje rady na allegro co handluje stykami do zamków, i uzyskałem odpowiedź że niby jakby padł styk to również by się sufit nie zapalał, czy to prawda ? Żarówki nowe, chociaż stare były też ok, ale zmieniłem dla spokoju. Obstawiam styk lub przewód, no ale po tym co odpisał nie wiem czy rozbierać ten zamek jak to niby nie on... "Jedynie że gościu tak się zna" :) Proszę o poradę kogoś oblatanego z temacie. Coś jeszcze można sprawdzić ?

Edytowane przez A4CCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto sprawdzić wiązkę w drzwiach. Zrzucić tę gumową ,,harmonijkę,, i sprawdzić czy ktoryś kabelek nie jest przetarty/urwany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Był na forum gdzieś opis naprawy bez rozbierania zamka. Zobacz to samo pytanie i brak naprawy:

Pozdrawiam i czekamy na rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, badyl666 napisał:

Witam. Był na forum gdzieś opis naprawy bez rozbierania zamka. Zobacz to samo pytanie i brak naprawy:

Pozdrawiam i czekamy na rozwiązanie.

Czyli w zamku przednich drzwi pasażera są 2 styki czy 1 od oświetlenia ? W wolnej chwili zobaczę czy u mnie masa też znikła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobnie brak poświwetlenia pod nogami pasażera i drzwiach ale zauważyłem że jak otworze tylne drzwi za pasażerem to działa o co chodzi? że po otwarciu przednich drzwi nie święci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyliśmy, okazało się że brakuje masy, napięcie na czerwonej lampce 12V, masę jak zapodaliśmy na krótko do budy to świecą obie. Jak to najlepiej rozwiązać, bym chciał zachować w oryginale.

Elektryk który mi to mierzył powiedział żebym odizolował przewód od masy, dołączył w niego nowy zaizolował połączenie i nowo powstały przewód podłączyć gdzieś do budy i będzie ok.

Myślałem może żeby przewód od masy wyjąć, ten między lampką na nogi a tą czerwoną i przełożyć nowy, powinno to grać ?? Z drugiej strony chyba to nie jest pewne, bo mogło uciec gdzieś indziej ??

A styk rozłącza masę czy napięcie ? Bo coś stale przez niego płynie ?

Edytowane przez A4CCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa wyłączniki krańcowe załączają masę. Jeden górne oświetlenie i alarm a drugi dolne. Nie świeci tylko dół  to jaką masę chcesz dołożyć? Musisz odpiąć wtyczkę od tych krańcówek w zamku i zewrzeć brązowy z brązowo-czerwonym jak żarówki się zaświecą to znaczy że sama krańcówka jest uszkodzona, jakiś zimny lut koło niej albo na wtyczce ten brązowo-czerwony nie ma styku. U mnie też nie świeci dół ale mi to nie przeszkadza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, badyl666 napisał:

Dwa wyłączniki krańcowe załączają masę. Jeden górne oświetlenie i alarm a drugi dolne. Nie świeci tylko dół  to jaką masę chcesz dołożyć? Musisz odpiąć wtyczkę od tych krańcówek w zamku i zewrzeć brązowy z brązowo-czerwonym jak żarówki się zaświecą to znaczy że sama krańcówka jest uszkodzona, jakiś zimny lut koło niej albo na wtyczce ten brązowo-czerwony nie ma styku. U mnie też nie świeci dół ale mi to nie przeszkadza. 

Yhm, czyli jak mikrostyk jest uszkodzony to normalne że nie ma masy ? Po otwarciu tych samych drzwi światła w podsufitce świecą. Czyli w jednych drzwiach mamy 2 mikrostyczniki, jeden od podsufitki oraz drugi od drzwi tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...