Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana termostatu 1.8 BFB Film


marcin1852

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przedstawiam filmik w jaki sposób dostać się do termostatu w silniku 1.8 BFB, wymianę termostatu można też zrobić przez ściągniecie kolektora dolotowego. 

 

 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkrecasz przepustnice, alternator i dostep jest nawet ok. Jestem swiezo po wymianie, pamietaj o odpowietrzeniu rurka idaca wzdluż kolektora tam jest sruba odpow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2017 o 16:42, adeksus89 napisał:

Odkrecasz przepustnice, alternator i dostep jest nawet ok. Jestem swiezo po wymianie, pamietaj o odpowietrzeniu rurka idaca wzdluż kolektora tam jest sruba odpow.

 

W dniu 21.12.2017 o 22:48, roger18sx napisał:

Mi się udało bez odkręcania alternatora .

 

W dniu 16.12.2017 o 16:42, adeksus89 napisał:

Odkrecasz przepustnice, alternator i dostep jest nawet ok. Jestem swiezo po wymianie, pamietaj o odpowietrzeniu rurka idaca wzdluż kolektora tam jest sruba odpow.

 

W dniu 23.10.2018 o 16:09, grubcio1980 napisał:

Mayle. W środku jest behr że startymi znakiem OOOO?

Panowie! Czy trzeba nowe śruby do termostatu? Czy termostat przykręcaliście dynamometrycznym kluczem? Czy śruby trzeba czymś posmarować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. To nie głowica.

Przykręcasz to na czuja aby gwintu nie urwać i będzie trzymało jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś na szybko jaka jest temperatura otwarcia termostatu ????? Moj termostat był peknięty, załozyłem od kolegi i otwiera go przy ok. 104 C sprawdzam na obd bo na liczniku tem. 90C . Wymieniłem też czujnik przy okazji ten za silnikiem. Wczesniej miałem błąd P1292 kontrolowane chłodzenie silnika termostat -F265 przerwa w obwodzie  i drugi błąd P116 Dostosowanie składu mieszanki zbyt uboga .

   czy mozliwe jest że termostat pózno otwiera i komputer zmniejsza dawkę paliwa i jest błąd że ubogo ???? 

Zagotowałem w garku stary termostat i otwiera go też jak juz woda sie gotuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Mariox37 napisał:

czy mozliwe jest że termostat pózno otwiera i komputer zmniejsza dawkę paliwa i jest błąd że ubogo ????

Nie. Porób logi, a zwłaszcza 2+33 i 115+118. Jak jest gaz to również dodatkowo 2+33 na tym paliwie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, przem8 napisał:

Nie. Porób logi, a zwłaszcza 2+33 i 115+118. Jak jest gaz to również dodatkowo 2+33 na tym paliwie. 

Logi zrobione statyczne i dynamiczne mam na @ bo z kolegą robiłem. Da się je jakoś na forum wrzucić?? Tutaj były takie błędy jeszcze przed wymianą czujnika tego za silnikiem 

to jest fotka z vag a z obd i Piston błąd taki: 

IMG_20210918_105116.jpg

IMG_20210914_154203.jpg

Edytowane przez Mariox37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mariox37 napisał:

Da się je jakoś na forum wrzucić??

Jak masz ori pliki to np. na vaglogi.pl i wklejasz linki. Tylko musisz się tam zarejestrować albo tunezilla czy jakoś tak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2021 o 16:25, Mariox37 napisał:

Wie ktoś na szybko jaka jest temperatura otwarcia termostatu ????? Moj termostat był peknięty, załozyłem od kolegi i otwiera go przy ok. 104 C sprawdzam na obd bo na liczniku tem. 90C . Wymieniłem też czujnik przy okazji ten za silnikiem. Wczesniej miałem błąd P1292 kontrolowane chłodzenie silnika termostat -F265 przerwa w obwodzie  i drugi błąd P116 Dostosowanie składu mieszanki zbyt uboga .

   czy mozliwe jest że termostat pózno otwiera i komputer zmniejsza dawkę paliwa i jest błąd że ubogo ???? 

Zagotowałem w garku stary termostat i otwiera go też jak juz woda sie gotuje .

Małe UP. jakiś czas temu okazało się, że w tym termostacie od kolegi był walnięty czujnik, jest on nie rozbieralny więc do wymiany poleciał zaś cały termostat na nowy . Jest teraz gitara 0 błędów z termostatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakiej firmy termostat teraz jest ok. Bo od kilku dni zauważyłem że pojawia się czasem błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

35 minut temu, Pieterb napisał(a):

Panowie jakiej firmy termostat teraz jest ok. Bo od kilku dni zauważyłem że pojawia się czasem błąd.

Ja brałem od Dzika Mahle. Działa jak należy. Tylko dałem grubszy oring bo oryginalny ciekł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...