Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vag sprawdzanie


Dawidepd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie mam małe pytanie. Ponieważ mam zwykły licznik bez fisa. A niedługo będę jechał w dłuższą trasę ok 1220 km w jedną stronę. Kto mi powie czy dam radę obliczyć przez vaga albo vcds spalanie mojego auta? ? Albo niech ktoś mi powie ile Pali takie auto a4 b5 1.9 DI 75 km.  Pewnie będzie palić coś koło silnika 90 km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie będziesz go cisnął, powinieneś machnąć ta odległość ;) kiedyś 1.9 TDI AJM 115ps z 5b skrzynia ~1100km zrobiłem a prędkość na trasie była różna, a w przewadze 110-120km/h

VCDS raczej ci nie obliczy spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, XXXXXXX napisał:

jak nie będziesz go cisnął, powinieneś machnąć ta odległość ;) kiedyś 1.9 TDI AJM 115ps z 5b skrzynia ~1100km zrobiłem a prędkość na trasie była różna, a w przewadze 110-120km/h

VCDS raczej ci nie obliczy spalania

Jakie spalanie  ile ci palił na tej trasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zbiorniku zrobię tyle czy nie bardzo?  Bo chciałbym wiedzieć mniej więcej ile liczyć na paliwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VCDS nic nie powie, jedynie lanie pod korek. Chyba, że chcesz robić log przez całą trasę i przeliczać spalanie z litrów na godzinę  :decayed: W AFN z Tallinna do Gdańska zrobiłem 1082km na jednym baku przy jeździe 100-120km/h i pozostało jeszcze 5 litrów oleju napędowego w baku, więc pełen bak to 1175 km, więc nie ryzykowałbym jazdy na jednym baku licząc, że spalanie będzie podobne lub większe :) 

Edytowane przez Undisclosed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze kolega wyżej - zalej pod korek, pojeździj, dolej pod korek i oblicz ile Ci spaliło. Inaczej tego nie obliczysz. Ja sobie dodaje tankowania na motostat i mam cały czas podgląd na spalanie.

Edytowane przez rogigor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Undisclosed napisał:

VCDS nic nie powie, jedynie lanie pod korek. Chyba, że chcesz robić log przez całą trasę i przeliczać spalanie z litrów na godzinę  :decayed: W AFN z Tallinna o Gdańska zrobiłem 1082km na jednym baku przy jeździe 100-120km/h i pozostało jeszcze 5 litrów oleju napędowego w baku, więc pełen bak to 1175 km, więc nie ryzykowałbym jazdy na jednym baku licząc, że spalanie będzie podobne lub większe :) 

Zrobię sobie tak że w Pl do pełna i przed granicą też do pełną bo tam za drogo. Czyli 1000 km na tym silniku 75 koni zrobię na baku? ? Orientuje się ktoś ile wejdzie 55 litrów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Dawidepd napisał:

Zrobię sobie tak że w Pl do pełna i przed granicą też do pełną bo tam za drogo. Czyli 1000 km na tym silniku 75 koni zrobię na baku? ? Orientuje się ktoś ile wejdzie 55 litrów??

Zbiornik masz 60litrów. Czy 1000 km zrobisz na baku nikt Ci nie powie. Zależy od stylu jazdy, opon, warunków atmosferycznych, stanu silnika itp itd. Jak Ci szkoda tankować za granicą to weź ze sobą kanister.

Edytowane przez rogigor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, rogigor napisał:

 Ja sobie dodaje tankowania na motostat i mam cały czas podgląd na spalanie.

Ja też własnie nie mam fisa i od 4 lat, od dnia zakupu b5tki nie opuściłem ani jednego tankowania bez wpisania do motostat :D Fajna rzecz :)

Edytowane przez Undisclosed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Undisclosed napisał:

Ja też własnie nie mam fisa i od 4 lat, od dnia zakupu b5tki nie opuściłem ani jednego tankowania bez wpisania do motostat :D Fajna rzecz :)

A co to jest wgl? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja do prowadzenia rachunków związanych z eksploatacja samochodów,np.tankowanie.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, bialy986 napisał:

Aplikacja do prowadzenia rachunków związanych z eksploatacja samochodów,np.tankowanie.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

To na telefon?? Rozwin trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć na kompie i na fonie.W Google Play wpisz sobie Motostat i pobierz apke.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...