Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup auta z kończącym się OC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy :hi:

Wczoraj zakupiłem auto, którego OC jest ważne do 29.05 czyli do jutra. Jestem początkujący w temacie i mam kilka pytań:

- Czy OC muszę przedłużyć tam gdzie jest obecnie wykupione czy mam jeszcze szansę je wypowiedzieć?

- Umowa została spisana tylko na mnie, ale chcę dopisać ojca jako współwłaściciela żeby mieć tańsze ubezpieczenie. Wobec tego planowałem spisać umowę darowizny z dniem dzisiejszym, a jutro/pojutrze wykupiłbym OC już wspólnie z ojcem. Rozumiem że mogę ubezpieczyć auto, które nie jest jeszcze zarejestrowane na mnie? Przerejestrować furkę będę mógł dopiero za ok 7-10 dni (Wcześniej nie podołam czasowo) :)

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyłka

Edytowane przez donalex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie musi przepisy sie zmienily juz nie wystawiaja nast polisy na nowego wlasciciela,ale wysylaja do ufg ze polisa nie zostala odnowiona,auto bez oc nie moze byc nawet dnia gosc ktory sprzedal ci auto polecial do ubezpieczalni i zglosil ze sprzedal tobie,jesli ufg dopatrzy sie ze kilka dni nie bylo polisy to mozesz miec spore koszty,masz spore szanse ze nic sie nie stanie ale stac sie moze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nic nie musi składać  umowa sama wygasa,  ubezpieczyć możesz gdzie chcesz  od darowizny w us.  pewnie będziesz musiał coś zabecelować

fundusz ubezpieczeniowy posiada narzędzia do wykrywania braku opłaty za OC na pojeździe  które powinno je mieć.

Więc najpóźniej dzisiaj powinieneś ubezpieczyć pojazd  choćby na miesiąc żeby mieć czas na ogarniecie spraw.

Nie wiem jak teraz jest bo miało się to zmienić ale jeszcze jakiś czas temu po okresie 2 tygodni przychodziło do delikwenta wezwanie do zapłaty odpowiednio powiększonej kwoty- kary za brak płatności OC w terminie  ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczyć możesz nie przerejestrowując pojazdu..  Potem tylko w ubezpieczeniu jest nanoszona zmiana o nowe numery rejestracyjne ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, rozumiem dzięki koledzy. Kontaktowałem się z ubezpieczalnią i dziś będę dokonywał zakupu.

Mam jeszcze dwa pytania.

- Czy jeżeli umowa kupna-sprzedaży zawarta jest między mną a sprzedającym, a ojcu przekazałem 50% wartości pojazdu w darowiźnie żeby mógł być współwłaścicielem, to czy tata może być jako właściciel, a ja jako współwłaściciel w DR? I czy wtedy składka będzie niższa, niż gdybym ja bym właścicielem a tato współwłaścicielem?

Czy żeby to zrobić to umowa k-s musiałaby być na ojca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...