Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Bose - kilka pytań


tfk83

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy wrzuciłem do mojego sedana 99r "kompletne" nagłośnienie Bose. Głośniki drzwi tył i przód z B5, tylna półka Bose z TT i do kompletu dorzuciłem suba Bose z Avanta. Całość gra pod przekodowanym radiem Concert Plus ( kodowanie 00015 ). Niby wszystko ładnie ale:

- pytanie pierwsze co zrobić z pinem Gala ( w niektórych przypadkach opisanym jako Bose ) ? - obecnie kabel został rozcięty - po przyłożeniu do masy ( auta - nie radia ) na chwilkę dźwięk jest głośniejszy po czym wraca do poprzedniego stanu

concert-cd-grun-pin_1466.jpg

 

- pytanie drugie - jak poprawnie podłączyć suba z Avanta ? - przed montażem Bose miałem zwykłe głośniki Haes i suba podłączonego pod zółtą kostkę mini ISO w radiu - grał bardzo czysto i mocno. teraz gdy podpinam go w ten sam sposób to prawie go nie słychać - czy przekodowanie pod 4 aktywne głośniki ma wpływ na moc sygnału ( nisko prądowy )? 

 

- pytanie trzecie  - współpraca z cyfrową zmieniarką - przed przekodowaniem radia zmieniarka działała u mnie około roku bez problemu, po przekodowaniu też działa ale gdy włączam radio zmieniarka za każdym razem "aktualizuje" zawartość karty pamięci - na wyświetlaczu pojawia mi się CD05 TR19 czyli dokładnie tak jak przy zmianie nośnika

 

- pytanie czwarte - dotyczy przednich głośników - czy do tych głośników idzie pełne pasmo ze wzmacniacza? u mnie występuje całkowity brak niskich tonów - czy ich nie ma , czy źle je podłączyłem ( w przeciw fazie )? dodam tylko że na wzmacniaczu nie mam żadnego oznaczenia i nie bardzo wiem z którego schematu korzystać ( według oznaczeń kabli mam wzmacniacz z Alfy 156 lub Audi Bose AMP3510  ale różnią się one podłączeniem tylnych głośników piny 21 i 22- schematy  TUTAJ  - opis z TEGO wątku niw pasuje gdyż na pinach 1 i 2 oraz 14 i 15 mam wyjście na głośniki w półce )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...