Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak manetki fis, a licznik jakby FIS.


Shiksu93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępie napiszę, że jest to moje pierwsze audi i jestem kompletnie zielony, dlatego prosiłbym o wyrozumiałość.

Mam do Was pytanie. Posiadam licznik z dużym dość wyświetlaczem na środku lecz nie posiadam manetki z obsługą fis. Nie mam przełącznika po prawej. Audi to A4 B5 1999r. poliftowej, sedan. 

Co sądzicie patrząc na załączone foto? Czy wystarczy wymienić manetkę czy jest coś więcej do roboty? Zależy mi na wyświetlaniu średniego spalania bądź ile mogę przejechać na danej ilości paliwa. Nawet nie chodzi o manetkę by go obsługiwać, bo jeśli jest możliwość podpięcia go pod komputer i ustawienia aby na stałe to pokazywało moze być i takie rozwiązanie. Także proszę o podpowiedź jaki ja mam licznik, czy z fis czy bez i czy wystarczy sama zmiana manetki czy więcej dłubaniny będzie? 

Przepraszam za pomijanie niektórych polskich znaków ale pisze ze smartfona.

IMG_20170529_203419.jpg

IMG_20170529_203400.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to full fis i manetką powinna być, pewnie poprzednik nie dołożył
Bez manetki można zmieniać info na fis zwierając pin 14 lub 18 czerwonej kostki licznika do masy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Fazii napisał:

Tak to full fis i manetką powinna być, pewnie poprzednik nie dołożył
Bez manetki można zmieniać info na fis zwierając pin 14 lub 18 czerwonej kostki licznika do masy

Czyli rozumiem, że jakimś cudem manetki nie posiadam z przełącznikiem bądź licznik zmieniony a manetki są od uboższej wersji. Nie wnikam dlaczego tak mam ale faktem jest to, ze mam tempomat itp ale manetki do obsługi FISa już nie. 

Czy wystarczy zakupić manetkę z obsługą fis i wpiąć w kostki? Żadnych przeróbek z kostkami itp nie muszę robić? :)

Edytowane przez Shiksu93
Poprawki składniowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dodatkowe przewody ciągnąć z manetki do licznika. Filozofii nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś bardziej rozwinąć jakie przewody ciągnąć itp? Załączam potwierdzenie, że jednak nie mam manetki fis.

IMG_20170529_205007.jpg

Edytowane przez Shiksu93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że post pod postem ale czy można zmienić sama prawa stronę manetki albo założyć od kombi? Nigdzie na alledrogo nie mogę znaleźć tych przełączników do sedana aby jednocześnie posiadały tempomat i obsługę FIS. Są ale od kombi w większości albo do sedana ale bez tempomatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zmienić jedynie prawą manetkę 

Od avanta też podejdzie 

Co do kabelkologi to poszukaj sobie poradnika od soulmaster3m o zmianie pół fisa na full fis 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Fazii napisał:

Można zmienić jedynie prawą manetkę 

Od avanta też podejdzie 

Co do kabelkologi to poszukaj sobie poradnika od soulmaster3m o zmianie pół fisa na full fis 

No właśnie chciałbym kupić z alledrogo manetkę do sedana z obsługą fis, a są bez tempomatu i podmienić ta prawa stronę aby mieć ten cho....rny przełącznik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...