Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napinacz łańcucha audi a4 b6 1.8t


Koval19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum, a swoje audi zakupiłem miesiąc temu. Posiadam silnik 1.8t i tutaj nasuwają się moje pytania. Czasem bo nie zawsze się to dzieje ale przy rozruchu na zimnym silniku słychać zgrzyty przez ok. 2-3s. Wskazuje to na to, że byłby to napinacz łańcucha zmiennych faz rozrządu. Z góry podkreślam, że brak mi funduszy na naprawę całego rozrządu, a poprzedni właściciel wymienił pasek itd. Moje puerwsze pytanie, czy mogę normalnie na tym jeszcze jeździć? Czy muszę to już robić? Na odpalonym silniku i niskich obrotach nie słychać żadnych zgrzytów itd. Drugie pytanie, ile kosztowałaby naprawa całego rozrzadu? Mechanik powiedział mi, że lepiej żebym nazbierał i wymienił cały rozrząd itd. Wolę zapytać tutaj osób które przerabiały sprawę. Nie wiem czy mogę normalnie jeździć czy mam się czym martwić? Proszę bardzo o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,tu masz cały temat odnośnie napinacza i łańcucha https://a4-klub.pl/index.php?/topic/254579-Napinacz,-łańcuch-rozrządu-BEX-AVJ

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, tylko temat nieco się różni, mi nie stuka na jałowym. Chciałbym żeby ktoś kto juz to przerabiał powiedział mi czy mogę na tym się poruszać jeszcze jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koval19 napisał:

Witam, jestem nowy na forum, a swoje audi zakupiłem miesiąc temu. Posiadam silnik 1.8t i tutaj nasuwają się moje pytania. Czasem bo nie zawsze się to dzieje ale przy rozruchu na zimnym silniku słychać zgrzyty przez ok. 2-3s. Wskazuje to na to, że byłby to napinacz łańcucha zmiennych faz rozrządu. Z góry podkreślam, że brak mi funduszy na naprawę całego rozrządu, a poprzedni właściciel wymienił pasek itd. Moje puerwsze pytanie, czy mogę normalnie na tym jeszcze jeździć? Czy muszę to już robić? Na odpalonym silniku i niskich obrotach nie słychać żadnych zgrzytów itd. Drugie pytanie, ile kosztowałaby naprawa całego rozrzadu? Mechanik powiedział mi, że lepiej żebym nazbierał i wymienił cały rozrząd itd. Wolę zapytać tutaj osób które przerabiały sprawę. Nie wiem czy mogę normalnie jeździć czy mam się czym martwić? Proszę bardzo o pomoc :)

Powiem Ci tak, jak nie masz żadnych kontrolek np. kontrolka oleju, to ten zgrzyt moim zdaniem nie przeszkadza jeżeli jest tylko na zimnym silniku po rozruchu.

Jeżeli miałbyś zgrzyt na gorącym silniku w czasie jazdy czy na gorącym silniku na biegu jałowym to trzeba by było to naprawić.

Ja u Siebie w zwykłym 1.8 też miałem zgrzyt przy odpalaniu na zimnym i na rozgrzanym silniku, dosłownie było słychać przez sekundę, nie przejmował bym się tym gdybym nie widział na panelu czerwonej kontrolki i zbyt małym ciśnieniu oleju.

W moim przypadku musiałem zmienić pompę oleju ale kontrolka mnie o tym non stop informowała.

 

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, k232 napisał:

Powiem Ci tak, jak nie masz żadnych kontrolek np. kontrolka oleju, to ten zgrzyt moim zdaniem nie przeszkadza jeżeli jest tylko na zimnym silniku po rozruchu.

Jeżeli miałbyś zgrzyt na gorącym silniku w czasie jazdy czy na gorącym silniku na biegu jałowym to trzeba by było to naprawić.

Ja u Siebie w zwykłym 1.8 też miałem zgrzyt przy odpalaniu na zimnym i na rozgrzanym silniku, dosłownie było słychać przez sekundę, nie przejmował bym się tym gdybym nie widział na panelu czerwonej kontrolki i zbyt małym ciśnieniu oleju.

W moim przypadku musiałem zmienić pompę oleju ale kontrolka mnie o tym non stop informowała.

 

Dziękuję za odpowiedź, żadna kontrolka nie wyskakuje a ten zgrzyt róznie, raz jest raz go nie ma, ale gdy się pojawia to jest słyszalny dość głośno. Nie chcę od razu się porywać z wymianą. A lepiej w późniejszej fazie wymienić cały rozrząd czy wysrarczy łańcuch i napinacz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleję Ci wypowiedź jednego pacjenta. Wypowiedź z linku, który masz wyżej.

Kolega co to pisał też miał problem właśnie ze zgrzytem ale jednak nie pokusił się od razu na wymianę napinacza z łańcuchem.

 

Witam serdecznie. Obiecałem, że powiem co było winne u mnie za hałas od napinacza. Mianowicie chłopaki sprawdzili miske i smoka. Wszystko ok, jak Bóg przykazal. Winny okazał się zawor zwrotny oleju przy podstawie filtra oleju. Tzn zacinal się i olej schodził z góry. Co powodowało, że na zimnym hałasowal napinacz i lancuch. Tetaz jest ok juz. Także zdaje sobie sprawę, że u każdego może być inna przyczyna. Osoby które przeczytały moje poprzednie posty i mają identyczne objawy jeśli pomogłem to bardzo się ciesze.

Odnośnie kolegi WYlYE. Najechałeś na mnie taki pewny siebie, że znasz przyczyne i to "Oil Sludge". I nie przestrzegam wymiany oleju. Kolego postąpmy honorowo i odpowiedzialnie tzn tak jak mówiłem brać fakturkę z warsztatu I zakład aktualny? Tak poza tym przeczytałem kilka Twoich postów. I niezle kabinujesz. Kilku klientów do swojego warsztatu zapewne tu znajdziesz:) kto bardziej kumaty się miarnie o co kaman. Ale takie wprowadzanie ludzi w koszta Ci powiem, że jest poniżej krytyki.

Były tu poruszane kwestie jakości oleju. W moim przypadku 70 tys przejechane na valvoline max life 5w40. Silnik mi pracuje wyraźnie ciszej niż na poprzednim, olej trzyma właściwości, po 10 tys nie robi się czarny. Dół był czysty, góra również. Co potwierdzaja setki opini o nim na necie. Także polecam. W tym przypadku schodzenie poniżej 10 tys km na np 8 jak "ktoś pisal" mija się z celem. Niedługo może co 6 wymieniac:) jak zalejesz olej made by Tesco in Tajwan to być może to ma sens:)

Dodam również, że to moje kolejne auto z 1.8T. Poprzednie A3 AGU. 250 tys nim zrobilem. Auto miało pół miliona. Wymiana zazwyczaj co 10 tys km, nigdy mniej. I nigdy nie mialem problemu ze smokiem czy Oil Sludge itp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej sprawdzić inne rzeczy zamiast walić kasę w błoto :) Dziękuję za radę. A myślisz, że przy obecnym stanie mogę jeszcze km nakręcić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci wyżej moje zdanie, poczekaj jeszcze na wypowiedź innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim sprawdzić ciśnienie oleju,na rozgrzanym silniku,bo można kupę kasy wpakować niepotrzebnie,ciśnienie bedzie ok to jeżdzić dalej,bo takie krótkie grzechotanie z rana nawet samo Audi uznaje za normę,no chyba że napinacz wywala błąd,wtedy wymiana.

Edytowane przez strazak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak miałem zalany Motulem 5W 40 to słuchałem łańcuszka na każdym zimnym starcie. Zrobiłem płukankę silnika + czyszczenie miski i smoka, wymiana oleju na Millersa 5W 40 i praktycznie nie słychać łańcuszka (jedynie przy dużych mrozach).

Jeśli nie hałasuje łańcuch na ciepłym i słychać go tylko przez 1-2 sekundy na zimnym to niczym bym się nie przejmował.  Co do rozrządu wymień pasek + pompa wody i napinacz. Łańcuszka nie ruszaj o ile nie słychać go na ciepłym. Ten typ tak ma i powinieneś się przyzwyczaić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek jest wymieniony :) dziękuję bardzo za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...